Доступність посилання

ТОП новини

«Якщо підірвуть Керченський міст, сезону не буде у всьому Криму». Травневі свята та підрахунок туристів


Пляж у Судаку, Крим, травень 2024 року
Пляж у Судаку, Крим, травень 2024 року

СУДАК – Російський глава Криму Сергій Аксьонов (за документами – Аксенов) стверджує, що у травневі свята Крим відвідали 266,7 тис. туристів, що, за його словами, на 12% більше, ніж за аналогічний період торік. Про те, як оцінюють ситуацію кримські активісти з місць, читайте у матеріалі Крим.Реалії.

За інформацією Сергія Аксьонова, 72% відпочивальників прибули до Криму Керченським мостом на автомобілях і автобусах, 25% – залізницею, 3% – сухопутним маршрутом через захоплені російською армією території півдня України. Туристів приймали близько 350 засобів розміщення, середнє завантаження перевищило 50%, а великі курортні комплекси з розвиненою інфраструктурою були завантажені до 100%, стверджує Аксьонов.

«Зазначу, що за оцінкою експертів Крим щодо вартості відпочинку залишається найдоступнішим регіоном Росії. Підвищився попит на літній відпочинок. Період активного бронювання сягає 120 діб, а обсяги зросли порівняно з минулим на 50%. Туристи активно бронюють готелі з добре розвиненою курортною інфраструктурою, що підходять для сімейного відпочинку, санаторії з широким спектром лікувальних програм. Впевнений, що зусилля турбізнесу дадуть позитивні результати, і відпочинок у Криму стане ще комфортнішим. Високий сезон на старті», – повідомив Аксьонов на своїй сторінці у соцмережі «ВКонтакте».

Російський глава Криму Сергій Аксьонов
Російський глава Криму Сергій Аксьонов

За спостереженнями кримського активіста, мешканця курортної Алушти, прізвище якого редакція не називає з метою безпеки, основний потік туристів сконцентрувався у Великій Ялті та Алушті.

«Багато засобів розміщення завантажено на 100%, ті, які не перейнялися активним маркетингом, були недовантажені, але вони в меншості. На курорти східного Криму завжди приїжджають пізніше, уже влітку з дітьми. Так само і західне узбережжя, лише останні два роки там менше відпочивальників через обстріли. А ПБК завжди вантажиться цілий рік, у міжсезоння в половину від сезону. Така особливість Криму», – поділився своїми спостереженнями з Крим.Реалії активіст.

Керівники туристичних об'єктів у Криму намагалися різними акціями залучити травневих туристів. Наприклад, власник парку левів «Тайган» Олег Зубков 9 травня встановив нову скульптуру під назвою «Бойова Русь» у вигляді ведмедя в обладунках. На думку бізнесмена, це дозволить залучити більше «патріотично налаштованих» російських туристів у його парк.

Олег Зубков, власник сафарі-парку в Криму
Олег Зубков, власник сафарі-парку в Криму

«Це патріотичний подарунок мені від друзів із Санкт-Петербурга до 9 травня та на мій день народження», – зазначив Зубков.

Житель Ялти, громадський активіст, прізвище якого редакція не називає з метою безпеки, розповів Крим.Реалії, що багато росіян не поїхали до Криму, навіть маючи вже куплені путівки.

Очевидно, людей щось відлякує від Криму

«Ситуацію з наповненням кримських курортів туристами відображають не лише особисті спостереження, а й інформаційні повідомлення. Днями з'явилися повідомлення про те, що навіть попри безкоштовні путівки люди здебільшого не приїхали до кримського лікувально-оздоровчого закладу. А в іншому випадку взагалі до санаторію не прибула жодна людина, незважаючи на продані путівки. Очевидно, людей щось відлякує від Криму», – зазначив громадський діяч.

За словами місцевих жителів, не було масового напливу туристів і в Судаку.

Номери у першій лінії по 1200 рублів на добу. Судак, травень 2024 року
Номери у першій лінії по 1200 рублів на добу. Судак, травень 2024 року

«У Судаку ремонт набережної багатьох налякав. Але не це головна причина. Основна проблема в підході до забезпечення ефективності місцевої турсфери. Відповідальні чиновники адміністрації не виявляють активності та креативності у цьому питанні. Деякі пляжі розмиті аж до набережної, на набережній бардак. І прикладів такого недбайливого ставлення можна перерахувати багато. Багато засобів розміщення встановили мінімально рентабельні ціни, але це не допомогло», – розповів Крим.Реалії місцевий краєзнавець на умовах анонімності.

Кримськотатарський громадський активіст із Сімферополя, прізвище якого редакція не називає з метою безпеки, у коментарі Крим.Реалії зазначив, що помітного напливу туристів у Криму на травневі свята не спостерігалося.

«За моїми спостереженнями і близько не спостерігалося масових туристів для наповнення численних засобів розміщення в Криму», – зазначив громадський діяч.

Багато хто вважає, що сезону не буде у Феодосії, а якщо підірвуть Керченський міст, то й у всьому Криму

У свою чергу, кримськотатарський активіст із Феодосії повідомив Крим.Реалії, що у феодосійців, зайнятих у сфері туризму, велике занепокоєння з приводу відсутності значної кількості туристів у регіоні.

«Жодного свята не відчувалося. Я спостерігав, як на ринках Феодосії дуже мало приїжджих, лише місцеві. Продавці скаржаться та порівнюють із минулими роками – повне розчарування цього року. Багато хто вважає, що сезону не буде у Феодосії, а якщо підірвуть Керченський міст, то й у всьому Криму», – поділився своїми спостереженнями активіст.

Ще сумніша ситуація в курортному Коктебелі. Про це повідомляє російський блогер Олександр Горний, який переїхав сюди після російської анексії Криму.

«Коктебель абсолютно порожній. Перспективи сезону вкрай невиразні. Заїжджатимуть або по дурості, або проїздом, або їх бариги розвели, як лохів. Пройшовся сьогодні, й народу – нікого. Феодосія також стоїть порожня», – написав на своїй сторінці у соцмережі блогер.

Такі міста як Керч, де діє встановлений російською владою «жовтий» рівень терористичної небезпеки, туристи переважно відвідують транзитом, а якщо й зупиняються, то на короткий час.

Роскомнагляд (Роскомнадзор) намагається заблокувати доступ до сайту Крим.Реалії. Безперешкодно читати Крим.Реалії можна за допомогою дзеркального сайту: https://dfs0qrmo00d6u.cloudfront.net. Також слідкуйте за основними подіями в Telegram, Instagram та Viber Крим.Реалії. Рекомендуємо вам встановити VPN.

  • 16x9 Image

    Павло Кривошеєв

    Кримчанин, журналіст (ім'я та прізвище автора змінені з міркувань безпеки). Співпрацює з Крим.Реалії з 2016 року. Пише про проблеми районів степового Криму, зокрема, про екологічну ситуацію, водопостачання, соціальні проблеми, економіку та порушення прав людини в регіоні.

XS
SM
MD
LG