У Києві 29 листопада громадська організація «КримSOS» представила дослідження «Порушення міжнародного права і прав кримських татар на самовизначення в окупованому Криму», в якому зібрані факти порушення прав людини на півострові з 2014 року, повідомляє кореспондент Крим.Реалії.
«Цей том стосується масових тенденцій, глобальних подій. Тут ідеться про порушення міжнародного гуманітарного права, про порушення права на самовизначення кримськотатарського народу, корінного народу на території півострова. Також це дослідження стосувалося питання обмежень, порушень прав на свободу слова, свободу ЗМІ, свободу зібрань та асоціацій та інших свобод», – розповів про доповідь юрист «КримSOS» Денис Савченко.
Всього звіт складається із 17 розділів і більш ніж 170 сторінок із описом конкретних порушень прав людини і їхньої аналітики.
У грудні 2017 року «КримSOS» випустив перший том дослідження «Енциклопедія репресій у Криму з моменту анексії Росією», в якому зібрані порушення прав людини на півострові з лютого 2014 року до 31 жовтня 2017 року.
Після російської анексії в Криму почастішали масові обшуки в незалежних журналістів, громадських активістів, активістів кримськотатарського національного руху, членів Меджлісу кримськотатарського народу, а також кримських мусульман, підозрюваних у зв'язках із забороненою в Росії організацією «Хізб ут-Тахрір».