Доступність посилання

ТОП новини

«Кримська платформа»: У Представництві президента України в АРК відзначають зростання «ворожої активності» від Росії


Кількість фейкових облікових записів зросла після проведення саміту «Кримської платформи»
Кількість фейкових облікових записів зросла після проведення саміту «Кримської платформи»

Після проведення у Києві установчого саміту «Кримської платформи» відзначається зростання створення фейкових облікових записів щодо «дискредитації» діяльності української влади, стверджують у Представництві президента України в АРК.

«Часто створюються акаунти державних інституцій, що мають вигляд справжніх та навіть публікують офіційну інформацію. Такі технології проти нашої країни нерідко застосовує Російська Федерація, щоб дискредитувати та поширювати маніпуляції. Ми оперативно знаходимо фейкові сторінки у соціальних мережах та месенджерах та вживаємо усіх безпекових заходів. Після успішного установчого саміту Кримської платформи ми помітили збільшення ворожої активності з боку РФ», – йдеться у повідомленні представництва.

Російська сторона поки що не реагувала на такі твердження з боку українського відомства.

Міжнародний майданчик з деокупації Криму («Кримська платформа»)

Міжнародний майданчик з деокупації Криму («Кримська платформа») – ініціатива української влади зі створення переговорної платформи для координації дій України та міжнародних партнерів щодо захисту прав кримчан і деокупацію анексованого півострова.

На 75-й сесії Генеральної Асамблеї ООН у вересні 2020 року президент України Володимир Зеленський закликав країни-учасниці приєднатися до створення платформи.

Інавгураційний саміт з «Кримської платформі» відбувся в Києві 23 серпня 2021 року – до 30-річної річниці Незалежності України. Він був покликаний офіційно запустити міжнародний формат з питання деокупації Криму.

43 країни – учасниці першого саміту «Кримської платформи» підписали спільну Декларацію із закликом відновити територіальну цілісність України в міжнародно визнаних кордонах і заявили, що «Росії не вдасться легітимізувати тимчасову окупацію Криму і Севастополя».

Вони також підтвердили свої наміри за допомогою політичних, дипломатичних та обмежувальних методів тиснути на Росію для відновлення контролю України над територією АРК та Севастополя. Учасники закликали Росію приєднатися до «Кримської платформі» і розділити її цілі.

На саміті засудили порушення прав і свобод людини на півострові, мілітаризацію Криму, перешкоджання вільному судноплавству в Керченській протоці та Азовському морі, переселення російських громадян до Криму.

Росія висловлювала протест проти проведення саміту. У Москві захід називали «шабашем», «недружнім стосовно Росії» заходом і погрожували його учасникам наслідками. 24 серпня в МЗС Росії заявили, що участь країн і міжнародних організацій в «Кримській платформі» є «посяганням на територіальну цілісність Росії».

Незадовго до початку форуму російська влада запровадила персональні санкції проти глави МЗС України Дмитра Кулеби та секретаря РНБО Олексія Данілова.

XS
SM
MD
LG