Президент Росії Володимир Путін під час телемосту до річниці анексії Криму 18 березня знову назвав півострів «сакральним місцем».
«Крим взагалі, Севастополь зокрема, Херсонес, мають для нас певне, навіть сакральне значення, маю на увазі, що тут князь Володимир прийняв хрещення і його дружина. Це колиска нашого духовної самосвідомості, після цього почалося створення єдиної російської нації з численних слов'янських племен, які проживали на цій території. Надалі це було одним із центрів створення централізованої російської держави. Тому ми будемо розвивати і далі Херсонес», ‒ сказав Путін.
Він вважає, що те, що зараз роблять в Херсонесі, «недостатньо».
Путін не перший раз говорить про сакральність Криму і Херсонеса. Цій темі він не раз приділяв увагу після анексії Криму. Зокрема, в березні 2020 року в Севастополі він зауважив: «Херсонес ‒ це джерело зародження і віри, і російського народу». І додав: «Не тільки російського, але українського і білоруського. Саме тому це місце є сакральним для нас».
А в посланні Федеральним зборам в грудні 2014 року Путін заявив: «... Саме тут, у Криму, в стародавньому Херсонесі, або, як називали його російські літописці, Корсуні, прийняв хрещення князь Володимир, а потім і хрестив всю Русь».
Міністри закордонних справ країн «Великої сімки» у річницю російської анексії Криму заявили про рішучу підтримку суверенітету, територіальної цілісності та незалежності України. Країни G7 також заявили, що вітають ініціативу України зі створення «Кримської платформи».
Напередодні заяви із засудженням дій Росії у Криму і закликами припинити окупацію даної української території виступили також США і низка західних країн. У МЗС Туреччини заявили, що не визнають анексію Криму і «уважно стежать» за розвитком подій на півострові.
У Кремлі цього року заявили, що проведення «референдуму» 2014 року в Криму «було законним», а глава МЗС Росії Сергій Лавров висловив переконання, що Крим і Севастополь залишаться «назавжди з Росією».