У Криму слідство ФСБ Росії висунуло вісьмом фігурантам другої Бахчисарайської «справи Хізб ут-Тахрір» додаткове звинувачення у підготовці до насильницького захоплення влади. Про це кореспонденту Крим.Реалії розповів адвокат Сергій Легостов.
«Сьогодні на слідчих заходах нас ознайомили з постановою про порушення ще однієї справи за статтею 278 кримінального кодексу Росії (насильницьке захоплення влади або насильницьке утримання влади – ред.) Додаткове звинувачення – це спроба посилити звинувачення і відійти трохи від класичних звинувачень в участі у Хізб ут -Тахрір, з урахуванням того, що громадськість веде активну дискусію про те, що ця організація визнана терористичною абсолютно необґрунтовано», – розповів Легостов.
Адвокат однієї з фігурантів цієї справи Серйрана Салієва, Маммет Мамбетов зазначає, що його підзахисний тепер «рекордсмен», оскільки нещодавно його звинуватили за ще однією статтею – 205.2 Кримінального кодексу Росії (пропаганда тероризму).
«Сьогодні нам повідомили про те, що порушено ще одну справу щодо підготовки до захоплення влади. Сейран тепер звинувачується за трьома статтями: участь у терористичній організації, пропаганді тероризму і спробі захоплення влади. Логіка цих звинувачень дуже проста: не хочеш говорити і визнавати провину – отримай по максимуму. Звинувачення висмоктується з пальця, з подій, що були в одній кримінальній справі, у результаті звинуватили за трьома статтями. До речі, коли слідчі клопочуть у судах про продовження запобіжного заходу, вони завжди мотивують своє рішення тим, що Сейран нібито грав активну роль у цій групі обвинувачених», – розповів адвокат.
У жовтні 2017 року російські силовики заарештували шістьох жителів Бахчисарая. Це Тимур Ібрагімов, Марлен Асанов, Мемет Бєлялов, Сейран Салієв, Сервер Зекір'яєв і Ернес Аметов. ФСБ Росії інкримінує їм участь у забороненій в Росії та анексованому нею Криму організації «Хізб ут-Тахрір».
Представники міжнародної ісламської політичної організації «Хізб ут-Тахрір» називають своєю місією об'єднання всіх мусульманських країн в ісламському халіфаті, але вони відкидають терористичні методи досягнення цього і кажуть, що зазнають несправедливого переслідування в Росії та в окупованому нею в 2014 році Криму. Верховний суд Росії заборонив «Хізб ут-Тахрір» у 2003 році, включивши організацію до списку об'єднань, названих «терористичними».
Захисники заарештованих і засуджених у «справі Хізб ут-Тахрір» кримчан вважають їх переслідування мотивованим за релігійною ознакою. Адвокати зазначають, що переслідувані у цій справі російськими правоохоронними органами – переважно кримські татари, а також українці, росіяни, таджики, азербайджанці та кримчани іншого етнічного походження, які сповідують іслам. Міжнародне право забороняє вводити на окупованій території законодавство держави-окупанта.