Російські силовики планують забудувати Крим новими слідчими ізоляторами та спецприймачами. За роки репресивної практики в регіоні загострився дефіцит місць для утримання заарештованих і засуджених. Багатьом доводиться довго перебувати в переповнених камерах та спати по черзі, бо на всіх не вистачає спальних місць. У російських силових структурах планують витратити десятки мільйонів рублів, аби розширити «зону» на Кримському півострові, з'ясували Крим.Реалії.
Щоб вирішити проблеми у СІЗО, уряд Росії раніше затвердив державну програму з розвитку кримінально-виправної системи вартістю майже 55 мільярдів рублів. У Криму освоюють ці кошти навіть коли основні ресурси йдуть на війну з Україною.
ІТТ за чотири роки
Ізолятор тимчасового тримання хочуть побудувати в Сімферополі. Тендер вартістю 10 мільйонів рублів із закупівлі проєктних і розвідувальних робіт для будівництва об'єкта оголошено МВС Росії по Криму, повідомляється на російському порталі держзакупівель.
Ізолятор проєктують за кошти федерального бюджету на замовлення Міністерства внутрішніх справ Росії у Криму за бюджетні інвестиції в об'єкти капітального будівництва в рамках державного оборонного замовлення.
Проєктувати ІТТ, згідно з умовами закупівлі, планують у серпні, а завершити роботи – в листопаді 2024 року.
А сам ізолятор хочуть побудувати протягом 2025-2027 років. Такі довгострокові плани виношують у Криму, незважаючи на воєнну ситуацію та ймовірність деокупації регіону, про яку заявляє влада України.
Згідно з тендерною документацією, в одній будівлі хочуть організувати ізолятор тимчасового тримання на 26 осіб та спецприймач для осіб, яких піддали адмінарешту, на 40 осіб.
Окрім загальних приміщень там збудують контрольно-пропускний пункт, гараж-автостоянку і приміщення для п'яти службових собак. ІТТ розмістять на вулиці Училищній у центральній частині Сімферополя.
Переможця тендеру визначать у середині липня.
Проєктні роботи для ІТТ у Сімферополі спочатку планували провести у 2021 році. Але контракт із фірмою, яка тоді виграла контракт на понад п'ять мільйонів рублів, був розірваний «на підставі рішення про односторонню відмову від його виконання», повідомляється на російському порталі держзакупівель.
Від самої ідеї будівництва ІТТ не відмовилися. Щоправда, відтоді ціна проєкту зросла вдвічі.
Глобальна «зона» у Сімферополі
Забудова Сімферополя установами обмеження та позбавлення волі продовжується не перший рік. Торік у місті відкрили нове СІЗО на 366 місць.
Але і в ньому ув'язнені скаржаться на умови утримання, що негативно позначаються на їхньому здоров'ї.
З початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну в цьому СІЗО утримують, зокрема, українців з окупованих територій материкової частини країни, стверджують правозахисники.
Ще один великий ізолятор на 1,5 тисячі місць російська влада ще планує побудувати в Криму.
Згідно з тендерною документацією, побудувати об'єкт планують до 2025 року в Сімферопольському районі за межами населеного пункту Молодіжне.
Ізолятор збудують на Фіоленті?
Новий ізолятор тимчасового тримання планували збудувати в Севастополі. Але місцеві силовики торік розірвали контракт із підрядником, який проєктував майбутній ізолятор. Тому процес будівництва затягується.
Павло Гіщенко, який донедавна очолював управління МВС у Севастополі, заявляв, що місту «життєво необхідний» власний ізолятор і спецприймач, оскільки всіх затриманих у місті зараз доставляють до Сімферополя, створюючи велике навантаження на місцеві установи.
Побудувати ІТТ хотіли в районі мису Фіолент.
Там планували розмістити адміністративну будівлю для окремої роти охорони та конвоювання, контрольно-пропускний пункт із приймальним автомобільним шлюзом, гаражі на 17 автомобілів з ремонтним боксом і пунктом миття, приміщення для утримання 15 службових собак із тренувальним майданчиком та установу для утримання спецконтингенту.
Але проєктувальники заявляють, що розміщення об'єктів МВС у цьому місці можливе лише після комплексного вирішення там проблем із водо- та електропостачанням, а також будівництва якісних доріг. Після цього реалізацію проєкту припинили.
«Крим приймає всіх»
Ми приймаємо всіх засуджених. Звісно, що у нас через це досить серйозна переповненістьОльга Ковітіді
Відсутність у Севастополі свого СІЗО порушує права обвинувачених і засуджених, а також призводить до того, що й інші кримські ізолятори переповнені, вважає російська сенаторка від Криму Ольга Ковітіді.
«Чому в місті Севастополь як в окремому суб'єкті Федерації (так у Росії називають Севастополь після того, як він був анексований у 2014 році – КР) немає слідчого ізолятора? Він має бути. А ми (Крим – КР) приймаємо всіх засуджених. Звісно, що у нас через це досить серйозна переповненість», – заявила вона на засіданні «круглого столу» в Раді Федерації торік.
За інформацією голови Управління виконання вироків та спеціального обліку ФСВП Росії Ігоря Вединяпіна, в Росії переповнено понад пів сотні слідчих ізоляторів. Крим, за його словами, серед регіонів, де ситуація найбільш складна.
Вирішити цю проблему хочуть за допомогою будівництва нових установ ФСВП. Раніше уряд Росії затвердив державну програму розвитку кримінально-виконавчої системи. Але в Криму будівництво багатьох таких об'єктів стопориться через бюрократичні й технічні проблеми.
Роскомнагляд (Роскомнадзор) намагається заблокувати доступ до сайту Крим.Реалії. Безперешкодно читати Крим.Реалії можна за допомогою дзеркального сайту: https://dfs0qrmo00d6u.cloudfront.net. Також слідкуйте за основними подіями в Telegram, Instagram та Viber Крим.Реалії. Рекомендуємо вам встановити VPN.