Доступність посилання

ТОП новини

Громадські та правозахисні організації запустили в соцмережах акцію «Депортація з Криму: Крапля в океані»


Зображення для соцмереж у межах акції «Депортація з Криму: Крапля в океані»
Зображення для соцмереж у межах акції «Депортація з Криму: Крапля в океані»

Громадські та правозахисні організації 1 березня запустили в соціальних мережах ініціативу «Депортація з Криму: Крапля в океані», що реалізується в межах кампанії некомерційної організації PR Army Where Are Our People?

Акція стартувала у співпраці з Коаліцією «Україна. П'ята ранку», Благодійним фондом «Схід SOS», Крим SOS, ZMINA та Кримською правозахисною групою. Ця кампанія спрямована на привернення уваги світової спільноти до депортації з Криму як до процесу, який вчиняє Російська Федерація «не тільки протягом останніх 10 років, а з кінця XVIII століття».

Як пишуть організатори акції, 2014 році Кримський півострів став місцем, з якого російські окупанти неодноразово депортували українців і кримських татар на свої території. Після 24 лютого 2022 року росіяни почали використовувати Крим як перехідний пункт або центр тимчасового розміщення для депортованих українців, особливо дітей, з тимчасово окупованих територій України.

«Росіяни депортують людей, щоб нав’язати владу та колонізувати землю, роблячи людей нездатними протидіяти. Якщо Україна деокупує Крим, Кремль матиме менше засобів для депортації, оскільки півострів є однією з ключових стратегічних точок цієї політики. Поділіться нашими повідомленнями у соціальних мережах, щоб привернути увагу міжнародної спільноти задля притягнення РФ до відповідальності за її злочини проти людства», – сказала Анастасія Марушевська, співзасновниця PR Army та координаторка проєкту Where Are Our People?

«Кожен голос має значення в боротьбі за свободу і справедливість, бо "Я – крапля в океані"», – йдеться у першому опублікованому пості на сторінках учасників інформкампанії.

Організатори ініціативи «Депортація з Криму: Крапля в океані» закликають світ взяти участь в ініціативі з метою посилення дипломатичного тиску та антиросійських санкцій, міжнародного визнання депортаційної політики Росії, а також мобілізації міжнародної солідарності.

PR Army – незалежна неприбуткова організація українських експертів з комунікації. Команда працює зі світовими медіа та зв’язує українських свідків війни, офіційних осіб та експертів із різних тем із міжнародними журналістами. Місія PR Army – допомогти Україні виграти інформаційну війну проти РФ та побудувати імідж України як демократичної та незалежної європейської країни.

PR Army запустила глобальну кампанію Where Are Our People? (WAOP), мета якої – розкрити сплановану Росією політику насильницької депортації українців, висвітлити тему в дискурсі та закликати до необхідності постійного тиску на Росію та світові правозахисні організації до повернення депортованих.

Як повідомив раніше перший заступник голови Прокуратури АР Крим Віталій Секретар, українські правоохоронці зареєстрували понад 3200 кримінальних проваджень за роки російської агресії, зокрема, кримінальні провадження щодо депортації цивільного населення з Криму до регіонів РФ.

Роскомнагляд (Роскомнадзор) намагається заблокувати доступ до сайту Крим.Реалії. Безперешкодно читати Крим.Реалії можна за допомогою дзеркального сайту: https://dfs0qrmo00d6u.cloudfront.net. Також слідкуйте за основними подіями в Telegram, Instagram та Viber Крим.Реалії. Рекомендуємо вам встановити VPN.

Новини без блокування і цензури! Встановити додаток Крим.Реалії для iOS і Android.
XS
SM
MD
LG