Святкові банкети з артистами на морському узбережжі. Так в анексованому Криму готуються приймати на відпочинок російських силовиків із сім'ями на тлі російської мобілізації та повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Поки кримчан масово відправляють воювати, представникам силового апарату Росії готують програму розваг на цілий рік, з'ясували Крим.Реалії.
Через повномасштабне вторгнення Росії в Україну російська влада закликає кримчан до «самообмежень» при публічних святкуваннях, щоб «не ображати тих, хто живе поряд і в кого хтось не повернувся «зі спецоперації» (так у Росії називають своє повномасштабне вторгнення в Україну – КР).
З цієї причини у Криму практично не було масових новорічних святкувань. Хоча в цей час у кримських готелях активно розважали росіян без видимих ознак обмежень.
Не відмовляють у розвагах і російським силовикам. Крим.Реалії з'ясували, що для них на півострові вже спланували та сплатили розваги на цілий рік.
Погуляти на мільйон
В установі «Санаторій «Буревісник» («Буревестник») Міністерства внутрішніх справ Росії у січні провели закупівлю видовищно-розважальних послуг на 2023 рік. Як повідомляється на російському порталі держзакупівель, вартість цих послуг становить понад 800 тисяч рублів.
Санаторій «Буревісник» – одна з кримських оздоровниць, які були «націоналізовані» та перейшли під управління структур МВС Росії після російської анексії Криму в 2014 році. Раніше вони перебували в управлінні МВС України.
Санаторій розташований у Євпаторії на узбережжі Чорного моря та лікувального озера Мойнаки. Тепер його профіль – лікувально-профілактичні заходи щодо зміцнення здоров'я особового складу органів внутрішніх справ Росії, інших правоохоронних органів, пенсіонерів МВС Росії та членів їхніх сімей. Їм пропонують програми відновлення порушених функцій організму, підвищення якості життя та позитивного психоемоційного настрою.
До послуг відпочивальників пропонують кінозал, теніс, більярд, бібліотеку, волейбольний майданчик, сауну, спортзал із тренажерами, шаховий клуб, танцмайданчик і розважальні програми.
Від Нептуна до «Новорічного вогника»
У рамках тендеру, який у санаторії провели у січні, російським силовикам у Криму протягом усього 2023 року мають забезпечити концерти, вечірки, і вистави. Виконавець послуг зобов'язується забезпечити професійну звукову та світлову апаратуру для всіх заходів, їх доставку та встановлення, транспорт для учасників, а також залучити ведучих концертів, артистів театрів і танцювальні колективи.
Програму розваг для російських силовиків та їхніх родичів розписано на весь 2023 рік, незважаючи на продовження військових дій Росії проти України та наближення фронту до Криму.
У лютому для російських силовиків у «Буревіснику» замовлено концерт до свята – Дня захисника вітчизни Росії, у березні та квітні заплановано кілька дитячих ігрових заходів. У травні та влітку російським силовикам влаштують у «Буревіснику» два концерти та пінні дискотеки.
Влітку в санаторії планують провести концерт, присвячений Дню Росії та театралізовані вистави на честь Дня Нептуна, восени – концерти до Дня медичної служби системи МВС Росії, російського Дня народної єдності та Дня співробітника органів внутрішніх справ Росії.
А наприкінці року російські силовики планують зустріти у Криму Новий рік і для цього замовляють «Новорічний вогник» за участі Діда Мороза та Снігуроньки.
Чи будуть у цій програмі враховані обставини, пов'язані з військовими діями Росії проти України, поки що невідомо. Крим.Реалії намагалися зв'язатися з «Буревісником», але там на наші дзвінки не відповіли.
Чи стануть ЗСУ «гостями» свят?
Послуги з організації розважальної програми в санаторії російських силовиків сплачені за весь рік, незважаючи на бойові дії у сусідній із Кримом Херсонській області та регулярні вибухи, які фіксують у різних регіонах Кримського півострова.
Відзначати свята у Криму російські силовики розраховують до кінця року на тлі прогнозів влади України та представників міжнародної спільноти про деокупацію Криму вже 2023 року.
Начальник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Кирило Буданов зокрема заявляв, що ЗСУ можуть увійти до Криму «до кінця весни» цього року.
А на думку генерал-лейтенанта армії США у відставці Бена Годжеса, це може статися наприкінці літа.
Якщо ці прогнози здійсняться, організатори розваг для російських силовиків на узбережжі Євпаторії ризикують не виконати розважальну програму.
Російська влада заявляє, що вважає Крим «невід'ємною частиною Росії» та обіцяє «належну відповідь» за «будь-які претензії» на нього.
Роскомнагляд (Роскомнадзор) намагається заблокувати доступ до сайту Крим.Реалії. Безперешкодно читати Крим.Реалії можна за допомогою дзеркального сайту: https://dfs0qrmo00d6u.cloudfront.net. Також слідкуйте за основними подіями в Telegram, Instagram та Viber Крим.Реалії. Рекомендуємо вам встановити VPN.
Масштабна війна Росії проти України
24 лютого 2022 року Росія атакувала Україну на землі і в повітрі по всій довжині спільного кордону. Для вторгнення на Київщину із наміром захопити столицю була використана територія Білорусі. На півдні російська армія окупувала частину Запорізької та Херсонської областей, а на півночі – райони Сумщини та Чернігівщини.
На початку квітня російські війська повністю залишили три області на півночі України – Київську, Чернігівську і Сумську.
Повномасштабне вторгнення президент РФ Володимир Путін називає «спеціальною операцією». Спочатку її метою визначали «демілітаризацію і денацифікацією», згодом – «захист Донбасу».
Російська влада заявляє, що армія не атакує цивільні об’єкти. При цьому російська авіація, ракетні війська, флот і артилерія щодня обстрілюють українські міста. Руйнуванням піддаються житлові будинки та об’єкти цивільної інфраструктури у Маріуполі, Харкові, Чернігові, Житомирі, Сєвєродонецьку, а також у Києві й інших українських містах і селах.
На початок квітня Україна і країни Заходу оцінювали втрати Росії у війні в межах 15-20 тисяч убитими. Кремль називає у десять разів меншу цифру, хоча речник Путіна визнав, що втрати «значні». У березні Україна заявила про 1300 загиблих захисників. Президент Зеленський сказав, що співвідношення втрат України і Росії у цій війні – «один до десяти».
Після звільнення Київщини від російських військ у містах Буча, Ірпінь, Гостомель та селах області виявили факти масових убивств, катувань та зґвалтувань цивільних, зокрема дітей. Українська влада заявила, що Росія чинить геноцид. Країни Заходу беруть участь у підтвердженні фактів масових убивств. РФ відкидає звинувачення у воєнних злочинах, а вбивства у Бучі називає «постановкою».
Станом на 10 квітня ООН підтвердила загибель 1793 людей та поранення 2439 цивільних внаслідок війни Росії проти Україні.