Керівники сайту «КерчьИнфо» повідомили, що отримали телефонні дзвінки від представників російської влади Криму з погрозами та звинуваченнями. Це сталося після появи на сайті публікації про наслідки потопу в місті з критикою влади, а також спроби редакції захистити свій контент від несанкціонованого використання провладним державним телеканалом «Крым 24».
Наразі директор видання Роман Дмитрієв говорить, що «конфлікт вичерпаний» і претензій із цього приводу в нього більше немає. Хто й чому погрожував керченським журналістам, з'ясовували Крим.Реалії.
Сайт «КерчьИнфо» з'явився в Керчі вже в російських реаліях. За інформацією Роскомнадзора, він був зареєстрований у червні 2018 року як мережеве видання з територією поширення «Росія та закордонні країни».
Основний профіль сайту ‒ новини міста та реклама. Він зареєстрований на Аллу Дмитрієву, яка є головною редакторкою «КерчьИнфо». Вона ж і співвласниця ТОВ «Керчінфо» («Керчьинфо»), зареєстрованого за адресою редакції, воно спеціалізується на рекламних послугах.
У редакції стверджують, що через свою журналістську діяльність у серпні зазнали тиску з боку радника російського голови Криму, генерального продюсера «ТРК Крым» Олега Крючкова.
«У наказовому тоні сказали терміново прибрати статтю»
Алла Дмитрієва повідомляє, що в середині серпня їй надійшов дзвінок із вимогою зняти з сайту публікацію про наслідки потопу в місті «Потоп у Керчі: влада все знала, але нічого не зробила». Імені того, хто телефонував вона не називає, хоча й говорить, що голос був знайомим.
Зателефонували й у наказовому тоні сказали терміново прибрати статтю, опубліковану на «КерчьИнфо» добу назадАлла Дмитрієва
«Ранок почався з погроз. Зателефонували й у наказовому тоні сказали терміново прибрати статтю, опубліковану на «КерчьИнфо» добу назад. Оперативно працюють, що сказати. Діалогу не було. «Вас попереджали й зараз ви переступили червону лінію», ‒ сказав знайомий голос і кинув слухавку. Що за червона лінія і де ми її переступили, я дізнатися не змогла», ‒ пише головна редакторка «КерчьИнфо» в соцмережах.
Вона розцінює цей дзвінок як «зачистку інформаційного поля» в Криму: «Ось така вона ‒ свобода слова, такий ось діалог кримських чиновників із незалежною пресою. Ці люди просто вважають нас ворогами. Але, чорт забирай, у нас же спільна справа ‒ зробити наше місто й Крим кращими! Інформаційне поле Криму зачищають, а про людей не думає ніхто. Замість того, щоб роботу робити, вони знайшли винних у нашій особі. Звісно, можна змусити «КерчьИнфо» замовкнути. Але Інтернет і соцмережі не підвладні цензурі. Керчани бачать і розуміють, що відбувається насправді».
Матеріал, який викликав таку реакцію, з сайту в результаті прибирати не стали. На момент публікації нашого матеріалу стаття на «КерчьИнфо», яку той, хто телефонував, вимагав зняти, все ще залишається.
Алла Дмитрієва стверджує, що не має наміру видаляти публікацію з сайту.
«Стаття написана. Нічого в ній незаконного немає, навіщо її видаляти?» ‒ сказала вона Крим.Реалії.
«КерчьИнфо» намагаються викреслити з інформаційного порядку денного Криму»
Через декілька днів Алла Дмитрієва повідомила про черговий дзвінок зі звинуваченнями.
Яка опозиція, яка війна? Ми працюємо на благо керчан та рідного містаАлла Дмитрієва
«Чиновники не збираються з'ясовувати ситуацію. Простіше вкотре звинуватити «КерчьИнфо» у хайпі та піарі. Сильний з'їдає слабкого, але чи стає він сам від цього сильнішим? Питання дуже суперечливе. І тут же спливають статті, що «КерчьИнфо» ‒ опозиційне ЗМІ, що ми оголосили війну Аксенову! Блогери, ви при своєму розумі? Яка опозиція, яка війна? Ми працюємо на благо керчан та рідного міста, допомагаємо керчанам вирішувати проблеми, даємо владі зворотний зв'язок», ‒ написала вона в соцмережах, висловивши надію, що «ситуацію змінить» зустріч із міністром внутрішньої політики, інформації та зв'язку російського уряду Криму Михайлом Афанасьєвим.
Цього разу йшлося про спробу видання захистити свій контент від несанкціонованого використання. Директор сайту «КерчьИнфо» Роман Дмитрієв стверджує, що телеканал «Крым 24» («ТРК Крым»), яким керує Олег Крючков, неодноразово використовував авторський контент «КерчьИнфо», приховуючи при цьому його логотип. Вкотре, за його словами, така ситуація сталася під час трансляції «прямої лінії» Сергія Аксенова на початку серпня. Цього разу Роман Дмитрієв подав скаргу на адресу відеохостингу YouTube, після чого відео трансляції «прямої лінії» з Сергієм Аксеновим на сторінці «Крым 24» заблокували.
Пошук на цій сторінці не видає потрібних результатів.
Водночас відео цієї «прямої лінії» залишається доступним на сторінці в YouTube Сергія Аксенова.
«Мене зачепило те, що «КерчьИнфо» намагаються викреслити з інформаційного порядку денного Криму незаконними способами. Тому я подав скаргу в сервісі YouTube на порушення авторських прав. У тому, що так сталося, я вважаю, винний продюсер телеканалу «Крым 24» і за сумісництвом радник Аксенова з інформаційної політики Олег Крючков. Порушуючи всі мислимі й немислимі закони журналістської етики, Олег упереджено ставиться до «КерчьИнфо» й намагається будь-якими способами втрутитися в роботу редакції», ‒ сказав Роман Дмитрієв.
Крим.Реалії намагалися зв'язатися з Олегом Крючковим, щоб з'ясувати його позицію у цій ситуації. Але він не відповів на наші дзвінки. Раніше він неодноразово говорив нам, що «не спілкується і не дає ніяких коментарів» Крим.Реалії та Радіо Свобода. Ми надіслали йому інформаційний запит на електронну адресу «ТРК Крым», але на момент публікації цього матеріалу відповіді не отримали.
Наприкінці серпня, у розпал скандалу з «КерчьИнфо», Олег Крючков отримав подяку від Михайла Афанасьєва у зв'язку з семиліттям «ТРК Крым».
«Олег вибачився, конфлікт вирішений»
Через декілька днів після повторної заяви представників «КерчьИнфо» про дзвінки зі звинуваченнями Крим.Реалії зв'язалися з Романом Дмитрієвим, щоб з'ясувати, як розвивається ця історія. Він оголосив, що конфлікт вичерпаний.
«Олег (Крючков ‒ КР) зателефонував, вибачився за свою поведінку, і ми знайшли спільні точки дотику. Ми були на зустрічі з міністром Михайлом Сергійовичем Афанасьєвим. І цей конфлікт вирішений, уже проблем немає», ‒ сказав він.
Директор «КерчьИнфо» запевнив, що у нього більше немає претензій до «ТРК Крым» за використання контенту видання без логотипа.
Конфлікт вичерпаний, ми домовилися про співпрацю. Нам цього достатньоРоман Дмитрієв
«Тут питання не з точки зору використання авторського контенту або видалення логотипу, а в тому, щоб налагодити співпрацю з певними ЗМІ та медійними персонами. Конфлікт вичерпаний, ми домовилися про співпрацю. Нам цього достатньо, зокрема й тому, що нам зателефонували й вибачилися», ‒ каже Роман Дмитрієв.
Директор «КерчьИнфо» говорить, що «не налаштований на якесь протистояння з владою або іншими телеканалами», а «хоче домовитися і разом співпрацювати в медійному полі».
Його слова Крим.Реалії підтвердила й головна редакторка «КерчьИнфо».
«Ми зустрілися з Олегом Крючковим, він усвідомив свої помилки, вибачився і ми домовилися надалі співпрацювати», ‒ сказала вона.
Крим.Реалії намагалися зв'язатися з головою Мінінформу Криму Михайлом Афанасьєвим.
У його відомстві нам рекомендували звернутися з інформзапитом. Ми надіслали його, попросивши повідомити, які рішення ухвалені за результатами зустрічі з представниками «КерчьИнфо» і чи буде перевірена інформація про дзвінки Олега Крючкова представникам видання та неправомірне використання контенту цього видання в ефірі «ТРК Крым». Наразі відповіді ми не отримали.
Під час скандалу з «КерчьИнфо» активіст з Феодосії Олександр Таліпов оголосив, що має намір разом із кримськими журналістами та громадськими діячами підготувати й надіслати колективний лист в адміністрацію президента Росії Володимира Путіна, щоб «федеральний центр втрутився».