Звільнений кримський журналіст Олексій Назімов, засуджений у «справі про вимагання», відмовився від планів виїжджати на материкову частину України з анексованого Криму.
Про це він сказав в інтерв'ю Крим.Реалії.
«Я відразу після звільнення планував поїхати в Запоріжжя, де живуть мої діти. Там поховані мої дідусь і бабуся. Раніше я щороку їздив туди впорядковувати могили. Зараз теж хотів поїхати, але мої плани були зірвані. Коли мене звільняли, мені пошкодили український паспорт. По ньому я вже, напевно, не зможу виїхати. Сумніваюся, що з таким паспортом мене випустять. Ризикувати не хочу, і тому поки не їду», – сказав він.
Раніше Крим.Реалії повідомляли, що Назімову, який 1 листопада вийшов на свободу, в СІЗО Сімферополя видали «зіпсований» український паспорт.
Підконтрольний Росії Верховний суд Криму 3 жовтня 2019 року звільнив із СІЗО засудженого у справі «алуштинських вимагачів» ексдепутата російської міськради Алушти Павла Степанченка через закінчення терміну відбуття покарання.
Редактора алуштинського видання «Твоя газета» Олексія Назімова і депутата російської міськради Алушти Павла Степанченка затримали 4 жовтня 2016 року за підозрою в комерційному підкупі та посередництві. За версією слідства, Назімов вимагав гроші у представника алуштинської організації «Единой России» за нерозголошення відомостей, що ганьблять членів цієї партії.
Стосовно затриманих порушили кримінальну справу. Назімова раніше звинувачували за частиною 7 статті 204 Кримінального кодексу Росії (комерційний підкуп, пов'язаний з предметом вимагання предмета підкупу), а Степанченка – за частиною 2 статті 204.1 (посередництво в комерційному підкупі, вчинене групою осіб за попередньою змовою).
Згодом справу перекваліфікували за статтею 163 Кримінального кодексу Росії (вимагання).