Російський глава Криму Сергій Аксенов продовжує комплектувати новий склад кримського уряду. Більшість з тих, хто опинився на міністерських посадах, працювали у колишньому складі уряду. Багато кримських міністрів ‒ офіційні мільйонери. Хто серед них найбільш забезпечений ‒ читайте в матеріалі Крим.Реалії.
Після того, як підконтрольний Росії глава Криму Сергій Аксенов оголосив конкурс на заміщення міністерських посад, до боротьби приєдналася більшість міністрів із минулої п'ятирічки.
І хоча новий міністерський склад російського уряду Криму поки повністю не укомплектований, багатьом вдалося втриматися на своїх посадах. На початку грудня Сергій Аксенов призначив шістьох міністрів. Серед них ‒ міністр ЖКГ Криму Дмитро Черняєв, міністр спорту Криму Ольга Торубарова, міністр охорони здоров'я Криму Ігор Чемоданов, міністр майнових та земельних відносин Анна Анюхіна, транспорту ‒ Сергій Карпов, культури ‒ Аріна Новосельська, будівництва та архітектури ‒ Михайло Храмов і міністр надзвичайних ситуацій Криму Сергій Шахов. Всі вони обіймали ці посади й раніше.
Крим.Реалії вивчили інформацію про їхні прибутки та майно і з'ясували, що за час перебування на службі багатьом вдалося стати офіційними мільйонерами.
Мільйони та елітна нерухомість сім'ї Аксенова
Сергій Аксенов, який очолював російський уряд Криму останні п'ять років, не очолює список найбільш забезпечених кримських чиновників. Судячи з офіційних прибутків, його зарплатня становить майже три мільйони рублів на рік і не надто відрізняється від прибутків його заступників та деяких міністрів.
Однак за цей час змогла примножити статки його дружина. Олена Аксенова торік заробила 13 мільйонів рублів, у 2017 році ‒ майже 20 мільйонів, а у 2016 році ‒ майже 33 мільйони. На дружину глави Криму також записане все майно сім'ї: три квартири, шість нежитлових приміщень і німецький автомобіль BMW 750 LI XDRIVE.
Схожими прибутками сім'ї інших нинішніх кримських управлінців похвалитися не можуть. Та й сама родина Сергія Аксенова до його приходу в кримську владу мала скромніші кошти.
Змогла покращити матеріальне становище й теща Сергія Аксенова Людмила Добриня. Вона володіє елітною нерухомістю в центрі Москви орієнтовною вартістю 400 мільйонів рублів. Російське інтернет-видання The Insider у травні писало, що ця нерухомість лише формально оформлена на тещу, але належить Сергію Аксенову. Сам він цю інформацію досі публічно не прокоментував.
На чолі кримського спорту з п'ятьма мільйонами
Серед кримських міністрів однією з найзабезпеченіших є міністр спорту Ольга Торубарова. Торік вона заробила п'ять мільйонів рублів. Ці кошти зароблені нею на попередній посаді ‒ заступника міністра праці та соцзахисту Алтайського краю сусідньої Росії. У кримському міністерстві вона працює з весни цього року. Скільки вона заробила в Криму, буде зрозуміло, коли чиновниця подасть декларацію про прибутки та майно у 2020 році. Її попередниця Єлизавета Кожичева отримувала майже два з половиною мільйони рублів на рік.
У власності Ольги Торубарової ‒ квартира, дачний будинок та земельна ділянка. 22 мільйони рублів торік заробив її чоловік Олег Торубаров. У минулому він керував управлінням МВС у Калузькій області Росії, а з серпня 2018 року ‒ кримським главком МВС. Але на цій посаді він не пропрацював і рік. У липні його відправили у відставку, він вийшов на пенсію. Його дружина пройшла конкурс у боротьбі за міністерський пост і продовжує очолювати міністерство.
Мільйонер із МНС
Торік чотири з половиною мільйона рублів заробив міністр надзвичайних ситуацій Криму Сергій Шахов.
У його власності три квартири та гараж. Ще одна квартира ‒ у дружини, яка також володіє японським автомобілем Honda CR-V.
За час, поки Сергій Шахов займає цю посаду, покращилося і матеріальне становище його дружини. Якщо у 2014 році її прибуток становив усього 100 тисяч рублів, то в 2015-му ‒ понад шість мільйонів. З 2016 року вона заробила 1,7 мільйона рублів, а у 2017 ‒ майже один мільйон. Торік дружина міністра задекларувала понад 400 тисяч рублів.
Дорогі віцепрем'єри
Більше ніж три мільйони рублів торік заробила віцепрем'єр Криму Ірина Ківіко. Свою посаду вона займає з листопада минулого року. А до цього була міністром фінансів Криму.
Офіційно Ківіко не володіє майном, але має в користуванні квартиру, садовий будинок та земельну ділянку. 14 мільйонів рублів торік заробив її чоловік. У нього у власності ‒ три квартири, садовий будинок, дві земельні ділянки та два автомобілі ‒ японський Nissan X-Trail та корейський Hyundai Creta.
Понад два мільйони рублів торік заробив на віцепрем'єрській посаді Юрій Гоцанюк.
Він офіційно володіє будинком площею 105 квадратних метрів і майже п'ятьма гектарами землі. Ще два гектари землі та квартира є у нього в користуванні.
Юрій Гоцанюк, який у жовтні був призначений прем'єром Криму офіційно є єдиним годувальником у родині. Його дружина торік не заробила нічого. Однак вона володіє п'ятьма гектарами землі та автомобілем Peugeot 307.
Решта кримських віцепрем'єрів та міністрів декларують прибутки від одного до двох мільйонів рублів на рік.
Любителі іномарок
Власником найбільшої колекції моделей іноземного автопрому в кримському уряді був ексвіцепрем'єр Віталій Нахлупін. Він декларував шість дорогих автомобілів: німецькі Mercedes Benz S550, BMW X6, Volkswagen Touareg, Porsche 911 і Porsche Cayenne, а також японську Toyota Camry. Наразі Віталій Нахлупін перебуває в московському СІЗО через звинувачення у хабарництві.
У кримському уряді залишаються й інші любителі іноземних автомобілів. Міністр транспорту Криму Сергій Карпов, який отримав торік менше ніж два мільйони рублів, має у власності колекцію «японців»: автомобіль Toyota Tundra, мотоцикл Kawasaki KLX 250S і мотовсюдихід Yamaha Grizzly. Також він володіє двома російськими автопричепами ‒ ЛАВ 81012А і МЗСА 81771 С. Ще один японський автомобіль ‒ Mitsubishi Pajero ‒ є у дружини міністра.
Міністр будівництва та архітектури Криму Михайло Храмов теж віддає перевагу японським маркам ‒ Mazda CX-5. Йому також належить чеська Skoda Superb. До приходу в кримський уряд Михайло Храмов був заступником директора департаменту архітектури та містобудування міста Севастополя. І в той час володів «японцем» Toyota Allion. Але незабаром змінив його на згадану Mazda.
Міністр охорони здоров'я Криму Ігор Чемоданов займає цю посаду з липня і поки не показав зарплату на новій посаді. Його попередник Олександр Голенко декларував близько двох мільйонів рублів річних прибутків.
На попередній посаді головного лікаря держзакладу «Центр крові» Ігор Чемоданов заробляв більше ніж мільйон рублів. У власності ‒ японська Toyota RAV-4. Його дружина їздить на німецькому Volkswagen Тouareg.
Найменші офіційні прибутки
Найскромніші прибутки та майно, судячи із декларацій, у міністра культури Криму Аріни Новосельської та міністра майнових і земельних відносин Криму Анни Анюхіної.
Аріна Новосельська заробила за минулий рік менше ніж два мільйони рублів.
Вона декларує у власності дві квартири. У минулому міністр на двох з чоловіком володіла німецьким автомобілем Opel Vektra. Але з 2015 року більше не вказує його серед свого майна.
Анна Анюхіна за минулий рік показала аналогічні прибутки ‒ менше ніж два мільйони рублів.
У власності декларує тільки двокімнатну квартиру. На момент її приходу до кримського уряду ця квартира їй не належала, а була в користуванні. За час, поки Анна Анюхіна в російському уряді Криму відповідає за землю і майно, її особисте майнове становище практично не змінилося. Чоловіка у міністра, судячи із декларації, немає.