Доступність посилання

ТОП новини

«Кисельов визнав частину боргу»: кримський інженер судиться з російським телеведучим


Вілла Дмитра Кисельова в Коктебелі. Архівне фото
Вілла Дмитра Кисельова в Коктебелі. Архівне фото

Кримський інженер-конструктор Володимир Мазурін, який виграв суд у російського телеведучого Дмитра Кисельова, анонсував ще чотири позови. Про це він повідомив російському інформресурсу «МБХ медиа». Раніше Кисельов оскаржив рішення суду про виплату Мазуріну 2,5 мільйонів рублів боргу за реконструкцію вілли в Коктебелі.

Апеляцію розглянуть у Мособлсуді 18 березня, але Мазурін готовий подати ще чотири позови в разі невдачі в цій справі. Відкритий конфлікт між ним та Дмитром Кисельовим розпочався після того, як 1 жовтня 2018 року в Феодосії вилучили тираж кримської газети «Город 24» зі статтею про будинок у Коктебелі. У ній Володимир Мазурін розповів, що під час реконструкції вілли виявили нестабільність схилу, хоча ім'я Кисельова не називалося.

Кримський інженер-конструктор Володимир Мазурін пояснює, що саме було не так із віллою Кисельова.

Коли ми почали відкривати раніше споруджені конструкції, то побачили, що вони повністю зруйновані: наскрізні розриви бетону, повна відсутність арматури
Володимир Мазурін

‒ Я працював спочатку в його квартирі, потім він запросив мене до Коктебеля брати участь у реконструкції збудованого 2006 року будинку на схилі вулкана Кара-Даг. Роботи виконувалися організаціями, які запросив сам Дмитро, тобто я тільки фіксував виконання прихованих робіт, робіт для реалізації проекту. Робітники не зруйнували схил ‒ вони займалися інженерним захистом, зміцненням схилу. Коли ми почали відкривати раніше споруджені конструкції, то побачили, що вони повністю зруйновані: наскрізні розриви бетону, повна відсутність арматури. Нам довелося займатися не тільки будівництвом другої черги, а й фактично повністю переробляти фундамент першої. Будинок уже мав просідання й деформації до 8 сантиметрів, тріщали стіни, були тріщини в підлозі.

Володимир Мазурін зазначає, що в місці, де стоїть будинок, схил закріплений, але інша його частина залишається рухомою.

Кисельов забув мене звільнити, ми продовжували формально перебувати в трудових відносинах, і я мав до сьогодні отримувати прописану зарплатню
Володимир Мазурін

‒ Звідси певні ризики та небезпеки, про які я писав. Що стосується боргу, після закінчення робіт мені обіцяли, що зі мною розрахуються повністю після отримання від мене всього звіту ‒ в результаті звіт я здав, але грошей не отримав. Рік я чекав відносно спокійно, нагадував про себе Дмитру, він обіцяв з'ясувати все, але часу так і не знайшлося. На другий рік я почав нервувати, але зустрітися не вийшло. Підходив крайній термін позовної заяви, я звернувся до своїх партнерів, і ми подали позов у надії, що це спонукає Дмитра до діалогу. Цього не сталося. Сьогодні суд визначив суму боргу в 2,5 мільйонів рублів, але були й інші роботи, які я за бажанням Дмитра там виконував, хоч вони й не входили у вартість контракту. До того ж він забув мене звільнити, ми продовжували формально перебувати в трудових відносинах, і я мав до сьогодні отримувати прописану зарплатню.

В інтерв'ю російському журналісту Юрію Дудю Дмитро Кисельов сказав, що вважає вимогу виплатити гроші Мазуріну «ганьбою вітчизняного правосуддя».

«Суд Королева, на жаль, ухвалив неправомірне рішення, він навіть не ознайомився, що мене дуже здивувало... Я нікого ні про що не просив у Королеві, але тим не менше, напевно, хтось попросив суд. Він навіть не прочитав пояснення з мого боку. Вийшовши на нараду на 20 хвилин, залишивши непрочитаними десятки сторінок тексту, суд виніс таке рішення. Я опротестую, звичайно, його, і я думаю, що цей епізод як ганьбу вітчизняного правосуддя ми скасуємо... Весь Крим ‒ потенційно сейсмічно небезпечне місце, для нього характерні зсуви. Ми провели протизсувні роботи, і є розрахунковий проект, який гарантує відсутність зсуву. А Мазурін не є фахівцем у цій справі та не відповідав за ці заходи. Він ‒ шахрай, який таким чином вирішив вимагати гроші. Я заплатив йому все, про що ми домовилися».

Володимир Мазурін стверджує, що Кисельов насправді визнав частину боргу.

‒ Коли було останнє засідання, сторона Кисельова визнала в суді наявність боргу, просто в меншому обсязі ‒ 1 мільйон 50 тисяч рублів. Ось про це ніде не говорять, а це принципово важливо. Виходить, що незалежно від суми, яку присуджує суд, ми маємо вихідну точку в апеляції: сторона відповідача визнає за собою несплату! Може, сума в підсумку буде меншою, але принципово для мене інше: раз Дмитро мені винний, значить, я не шахрай і не шантажист, а шахрай він. Погроз мені не надходило, але в мене діабет першого типу, коли будь-який стрес майже смертельно небезпечний. Сам факт того, що мені несподівано не заплатили, мав великий тиск. Як тільки Дмитро Кисельов виступив на телебаченні, гніваючись на мою адресу, звільнили вже мене. На якій підставі це зроблено, ми теж будемо з'ясовувати.

Володимир Мазурін обіцяє, що вже після рішення суду про компенсацію за роботу він поставить питання про моральне відшкодування, про зафіксовану шкоду здоров'ю, про неналежні умови праці в будинку Кисельова ‒ це і є предмети наступних позовів.

Політичний емігрант, російський політтехнолог, колишній аналітик російської партії «Единая Россия» Леонід Власюк називає таку ситуацію нормою для Росії.

Інженер ‒ не шахрай, він намагався врятувати життя Кисельову
Леонід Власюк

‒ Дмитро Кисельов продовжує традиції з часів Івана Грозного, коли багаті люди своїм працівникам просто не платили ‒ ще Пушкін і Салтиков-Щедрін про це писали. Люди будь-якими шляхами вилазять на самий верх і вважають, що їм тепер усі винні. Усі, хто сьогодні обслуговує режим Путіна, мають добре фінансуватися, інакше вони просто втечуть від нього, тому гроші у них звідти. Але для свого пана вони теж холопи, тому він часто не думає про них. Так що є велика ймовірність, що Мазурін все ж виграє суд, і Кисельов заплатить. Інженер ‒ не шахрай, він намагався врятувати життя Кисельову. Якщо тільки той не побіжить до свого господаря і не почне бити кулаком в груди, а у того буде дуже гарний настрій ‒ в цьому випадку, звичайно, Кисельов може виграти.

(Текст підготував Владислав Ленцев)

  • 16x9 Image

    Катерина Некреча

    В.о. керівника проєкту Радіо Крим.Реалії, теле- і радіоведуча, автор спеціальних проєктів.

    Закінчила Київський міжнародний університет, бакалавр журналістики. Не секрет, що головне в моїй професії – це практика, тобто робота в ЗМІ.

    Почала працювати в проєкті Крим.Реалії навесні 2015 року. До цього працювала журналістом на українському телебаченні («Шустер LIVE», «Говорить Україна»). У 2014 році наблизилася до Криму співпрацюючи з телеканалом-переселенцем з півострова «Чорноморська ТРК».

    Не уявляю себе поза професією. Своєю роботою без перебільшення – живу. Життя це – дуже захоплююче і бурхливе. У ньому багато викликів, багато стресу, багато досягнень. Схоже, що це ідеальне середовище мого існування:)

    Пишаюся, що є частиною такого важливого проєкту. Рада, що в дуже складний час можу працювати в медіа, де журналістські стандарти – не теорія, а досить успішна практика.

    Головний пріоритет для мене – аудиторія. Наші слухачі, читачі, глядачі мають право знати, що відбувається насправді.

XS
SM
MD
LG