Доступність посилання

ТОП новини

«Врятуйте від смерті»: ООН і ОБСЄ закликають звернути увагу на кримчан у російському ув'язненні


Уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова закликає представників міжнародних організацій відреагувати на порушення прав кримчан, які перебувають у російському ув'язненні.

«Закликаю Верховного Комісара ООН з прав людини Мішеля Бачелета, голову ОБСЄ Мирослава Лайчака, Комісара Ради Європи з прав людини Дуню Міятович і представників усіх дипломатичних місій використовувати всі механізми, можливості, повноваження, ресурси і відреагувати на всі ці кричущі факти порушення прав громадян України, щоб не допустити незворотних наслідків для їхнього здоров'я, а когось врятувати від смерті», – написала Денісова у Facebook.

Вона згадала низку ув'язнених кримчан, чиє становище викликає у неї особливе занепокоєння.

«Рустема Шейхалієва, Владлена Абдулкадирова поміщено в психіатричну лікарню, Олега Приходька ізолювали від зовнішнього світу, Тофіка Абдулгазієва і Джеміля Гафарова залишили вмирати в СІЗО», – написала Денісова.

Реакції представників згаданих організацій на цей заклик поки немає.

До цього Денісова повідомляла пухлину на обличчі в ув'язненого в Росії кримчанина Айдера Джеппарова, про зараження крові в СІЗО Сімферополя у Тофіка Абдулгазієва. Також, за інформацією українського омбудсмена, не надається медична допомога в ростовському СІЗО хворому Аліму Карімову.

Денісова закликала уповноважену з прав людини в Росії Тетяну Москалькову «терміново вжити заходів» і «забезпечити проведення повного медичного обстеження та надання кваліфікованого лікування» ув'язненим кримчанам. Однак публічної реакції російського омбудсмена на це досі немає.

Раніше Денісова озвучувала різну кількість українських політв'язнів, які перебувають в ув'язненні в Росії: від 113 до 115, з яких понад 80 – кримські татари. У списку Кримськотатарського ресурсного центру значаться 86 кримських політв'язнів. Такі ж цифри – у Кримської правозахисної групи.

Більшість кримчан, які очікують обміну – кримські татари, вони фігурують у низці кримінальних справ, у тому числі в «справах Хізб ут-Тахрір», «Таблігі Джемаат» (організації, заборонені в Росії, але дозволені в Україні). Правозахисники й адвокати називають ці кримінальні справи переслідуванням за релігійною ознакою. Фігуранти цих кримінальних справ – віруючі мусульмани.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров раніше стверджував, що розмови про порушення прав людини в анексованому Криму – це вигадка.

XS
SM
MD
LG