Італійський енергетичний концерн Eni вийшов з проекту з російською державною компанією «Роснефть» з пошуку вуглеводнів на шельфі Чорного моря. Про це повідомляє російська служба Радіо Свобода з посиланням на повідомлення ЗМІ.
Як зазначається, вихід Eni з проекту з «Роснефтью» відбувся ще в березні 2018 року, після завершення буріння першої надглибоководної пошукової свердловини на шельфі Чорного моря.
Eni і «Роснефть» уклали угоду про розвідку і розробку кількох ділянок на шельфі Баренцева і Чорного морів у 2012 році.
У травні цього року джерела «Коммерсанта» повідомили, що проекти Eni і «Роснефти» з геологорозвідки припинені через антиросійські санкції. У російській компанії тоді спростували цю інформацію. В Eni заявили, що «виконуватимуть свої зобов'язання доти, поки це дозволятимуть міжнародні санкції».
Влітку 2017 року США ухвалили черговий пакет санкцій відносно Росії, що накладають обмеження на неамериканські компанії, які фінансують проекти російського нафтогазового сектора.
У жовтні 2017 року «Роснефть» призупинила на п'ять років геологорозвідку і видобуток нафти на Південно-Чорноморській ділянці у східній частині акваторії Чорного моря через санкції. Тоді повідомлялося, що російська компанія не змінює плани проведення робіт на Західно-Чорноморській ліцензійній ділянці на шельфі Чорного моря спільно з італійською нафтовою компанією Eni.
Після анексії півострова Росія захопила дві третини української території шельфу Чорного моря. У лютому 2018 року народний депутат Ольга Белькова повідомила, що з 2014 року Росія незаконно видобула понад 7 мільярдів кубометрів газу, нафти і природного конденсату.