Доступність посилання

ТОП новини

Росія продовжує проводити політику вимушеної депортації з Криму – Джеппар


Еміне Джеппар
Еміне Джеппар

У МЗС України «різко засуджують» дії російських силовиків, які вранці 31 серпня провели обшуки в будинках кримськотатарських активістів. Керівництво українського відомства називає це продовженням політики вимушеної депортації з півострова.

«Це однозначно є елементом системної роботи витіснення громадян України з Криму. Серед них – кримські татари та етнічні українці. Це все є політикою затирання чи згадування як такої української ідентичності», – сказала в коментарі кореспонденту Крим.Реалії перша заступниця глави МЗС України Еміне Джеппар.

Вона вказала на той факт, що обшуки і затримання в Криму часто збігаються з візитами на півострів російського президента Володимира Путіна.

«Дивним чином простежується той факт, що 7 липня, коли були останні обшуки по всьому Криму, після чого затримали громадян України – кримських татар, пізніше, 16 липня, президент Путін приїжджає до Керчі на закладку бойових кораблів. Буквально 27 серпня Путін відкриває дорогу «Таврида», окрему її частину, і через кілька днів знову відбуваються обшуки, знову затримують кримських татар. Таке враження, що спеціальними службами відпрацьовуються певні завдання. І те, й інше є порушенням міжнародного права і закону України», – підкреслила дипломат.

Джеппар також додала, що МЗС готує «позицію рішучого протесту і засудження» подібних подій в анексованому Криму.

«Це позиція до міжнародних партнерів. Ми закликаємо світову спільноту реагувати на порушення і злочини», – зазначила вона.

Український заступник міністра в черговий раз підкреслила, що дії силовиків, подальше порушення кримінальних справ, штовхають корінне населення на те, щоб виїжджати з півострова.

«Це така форма депортації відбувається – через кримінальні переслідування. З іншого боку, Російська Федерація стимулює переселення російських громадян з материкової Росії в окупований Крим. Усе це є елементом одної політики, яка є системною і, на жаль, триває вже шостий рік поспіль», – додала Джеппар.

Вранці 31 серпня стало відомо про обшуки російських силовиків у будинках кримських татар у Судаку, Совєтському і Нижньогірському районах. За даними активістів, обшуки проходили в будинках також Енвера Топчі, Айдера Аблякімова, Рідвана Умерова та Айдера Кадирова, дружина якого повідомила, що в їхньому будинку обшук не проводили, але у чоловіка забрали український паспорт, а самого його відвезли до Сімферополя на допит. За її словами, Айдер Кадиров є батьком 4 дітей, старша дитина має інвалідність з дитинства, у самого чоловіка – цукровий діабет. Усіх чотирьох, за інформацією «Кримської солідарності», російські силовики відвезли в управління ФСБ у Сімферополі. Адвокати активістів, стверджують, що їх не пускають в будівлю ФСБ.

Російські силовики публічно не коментують ситуацію.

Прокуратура і поліція АР Крим почали кримінальне провадження за фактом незаконних обшуків у будинках кримськотатарських активістів. У Представництві Президента України в АР Крим засудили ранкові обшуки російських силовиків у будинках кримських татар.

Обшуки у кримських активістів і журналістів

Після російської анексії Криму навесні 2014 року на півострові регулярно проходять обшуки у незалежних журналістів, громадських активістів, активістів кримськотатарського національного руху, членів Меджлісу кримськотатарського народу, а також кримських мусульман, підозрюваних у зв'язках із забороненою в Росії організацією «Хізб ут-Тахрір».

XS
SM
MD
LG