У Криму підконтрольний Росії суд (який саме, не уточнюється – КР) засудив до шести місяців колонії-поселення Максима Сокуренка, який облив фарбою пам'ятник «ввічливим людям».
Про це повідомляє Кримська правозахисна група.
«Сокуренко М.С. є громадянином України, не визнає факт входження Криму до складу Росії за результатами референдуму 16 березня 2014 року, а також вважає незаконним перебування державної символіки Росії на території Криму. Для висловлення своєї громадянської позиції, з метою привернути увагу чинної влади, облив пам'ятник солдатам і офіцерам російської армії», – сказано у вироку, який є у розпорядженні правозахисників.
Повідомляється, що вирок винесли ще 17 квітня 2019 року, але інформацію про це правозахисники отримали тільки зараз.
У вироку також йдеться про те, зазначають правозахисники, що «Сокуренко не визнав своєї провини і в судовому засіданні заявив про свою відмову отримувати російський паспорт».
Наразі немає коментарів відповідних відомств в анексованому Криму щодо цієї інформації.
Інцидент стався наприкінці січня. Уповноважений з прав людини в Росії Тетяна Москалькова стверджує, що затриманий виявився киянином. Йому було висунуто обвинувачення у вандалізмі (частина 2 статті 214 Кримінального кодексу Росії).
Пам'ятник «ввічливим людям» у Сімферополі поставили в липні 2016 року за ініціативи Валерія Аксенова, батька російського глави Криму Сергія Аксенова.
Під час проведення невизнаного світом «референдуму» в Криму в 2014 році на півострові з'являлися люди без розпізнавальних знаків, які блокували дії українських військ. Пізніше президент Росії Володимир Путін визнав, що «ввічливими людьми» були співробітники Збройних сил Росії.
Анексія Криму Росією
У лютому 2014 року в Криму з'являлися озброєні люди в формі без розпізнавальних знаків, які захопили будівлю Верховної Ради Криму, Сімферопольський аеропорт, Керченську поромну переправу, інші стратегічні об'єкти, а також блокували дії українських військ. Російська влада спочатку відмовлялася визнавати, що ці озброєні люди є військовослужбовцями російської армії. Пізніше президент Росії Володимир Путін визнав, що це були російські військові.
16 березня 2014 року на території Криму і Севастополя відбувся невизнаний більшістю країн світу «референдум» про статус півострова, за результатами якого Росія включила Крим до свого складу. Ні Україна, ні Європейський союз, ні США не визнали результати голосування на «референдумі». Президент Росії Володимир Путін 18 березня оголосив про «приєднання» Криму до Росії.
Міжнародні організації визнали окупацію та анексію Криму незаконними і засудили дії Росії. Країни Заходу запровадили економічні санкції. Росія заперечує анексію півострова та називає це «відновленням історичної справедливості». Верховна Рада України офіційно оголосила датою початку тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією 20 лютого 2014 року.