Доступність посилання

ТОП новини

У Криму повідомляють про візит французьких депутатів Європарламенту – російські ЗМІ


Голова комітету з народної дипломатії та міжнаціональних відносин російського парламенту Криму Юрій Гемпель повідомив російські ЗМІ про прибуття у вівторок на півострів групи французьких депутатів. Він стверджує, що їх візит очікується вже на вечір 30 червня.

«Делегація депутатів Європейського парламенту відвідає Крим з 30 червня до 2 липня. Всі вони є депутатами Європарламенту від Франції», – цитує Гемпеля російське агентство «РИА Новости».

За його словами, прибулі іноземці відвідають виборчі дільниці, де проходить голосування за поправки до Конституцію Росії.

«Прибуває делегація депутатів Європарламенту від Франції як експерти на голосування. Вони відвідають виборчі дільниці в Ялті та Сімферополі», – цитує Гемпеля агентство «Интерфакс».

Він стверджує, що очікується візит п'ятьох французьких депутатів, включаючи Тьєррі Маріані – члена комітету Європарламенту із закордонних справ, президента асоціації «Франко-Російський діалог».

Підтвердження цієї інформації з інших джерел немає, як і офіційної реакції української та французької сторін.

Раніше у МЗС України зазначали, що поїздки зарубіжних політиків до анексованого Криму не мають статусу офіційних. Українське зовнішньополітичне відомство опублікувало в липні 2016 року звернення, в якому застерігає іноземних громадян і осіб без громадянства від незаконних поїздок на півострів.

25 червня в Росії та анексованому нею Криму почалося голосування щодо поправок до Конституції Росії. Воно триватиме до 1 липня. Одна з поправок торкнеться «обнулення» президентських термінів і дозволить російському президентові Володимиру Путіну брати участь у виборах ще два рази і залишатися при владі до 2036 року.

У Міністерстві закордонних справ України зазначили, що голосування за поправки до конституції Росії на території анексованого Криму є незаконним.

Анексія Криму Росією

У лютому 2014 року в Криму з'являлися озброєні люди в формі без розпізнавальних знаків, які захопили будівлю Верховної Ради Криму, Сімферопольський аеропорт, Керченську поромну переправу, інші стратегічні об'єкти, а також блокували дії українських військ. Російська влада спочатку відмовлялася визнавати, що ці озброєні люди є військовослужбовцями російської армії. Пізніше президент Росії Володимир Путін визнав, що це були російські військові.

16 березня 2014 року на території Криму і Севастополя відбувся невизнаний більшістю країн світу «референдум» про статус півострова, за результатами якого Росія включила Крим до свого складу. Ні Україна, ні Європейський союз, ні США не визнали результати голосування на «референдумі». Президент Росії Володимир Путін 18 березня оголосив про «приєднання» Криму до Росії.

Міжнародні організації визнали окупацію та анексію Криму незаконними і засудили дії Росії. Країни Заходу запровадили економічні санкції. Росія заперечує анексію півострова та називає це «відновленням історичної справедливості». Верховна Рада України офіційно оголосила датою початку тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією 20 лютого 2014 року.

XS
SM
MD
LG