Над Чорним морем тривалий час кружляв американський військовий розвідувальний безпілотник RQ-4 Global Hawk із позивним FORTE10, свідчать дані сервісу відстеження авіаперельотів Flightradar, повідомляє кореспондент Крим.Реалії.
Згідно з відкритими даними, він злетів о 5-й ранку (за середньоєвропейським часом) з авіабази США Сігонелла поблизу італійського міста Катанія на Сицилії.
Global Hawk оснащений інтегрованою системою спостереження та розвідки HISAR (Hughes Integrated Surveillance & Reconnaissance). Цифрові дані можуть передаватися на землю в реальному часі в межах прямої видимості або через супутниковий канал. Одним з основних завдань цього БПЛА є розкриття районів ППО.
Крім того, за даними Flightradar, у небі над румунським узбережжям Чорного моря кружляв літак італійських ВПС Gulfstream G550 із позивним PERSEO71. Він злетів із військової бази НАТО «Михайло Кагалнічану» у Констанці. Цей літак також виконував розвідувальні функції. Експерти та ЗМІ називають цей літак «літаючим радаром».
Також, за даними цього ж ресурсу, сьогодні в середині дня Чорне море в обидві сторони перетинав британський стратегічний розвідувальний літак Boeing RC-135W Rivet Joint із позивним RRR7203, якого супроводжували два винищувачі Королівських ВПС Eurofighter Typhoon FGR.4 із позивними DREAD0.
З початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну у небі над Чорним морем почастішали польоти розвідувальних апаратів та літаків країн НАТО.
Починаючи з серпня 2022 року, в Криму та Севастополі майже щодня чути звуки вибухів. Російська влада пояснює це стрільбою по «українських безпілотниках» та «роботою ППО». Російський глава Криму Сергій Аксьонов (за документами – Аксенов) називав безпілотники «основною загрозою» для Криму.
Роскомнагляд (Роскомнадзор) намагається заблокувати доступ до сайту Крим.Реалії. Безперешкодно читати Крим.Реалії можна за допомогою дзеркального сайту: https://dfs0qrmo00d6u.cloudfront.net. Також слідкуйте за основними подіями в Telegram, Instagram та Viber Крим.Реалії. Рекомендуємо вам встановити VPN.