Доступність посилання

ТОП новини

Повернення українських кораблів з Криму: Росія виконує рішення трибуналу – адвокат


Росія фактично виконує рішення Міжнародного трибуналу ООН з морського права, повертаючи українські військові кораблі, захоплені російської ФСБ рік тому біля берегів анексованого Криму, вважає захисник українських моряків Микола Полозов.

Про це він сказав у ранковому ефірі Радіо Крим.Реалії.

«Виключно, це виконання рішення трибуналу. Тут важливо розділяти агресивну риторику російської влади і фактичні дії, які вони робить. Ось вони (Росія – КР) заявляли, ми не визнаємо юрисдикцію трибуналу, ми не будемо брати участь у засіданнях. Втім, вони брали участь у всіх процесах і надавали необхідні звіти. Для них критично важливо виконувати рішення трибуналу», – сказав Полозов.

На його думку, Росія не хоче відкрито показувати визнання і виконання рішення гаазького суду. «Вони постійно придумують нові форми. Наприклад, обмін. Або як зараз ось цю передачу кораблів. Але факт залишається фактом. Моряки вже вдома, кораблі скоро повернуть», – зазначив адвокат.

Раніше Полозов зазначив, що Росія після повернення Україні захоплених біля берегів Криму військових кораблів повинна припинити кримінальну справу проти українських моряків.

Українські кораблі виводять зі стоянки суден у Керчі (відео)
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:01:13 0:00
Завантажити на комп'ютер

Міжнародний трибунал ООН з морського права 25 травня 2019 року виніс наказ про застосування забезпечувальних заходів, де встановлено обов'язок Росії негайно повернути Україні малі броньовані артилерійські катери «Нікополь», «Бердянськ» і рейдовий буксир «Яни Капу». Крім того, за словами Полозова, Росія зобов'язана була негайно повернути в Україну 24 членів екіпажів захоплених військових кораблів.

18 листопада командувач ВМС ЗС України Ігор Воронченко повідомив, що повернення Україні двох катерів і буксира, які були захоплені в районі Керченської протоки, відбувається згідно з планом.

17 листопада російське інформаційне агентство ТАСС із посиланням на пресслужбу прикордонного управління ФСБ Росії в Криму повідомило, що передача захоплених біля берегів Криму в листопаді 2018 року українських військових суден відбудеться 18 листопада.

За повідомленням кримських ЗМІ, українські військові катери «Бердянськ» і «Нікополь», а також буксир «Яни Капу» мали передати Україні в «нейтральних водах».

Як повідомляли Крим.Реалії раніше, вранці 17 листопада захоплені українські військові катери «Бердянськ» і «Нікополь», які перебували в акваторії порту «Генмол» у Керчі, почали готувати до відправки.

Помічник президента України Володимира Зеленського Андрій Єрмак розповів про завершальний етап повернення в Україну трьох кораблів Військово-морських сил України, які захопила Росія із застосуванням зброї разом з екіпажами в листопаді 2018 року.

«Процес повернення малих броньованих катерів «Бердянськ» і «Нікополь», а також буксира «Яни Капу», захоплених тоірк у листопаді, вже на завершальному етапі», – сказав він виданню НВ.

Сайт «Український мілітарний портал» писав раніше, що, за даними системи відстеження руху суден AIS, три українські буксири – «Сапфір», «Титан» і «Гайдамаки» – вирушили в Чорне море і йдуть у бік узбережжя Криму, ймовірно, для того , щоб забрати захоплені Росією українські військові кораблі.

Захоплені ФСБ Росії українські моряки

25 листопада 2018 року російські військові біля берегів Криму таранили, обстріляли і захопили три плавзасоби ВМС України – катери «Бердянськ» і «Нікополь» та буксир «Яни Капу», що прямували з Одеси до Маріуполя.

ФСБ Росії підтвердила застосування зброї проти українських кораблів, відомство стверджує, що три українські військові кораблі «незаконно перетнули держкордон Росії».

Російські суди в Криму заарештували українських військових (24 особи), звинувативши їх за ч. 3 ст. 322 КК Росії (незаконний перетин кордону), їм загрожує до 6 років позбавлення волі. Всіх українських військовослужбовців доставили до Москви.

Прокуратура АРК визнала захоплених ФСБ Росії українських моряків військовополоненими.

Дії Росії в районі Керченської протоки критикують у низці європейських країн і США. У НАТО заявили, що уважно стежать за розвитком подій у Керченській протоці та закликали до стриманості й деескалації напруження.

XS
SM
MD
LG