У Мінську затримали журналіста Романа Протасевича. Як повідомляє білоруська служба Радіо Свобода, він був пасажиром літака, який в обід 23 травня сів у Мінську через повідомлення про бомбу на борту.
Після огляду білоруські поліцейські його заарештували.
Літак авіакомпанії Ryanair, який здійснював рейс з Афін до Вільнюса, приземлився в національному аеропорту «Мінськ» – пілоти подали аварійний сигнал, бо отримали повідомлення про бомбу на борту. До летовища прибула саперна служба, однак вибухових пристроїв не виявила.
Роман Протасевич – відомий білоруський журналіст і блогер, автор Telegram-каналу «Білорусь головного мозку». Сам канал також підтвердив його арешт.
Білоруська опозиціонерка, учасниця президентських виборів у Білорусі 2020 року Світлана Тихановська назвала затримання опозиційного блогера Романа Протасевича «операцією спецслужб». Про це йдеться в її коментарі щодо затримання Протасевича.
«Режим (Олександра Лукашенка – ред.) поставив під загрозу безпеку пасажирів на борту і всієї цивільної авіації заради розправи над людиною, який був редактором найбільших білоруських незалежних Telegram-каналів. Тільки за це його визнали терористом, і тільки за це зараз у Білорусі Роману може загрожувати смертна кара. Ми вже повідомили в офіс Ryanair і Міжнародну організацію цивільної авіації (ICAO – ред.), вимагаючи розслідувати по факту події і вжити заходів упритул до виключення Білорусі з ICAO», – заявила опозиціонерка.
Вона звинуватила білоруську владу в зловживанні правилами повітряного сполучення заради захоплення її опонентів.
Раніше Протасевич залишив Білорусь через ймовірність політичного переслідування з боку спецслужб. Він працював головним редактором Telegram-каналу NEXTA, потім пішов із редакції та доєднався до каналу «Білорусь головного мозку», створений нині ув’язненим Ігорем Лосіком.
Протасевича, як і засновника NEXTA Степана Путила, Білорусь оголосила в міжнародний розшук. Їх звинувачують у організації масових заворушень та «групових дій, які грубо порушують громадський порядок», а також у розпалюванні соціальної ворожнечі.
Блогерів внесли до так званого «переліку терористів», офіційна назва – «Перелік організацій та фізичних осіб, причетних до терористичної діяльності».