Доступність посилання

ТОП новини

Число російських військових у Криму виросло в 2,5 рази – українська розвідка


Представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Вадим Скібіцький стверджує, що в анексованому Криму кіькість військовослужбовців Росії за шість років зросла в 2,5 рази – з 10-12 тисяч до 32,5 тисяч осіб.

Про це він сказав в інтерв'ю українському виданню «Обозреватель».

«Сталося нарощування не тільки особового складу, а й озброєння. Це бойові кораблі, авіаційний компонент, який на той час був представлений тільки літаками морської авіації, а також Су-24. На сьогодні – це майже весь спектр бомбардувальної і винищувальної авіації. Крім того, в Криму раніше не було російських засобів протиповітряної оборони С-400. Це все розгорнуто разом з протикорабельними ракетними комплексами «Бал» і «Бастіон», – сказав Скібіцький.

Він прогнозує, що на цьому Росія не зупиниться і надалі нарощуватиме свій військовий потенціал на півострові.

У листопаді 2019 року в Міноборони України зазначали, що в Криму спостерігається нарощування російської військової присутності.

Раніше міністр оборони України Андрій Загороднюк відзначив продовження мілітаризації з боку Росії анексованого Криму, але не побачив «критичного посилення», про яке б українські військові не знали раніше.

Генасамблея ООН в грудні 2019 ухвалила резолюцію, що закликає Росію вивести свої війська з анексованого Криму і припинити тимчасову окупацію території України.

Анексія Криму Росією

У лютому 2014 року в Криму з'являлися озброєні люди в формі без розпізнавальних знаків, які захопили будівлю Верховної Ради Криму, Сімферопольський аеропорт, Керченську поромну переправу, інші стратегічні об'єкти, а також блокували дії українських військ. Російська влада спочатку відмовлялася визнавати, що ці озброєні люди є військовослужбовцями російської армії. Пізніше президент Росії Володимир Путін визнав, що це були російські військові.

16 березня 2014 року на території Криму і Севастополя відбувся невизнаний більшістю країн світу «референдум» про статус півострова, за результатами якого Росія включила Крим до свого складу. Ні Україна, ні Європейський союз, ні США не визнали результати голосування на «референдумі». Президент Росії Володимир Путін 18 березня оголосив про «приєднання» Криму до Росії.

Міжнародні організації визнали окупацію та анексію Криму незаконними і засудили дії Росії. Країни Заходу запровадили економічні санкції. Росія заперечує анексію півострова та називає це «відновленням історичної справедливості». Верховна Рада України офіційно оголосила датою початку тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією 20 лютого 2014 року.

XS
SM
MD
LG