Доступність посилання

ТОП новини

У Києві підрахували економічні збитки від анексії Криму (трансляція)


У Києві 16 липня триватиме пресконференція на тему «Оцінка економічних втрат України від тимчасової окупації Кримського півострова».

У заході, зокрема, беруть участь постійний представник президента України в АР Крим Антон Кориневич, старший економіст Центру економічної стратегії Дмитро Горюнов, керівник Прокуратури АРК Ігор Поночовний, перша заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джеппар і кандидат наук, СЕО/Cyber Unit Technologies Єгор Аушев.

У грудні 2019 року українська влада повідомляла, що загальні втрати від російської агресії проти України становлять від 50 до 150 млрд доларів.​

Новини без блокування і цензури! Встановити додаток Крим.Реалії для iOS і Android.

Анексія Криму Росією

У лютому 2014 року в Криму з'являлися озброєні люди в формі без розпізнавальних знаків, які захопили будівлю Верховної Ради Криму, Сімферопольський аеропорт, Керченську поромну переправу, інші стратегічні об'єкти, а також блокували дії українських військ. Російська влада спочатку відмовлялася визнавати, що ці озброєні люди є військовослужбовцями російської армії. Пізніше президент Росії Володимир Путін визнав, що це були російські військові.

16 березня 2014 року на території Криму і Севастополя відбувся невизнаний більшістю країн світу «референдум» про статус півострова, за результатами якого Росія включила Крим до свого складу. Ні Україна, ні Європейський союз, ні США не визнали результати голосування на «референдумі». Президент Росії Володимир Путін 18 березня оголосив про «приєднання» Криму до Росії.

Міжнародні організації визнали окупацію та анексію Криму незаконними і засудили дії Росії. Країни Заходу запровадили економічні санкції. Росія заперечує анексію півострова та називає це «відновленням історичної справедливості». Верховна Рада України офіційно оголосила датою початку тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією 20 лютого 2014 року.

XS
SM
MD
LG