Проти української резолюції ООН щодо мілітаризації Криму проголосували 17 країн, у тому числі Росія. «За» ухвалення документа висловилися 63 країни, ще 62 – утрималися.
Результати голосування опублікував постійний представник України при ООН Сергій Кислиця.
Так, проти проєкту резолюції голосувала Росія, Вірменія, Білорусь, Камбоджа, Китай, Куба, Північна Корея, Іран, Киргизстан, Лаос, М'янма, Нікарагуа, Сербія, Судан, Сирія, Венесуела, Зімбабве.
Як зазначили в місії України при ООН, головна мета резолюції – забезпечення виведення російських військових із Криму.
3 грудня перша заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джеппар виступила на віртуальному заході Генасамблеї ООН про мілітаризацію Криму. Вона, зокрема, звернула увагу учасників на актуальну ситуацію з безпекою в Азово-Чорноморському регіоні та «істотні загрози внаслідок зростання військової присутності Росії як держави-окупанта на Кримському півострові».
Мілітаризація Криму
Після анексії Криму в 2014 році Росія проводить регулярні військові навчання на півострові та в акваторії Чорного моря, а також завозить військову техніку, зокрема, системи протиповітряної оборони.
У січні 2018 року в районі мису Фіолент на бойове чергування заступили російські зенітно-ракетні комплекси С-400 «Тріумф». У вересні 2018 року такі ж комплекси розмістили і в Євпаторії, а наприкінці року – в Джанкої.
У Генштабі України дії російських військових в Криму називають незаконними.
Заступник постійного представника України в ООН Юрій Вітренко висловив побоювання щодо можливого розміщення Росією ядерної зброї на півострові. Заступник секретаря Ради національної безпеки та оборони України Сергій Кривонос повідомив, що в Криму є кілька об'єктів, де може бути ядерна зброя. Він вважає, що можливість її розміщення на півострові «досить велика».
У 2016 році представник Кремля Дмитро Пєсков заявляв, що Росія не має наміру ні з ким обговорювати розміщення ядерної та неядерної зброї в Криму.
Генасамблея ООН у грудні 2019 року ухвалила резолюцію, що закликає Росію вивести свої війська з анексованого Криму і припинити тимчасову окупацію території України.