Доступність посилання

ТОП новини

Місія України не братиме участь у російській конференції ООН щодо Криму – Зеленко


Речник Міністерства закордонних справ України Катерина Зеленко
Речник Міністерства закордонних справ України Катерина Зеленко

Речник Міністерства закордонних справ України Катерина Зеленко повідомила в ефірі Радіо Крим.Реалії, що представники України не братимуть участь у конференції Радбезу ООН щодо Криму, яку організовує Росія.

«Українська сторона не братиме участь у цьому фарсі. Росія намагається розповісти нібито правду про об'єктивний стан справ на території півострова Крим, але незважаючи на твердження російської сторони, продовжує блокувати доступ міжнародних моніторингових місій, у тому числі управління Верховного комісара ООН з прав людини. Для того щоб показати правду, напевно, потрібно дати можливість незалежним спостерігачам провести моніторинг і поговорити з людьми, не спеціально запрошеними російською стороною, а тими, хто дійсно бачить реальний стан справ на півострові», – сказала спікер українського міністерства.

При цьому голова ради з міжнародно-правових питань при російському уряді Криму Олександр Молохов стверджує, що Росія не блокує доступ міжнародних спостерігачів на півострів. Він упевнений, що місія ООН може прилетіти до Криму з Москви, незважаючи на те, що це порушує міжнародне та українське право.

Напередодні перший заступник постійного представника Росії при ООН Дмитро Полянський анонсував 21 травня неформальну відеоконференцію з жителями Криму.

Як стало відомо пізніше, в заході візьмуть участь заступник голови підконтрольного Росії Духовного управління мусульман Криму і Севастополя Есадуллах Баїров, голова проросійської громадської організації «Українська громада Криму» Анастасія Гридчина, колишній керівник російського державного каналу «Міллет», депутат підконтрольного Кремлю Бахчисарайської міськради Ервін Мусаєв і Олександр Макаров, ведучий російського телеканалу «Крым 24».

Востаннє тема Криму піднімалася в Радбезі ООН у березні цього року. Там проходило засідання щодо порушення прав людини і планів деокупації Криму. Захід організовано постійними представництвами Бельгії, Естонії, Франції, Німеччини, Великої Британії та США при ООН у партнерстві з постійним представництвом України при ООН.

Анексія Криму Росією

У лютому 2014 року в Криму з'являлися озброєні люди в формі без розпізнавальних знаків, які захопили будівлю Верховної Ради Криму, Сімферопольський аеропорт, Керченську поромну переправу, інші стратегічні об'єкти, а також блокували дії українських військ. Російська влада спочатку відмовлялася визнавати, що ці озброєні люди є військовослужбовцями російської армії. Пізніше президент Росії Володимир Путін визнав, що це були російські військові.

16 березня 2014 року на території Криму і Севастополя відбувся невизнаний більшістю країн світу «референдум» про статус півострова, за результатами якого Росія включила Крим до свого складу. Ні Україна, ні Європейський союз, ні США не визнали результати голосування на «референдумі». Президент Росії Володимир Путін 18 березня оголосив про «приєднання» Криму до Росії.

Міжнародні організації визнали окупацію та анексію Криму незаконними і засудили дії Росії. Країни Заходу запровадили економічні санкції. Росія заперечує анексію півострова та називає це «відновленням історичної справедливості». Верховна Рада України офіційно оголосила датою початку тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією 20 лютого 2014 року.

XS
SM
MD
LG