У Керчі почали демонтаж фрагментів Мітрідатських сходів. Як повідомляє кореспондент Крим.Реалії, робітники вже зняли стовпи з кам'яних прольотів сходів і демонтували частину парапетів. Роботи проводять в рамках оголошеної російською владою Керчі реконструкції сходів.
На ділянках сходів, що ведуть на житлові вулиці на схилах гори Мітрідат, встановлюють загородження.
Жителі будинків по вулицях Рибакова, Верхньої Мітрідатських, першої Еспланадної, розташованих поблизу Великих Мітрідатських сходів, висловлюють побоювання, що їм перекриють шлях до будинків, оскільки Малі Мітрідатські (Костянтинівські) сходи, розташовані неподалік, також у стадії демонтажу, і спуск з гори для пішоходів може бути надзвичайно ускладнений.
Раніше повідомлялося, що підрядник зобов'язаний виконати роботи з реконструкції Великих і Малих Мітрідатських сходів, а також прокладання інженерних комунікацій та впорядкування території до 1 вересня 2020 року. Ціна контракту – 651,6 млн руб. Підрядником, за заявою чиновників, виступає компанія «Баварський дім».
4 вересня з'явилася інформація про те, що підрядник розпочав реконструкцію Мітрідатських сходів у Керчі.
Глава російського уряду Криму Сергій Аксенов анонсував початок робіт з реконструкції Мітрідатських сходів у Керчі в червні.
Попередня спроба відреставрувати сходи, за словами Аксенова, закінчилася кримінальною справою, бо роботи проводилися з порушеннями.
Раніше Міністерство закордонних справ України звернулося до посольства України в Німеччині і консульства в Мюнхені з проханням вжити заходів «для припинення діяльності» німецької компанії «Баварський дім» з реконструкції Мітрідатських сходів у Керчі.
Великі Мітрідатські сходи в Керчі
Великі Мітрідатські сходи – один з головних символів Керчі, постраждала від часткового обвалення в 2015 році. У вересні 2016 року президент Росії Володимир Путін під час візиту до Керчі вимагав прискорити відновлення Мітрідатських сходів і пообіцяв виділити на це понад 1 млрд рублів.
Перша спроба відреставрувати сходи за 167 млн рублів була визнана неефективною. Згодом за це усунули заступника голови Держкомітету з охорони культурної спадщини Криму Олександра Діденка. У травні 2019 року влада Криму оголосила новий тендер на реставрацію Мітрідатських сходів за 652 млн рублів.
Великі Мітрідатські сходи ведуть на гору Мітрідат, де розташовувалося античне місто Пантікапей. Сходи налічують 436 сходинок, їх збудували в 1840 році за проектом архітектора Олександра Дігбі. Сходи служить не тільки для підйому на гору туристів, а й є найбільш коротким шляхом до центральних вулиць міста для місцевих жителів, оскільки схили гори Мітрідат – це житлова зона.