Доступність посилання

ТОП новини

Президент Швейцарії в Києві: ОБСЄ і ООН повинні негайно відправити представників з прав людини до Криму


Президент Швейцарської Конфедерації Симонетта Соммаруга, перебуваючи 21 липня з офіційним візитом у Києві, заявила про необхідність відправити представників ОБСЄ і ООН до анексованого Криму для моніторингу дотримання прав людини.

Про це вона сказала на спільній пресконференції з президентом України Володимиром Зеленським.

«Швейцарія не визнає анексію Криму і вважає, що ООН і ОБСЄ повинні негайно відправити туди своїх представників з прав людини», –​ зазначила Соммаруга.

30 червня перший заступник міністра закордонних справ України Еміне Джеппар обговорила з главою Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні (СММ) Халітом Чевіком пріоритетні напрямки діяльності СММ. Джеппар вказала на те, що моніторинг організації маєн поширюватися і на анексований Крим.

У лютому цього року делегації США, Євросоюзу та України при ОБСЄ під час засідання Постійної ради ОБСЄ у Відні вказали, що Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ повинна отримати повний і безперешкодний доступ до Криму.

У 2018 році представник преспідрозділу СММ ОБСЄ Драган Ніколіч-Соломон повідомив, що спостерігачі місії могли б працювати в Криму, але для цього необхідний консенсус серед країн-учасниць організації.

Анексія Криму Росією

У лютому 2014 року в Криму з'являлися озброєні люди в формі без розпізнавальних знаків, які захопили будівлю Верховної Ради Криму, Сімферопольський аеропорт, Керченську поромну переправу, інші стратегічні об'єкти, а також блокували дії українських військ. Російська влада спочатку відмовлялася визнавати, що ці озброєні люди є військовослужбовцями російської армії. Пізніше президент Росії Володимир Путін визнав, що це були російські військові.

16 березня 2014 року на території Криму і Севастополя відбувся невизнаний більшістю країн світу «референдум» про статус півострова, за результатами якого Росія включила Крим до свого складу. Ні Україна, ні Європейський союз, ні США не визнали результати голосування на «референдумі». Президент Росії Володимир Путін 18 березня оголосив про «приєднання» Криму до Росії.

Міжнародні організації визнали окупацію та анексію Криму незаконними і засудили дії Росії. Країни Заходу запровадили економічні санкції. Росія заперечує анексію півострова та називає це «відновленням історичної справедливості». Верховна Рада України офіційно оголосила датою початку тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією 20 лютого 2014 року.

XS
SM
MD
LG