Доступність посилання

ТОП новини

На Парламентському саміті «Кримської платформи» представили новий стратегічний напрямок роботи після деокупації Криму


Таміла Ташева
Таміла Ташева

Постійний представник президента України в Автономній Республіці Крим Таміла Ташева в рамках Парламентського саміту Міжнародної «Кримської платформи» представила новий стратегічний напрямок роботи щодо першочергових кроків відновлення української державності після деокупації Криму.

За її словами, наразі створено групу з 36 експертів, які працюють над такими питаннями:

  • Відновлення функціонування публічної влади та залучення кадрів зі створенням військових і військово-цивільних адміністрацій на час перехідного періоду.
  • Притягнення до відповідальності осіб, які вчиняли в Криму злочини щодо України та її громадян, амністія та люстрація.
  • Верифікації окупаційних документів та рішень окупаційних судів, а також перегляд рішень, що порушують права і законні інтереси українських громадян чи України.
  • Питання захисту права власності, включаючи випадки позбавлення громадян земельних ділянок згідно з Указом президента Росії від 20 березня 2020 року.
  • Питання гуманітарної політики та демілітаризації. Експерти займатимуться нівелюванням багаторічного впливу російської пропаганди, розслідуватимуть випадки призову на строкову службу до російських збройних сил та залучення дітей до російського військово-патріотичного руху «Юнармія».
  • Питання громадянства, зокрема, щодо громадян РФ, які незаконно перемістилися на територію Криму за час тимчасової окупації.

«Зусилля України спрямовані на те, щоб більшість наших громадян, які не чинили правопорушень в умовах окупації, не відчули жодної несправедливості чи дискримінації після поновлення української влади», – наголосила Ташева.

Також вона нагадала про Стратегію відновлення Криму після деокупації, яка була представлена в серпні на другому саміті Міжнародної «Кримської платформи». Стратегія передбачає інвестиції у розвиток туризму: дорожню інфраструктуру та інтеграцію Криму до європейської мережі доріг, розвиток швидкісного залізничного сполучення.

24 жовтня в Хорватії розпочав роботу перший Парламентський саміт «Кримської платформи». Як повідомляє кореспондент Крим.Реалії, саміт триватиме два дні, перший з яких присвячений дискусіям про реінтеграцію Криму після його деокупації, перехідне правосуддя та притягнення Росії до відповідальності за міжнародні злочини.

Другий саміт «Кримської платформи» відбувся 23 серпня 2022 року в онлайн режимі за участі представників 59 країн і міжнародних організацій.

Перший установчий саміт «Кримської платформи» відбувся торік 23 серпня. У ньому взяли участь 47 іноземних держав і міжнародних організацій.

«Кримська платформа» – це ініційований Україною міжнародний консультаційно-координаційний формат, спрямований на підвищення ефективності міжнародного реагування на окупацію Криму, відповідь на зростання загроз безпеці, посилення міжнародного тиску на РФ, запобігання подальшим порушенням прав людини та захисту жертв російського режиму, а також досягнення головної мети – деокупації Криму та повернення його Україні.

Роскомнагляд (Роскомнадзор) намагається заблокувати доступ до сайту Крим.Реалії. Безперешкодно читати Крим.Реалії можна за допомогою дзеркального сайту: https://dfs0qrmo00d6u.cloudfront.net. Також слідкуйте за основними подіями в Telegram, Instagram та Viber Крим.Реалії. Рекомендуємо вам встановити VPN.

Новини без блокування і цензури! Встановити додаток Крим.Реалії для iOS і Android.

XS
SM
MD
LG