Доступність посилання

ТОП новини

«Створюють видимість затятої боротьби». Активісти про проблему наркоманії у Криму


Наркоманія у суспільстві. Ілюстративне фото
Наркоманія у суспільстві. Ілюстративне фото

Близько тисячі наркозлочинів зареєстровано в анексованому Росією Криму за перше півріччя. Кримські громадські діячі та активісти б'ють на сполох – проблема наркоманії набуває катастрофічного характеру для Криму, але, за їхніми словами, російська влада заплющує очі на проблему. Докладніше про проблему читайте у матеріалі Крим.Реалії.

Російськими правоохоронцями за перше півріччя виявлено 992 злочини у сфері незаконного обігу наркотиків, у тому числі 606 фактів їхнього збуту. Розкриття зазначених злочинів склала 75,4%, збуту – 56,5%. За цей час зареєстровано 11,4 тис. злочинів у Криму.

Засновник громадської організації «Свободный Крым» Олексій Єфремов вважає, що сама специфіка Криму схиляє до розвитку проблеми наркоманії.

«У Криму проводиться безліч різних молодіжних тусовок та фестивалів, що є сприятливим підґрунтям для поширення наркотиків. Зараз у Крим звозять на лікування та реабілітацію тисячі контрактників МО РФ, у тому числі ексув'язнених штурмовиків, можна здогадуватися, скільки в них у лавах охочих «закинутися». Нарешті в будь-яких кримських населених пунктах, особливо портових і курортних, давно і міцно розвинена мережа дилерів, точок та інших місць. Я кілька років у Сімферополі жив поряд із таким контингентом, знаю, що проблема для Криму стає все більш загрозливою», – прокоментував ситуацію Крим.Реалії громадський діяч.

Наркоманія. Ілюстративне фото
Наркоманія. Ілюстративне фото

Російський блогер Олександр Гірний, який переїхав після анексії з Москви до Коктебеля, зазначає, що «ситуація дуже серйозна, погана, ми намагаємося її просто не помічати», і звинувачує в цьому кримську владу.

«Я почав порушувати цю тему ще кілька років тому. Це катастрофа, коли майже половина молодих людей у Криму пробували наркотики. До чого я говорю про це? Нині на носі вибори. Що депутати-єдинороси, яких більшість, роблять, щоб уберегти молодь від цієї зарази? Я скільки дивлюся, слухаю їх – жоден не порушив це питання! Жоден голова міста, жоден голова райради не порушив це питання! Їм начхати на це все. Я розмовляв із лікарем швидкої допомоги у Феодосії, він каже, що наркоманів у нас катастрофічно багато. А ви чули, щоб Сергій Аксьонов чи Володимир Константинов хоч раз порушили цю тему? Ні», – каже він.

Проросійський громадській діяч із Сімферополя Єкатерина Горелкіна стверджує, що «масштаби проблем наркозалежності та наркозалежних мало хто розуміє та усвідомлює».

«Напевно, лише самі наркозалежні та їхні родичі – допомоги у цьому напрямі практично немає. Подзвонила жінка, я знаю її давно, вона наркозалежна багато років. У неї сильні болі, ламання. Її нинішній співмешканець теж залежить. Я так розумію, що вони періодично приходять і на колінах просять у нашому наркодиспансері на вул. Лютневу госпіталізацію. За її словами їх не госпіталізують, а якщо й госпіталізують, то дають препарати з найсильнішою побічкою, від якої людина не може ходити. Вона каже, що у наркодиспансерах раніше виводили зі стану, зараз ні чи за великі гроші», – повідомляє жінка.

Російський письменник Платон Бесєдін також б'є на сполох, повідомляючи, що «в Севастополі катастрофа із синтетичними наркотиками».

«Після опівночі місто перетворюється на «випас зомбаків» із телефонами в руках – шукають закладки. Гадаю, що так не лише у Севастополі, а й бачу своє місто. Все йде згори. Міські боси живуть своїм життям – їм начхати на народ. Вік синтетичних наркоманів молодшає з кожним місяцем. Ми втрачаємо своє місто. Він перетворюється на «сольовий зомбіленд». І ця загроза не менш небезпечна, ніж ракети з касетними боєприпасами», – стверджує письменник.

Наркотики. Ілюстративне фото
Наркотики. Ілюстративне фото

Активістка із Сімферополя, ім'я якої редакція не називає з міркувань безпеки, повідомляє, що кількість наркозалежних значно зросла після 2014 року.

«Наркоманія – це та проблема, яка торкнулася і моїх друзів. Коли я зареєструвалася у «ВКонтакте», перше відео, яке видав мені пошуковик на запит «Сімферополь» – це сімферопольська лікарня ім. Семашка, а саме щелепно-лицьову хірургію. На порозі відділення, на містку, стояли потвори. Я злякалася. Вони були з понівеченими обличчями. У ролику йшлося, що пацієнти – наркомани, які сидять на дезоморфіні. Я вперше тоді почула про такий наркотик, почала гуглити – пошуковик видав масу відео з людьми, що заживо гниють, але це не зупиняло їх від вживання. За кілька років мені запропонували працювати санітаркою саме у цьому відділенні. 90% таких пацієнтів мають супутні захворювання: ВІЛ, туберкульоз, гепатит. Після 2014 року у Криму з'явилися спайси, потім солі. Кількість наркозалежних після цього зросла», – розповіла Крим.Реалії активістка.

Активіст із Джанкоя, ім'я якого редакція не називає з міркувань безпеки, зазначив у коментарі Крим.Реалії, що російські силовики не вживають усіх необхідних заходів для боротьби з проблемою.

«Вживання знайомими хлопцями дуже велике, багато від цього молодих вже померло, багато хто поєднує вживання алкоголю з наркотиками, що лише прискорює їхній відхід у інший світ. У боротьбі з наркотиками має відбуватися постійний відповідний системний процес. Але в Криму ні для кого давно не секрет, що наркобізнес кришують самі силовики, тому вони лише створюють видимість затятої боротьби», – зазначив активіст.

За інформацією МОЗ російського уряду Криму, на цей момент під диспансерним наглядом (із синдромом залежності від наркотичних речовин) перебуває понад чотири тисячі осіб. В останні роки серед наркозалежних найчастіше зустрічається полінаркоманія, тобто вживання кількох видів заборонених речовин. У структурі захворюваності наркозалежність зустрічається найчастіше серед молодих людей віком 20-39 років, за статевою ознакою – переважають чоловіки, при цьому останніми роками ця проблема зростає серед жіночої статі.

Роскомнагляд (Роскомнадзор) намагається заблокувати доступ до сайту Крим.Реалії. Безперешкодно читати Крим.Реалії можна за допомогою дзеркального сайту: https://dfs0qrmo00d6u.cloudfront.net. Також слідкуйте за основними подіями в Telegram, Instagram та Viber Крим.Реалії. Рекомендуємо встановити VPN.

  • 16x9 Image

    Павло Кривошеєв

    Кримчанин, журналіст (ім'я та прізвище автора змінені з міркувань безпеки). Співпрацює з Крим.Реалії з 2016 року. Пише про проблеми районів степового Криму, зокрема, про екологічну ситуацію, водопостачання, соціальні проблеми, економіку та порушення прав людини в регіоні.

XS
SM
MD
LG