Запасів вакцини від коронавірусу в Криму вистачить лише на 10 днів, повідомила в понеділок на нараді віцепрем'єр Криму – міністр праці та соцзахисту республіки Олена Романовська, інформує російське інформагентство ТАСС. При цьому точна дата поставок на півострів чергової партії вакцини не відома.
«У нас достатньо вакцини – сьогодні на залишку 150 тис. доз вакцини. За нашими розрахунками, її достатньо для 10 днів роботи. Однак, Міністерство охорони здоров'я Криму вже направило заявку до Міністерства охорони здоров'я Росії, щоб нам додатково направили цього тижня ще вакцину», – сказала Романовська, відеозапис її доповіді опублікований у телеграм-каналі глави Криму.
При цьому раніше в понеділок тимчасовий виконувач обов'язків міністра охорони здоров'я Криму Костянтин Скорупський заявив, що на минулих вихідних, напередодні запровадження QR-кодів, у Криму на третину зріс попит на вакцинацію: медики прищепили 14 774 осіб, що на 4,5 тисячі більше у порівнянні з попередніми вихідними.
У понеділок підконтрольний Росії глава Криму Сергій Аксенов зажадав збільшити кількість пунктів для вакцинації від COVID-19 на території Кримського півострова.
Згідно з даними влади, Крим 25 жовтня оновив рекорд із добової захворюваності на коронавірус – 655 нових випадків.
У Криму з 25 жовтня почали діяти нові обмеження, запроваджені владою в зв'язку з погіршенням ситуації з пандемією коронавірусу. Зокрема, з понеділка починає діяти система QR-кодів.
З 20 жовтня влада Криму посилила заходи з боротьби з коронавірусною інфекцією на півострові. Російський глава Криму Сергій Аксенов оголосив неробочими днями період із 30 жовтня по 7 листопада включно. До цього в Криму продовжили до грудня режим підвищеної готовності, запроваджений у зв'язку з пандемією коронавірусу. З 11 жовтня в Криму набули чинності нові коронавірусні обмеження.
Відомості російської влади Криму та Севастополя про захворюваність на коронавірус не підтверджені міжнародними організаціями та іншими незалежними джерелами. Правозахисники стверджують, що ця статистика суттєво занижена, оскільки не відображає багатьох важливих факторів, включаючи інфікування серед російських військових і спецслужб.
Коронавірусна інфекція COVID-19
Коронавірус SARS-CoV-2, раніше відомий як 2019 nCoV, виявили в Китаї наприкінці 2019 року.
Він викликає захворювання COVID-19. У деяких випадках перебіг хвороби легкий, в інших – із симптомами застуди та грипу, в тому числі з високою температурою і кашлем. Це може перерости в пневмонію, що може бути смертельною. Більшість хворих одужує; помирають переважно люди з ослабленою імунною системою, зокрема літні.
11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров'я визнала спалах захворювання, що викликається новим коронавірусом, пандемією.