За перший квартал поточного року в анексованому Росією Криму силовики провели 49 затримань представників кримськотатарського народу., повідомляє Кримськотатарський ресурсный центр (КРЦ).
Зокрема, зафіксовано 19 обшуків у будинках кримських татар. Також проведено 54 арешти кримських татар. «З 54 випадків, 17 – нові арешти, 17 – вироки, 1 – посмертний вирок, 33 – адмінарешти, 15 – продовження термінів тримання під вартою», – пояснила юристка КРЦ Тетяна Подворняк. Також зафіксовано 67 випадків порушення прав кримських татар на справедливий суд.
Особливу увагу правозахисники приділили тому, що через ненадання належної медичної допомоги в російських місцях позбавлення волі загинули двоє політв'язнів: Джеміль Гафаров і Костянтин Ширінг.
За даними КРЦ, жителів Криму затримували за підозрою в причетності до заборонених у Росії організацій «Хізб ут-Тахрір», «Свідки Єгови», за ухилення від призову до російської армії, за «виправдання тероризму в соціальних мережах», «сприяння тероризму», за «державну» зраду».
У грудні 2022 року в оновленій резолюції Генеральної асамблеї ООН щодо ситуації з правами людини в анексованих Росією Криму та Севастополі зазнала засудження «нова безпрецедентна хвиля довільних затримань у Криму, насильницьких переміщень до Криму та з Криму», а також насильницькі зникнення фільтрації, у тому числі щодо переміщених осіб».
У жовтні минулого року голова Центру прав людини ZMINA Тетяна Печончик заявила, що у Крим повернулася масова практика насильницьких зникнень громадян.
За даними Кримськотатарського Ресурсного Центру (КРЦ), загалом за період анексії Криму зниклими безвісти вважається 21 особа, 15 з них – представники кримськотатарського народу.
Роскомнагляд (Роскомнадзор) намагається заблокувати доступ до сайту Крим.Реалії. Безперешкодно читати Крим.Реалії можна за допомогою дзеркального сайту: https://dfs0qrmo00d6u.cloudfront.net. Також слідкуйте за основними подіями в Telegram, Instagram та Viber Крим.Реалії. Рекомендуємо вам встановити VPN.