Затриманому російськими силовиками в Криму адвокату Емілю Курбедінову загрожує адміністративний арешт за пост у соцмережі Facebook. Про це Крим.Реалії розповіла кримський юрист Ліля Гемеджи.
«Зараз він (Курбедінов – КР) перебуває в Центрі з протидії екстремізму. На нього складаються матеріали про здійснення адміністративного правопорушення за статтею 20.3 про адмінпорушення (пропаганда або публічна демонстрація нацистської атрибутики або символіки, або атрибутики або символіки екстремістських організацій...). Із ним перебуває адвокат Едем Семедляєв. Також адвокатська палата Криму виписує дозвіл на ще одного адвоката, який туди поїде. Еміля притягають за розміщення посту в Facebook 2013 року. Який саме пост, ми зараз сказати не можемо. Ми зараз перебуваємо на стадії вивчення матеріалів справи», – розповіла Гемеджи.
За її словами, Курбедінову загрожує адміністративний арешт.
«Санкція цієї статті передбачає адміністративний арешт. Якщо матеріали потраплять до суду, і з огляду на те, що справа є замовною, то результат відомий. Із великою ймовірністю покарання застосують саме в вигляді адміністративного арешту», – додала вона.
6 грудня в Криму співробітники російського Центру з протидії екстремізму затримали адвоката Еміля Курбедінова.
За інформацією журналіста Антона Наумлюка, Курбедінова затримали за підозрою в 20.3 КОАП Росії (пропаганда або публічна демонстрація нацистської атрибутики або символіки, або атрибутики чи символіки екстремістських організацій, або іншої атрибутики чи символіки, пропаганда або публічна демонстрація яких заборонені федеральними законами).
Курбедінова затримали дорогою з дому до офісу. Повідомити про затримання він зміг уже з управління МВС.
Раніше співробітник російського Центру з протидії екстремізму і старший прокурор Валентин Чуприна вручав застереження Емілю Курбедінову про недопущення порушення законодавства в сфері екстремізму й тероризму.
27 жовтня на засідання «Кримської солідарності» в Сімферополі прийшли співробітники російської прокуратури в супроводі невідомих у масках, а також співробітника поліції.
Після анексії в Криму фактична російська влада практикує масові обшуки в незалежних журналістів, громадських активістів, активістів кримськотатарського національного руху, членів Меджлісу кримськотатарського народу, а також кримських мусульман, підозрюваних у зв'язках із забороненою в Росії організацією «Хізб ут-Тахрір».