Доступність посилання

ТОП новини

«Вирок для кримських міст». Чим небезпечна урбанізація парків?


Засохшие из-за глубокой обрезки тополя в парке Гагарина, Симферополь. Август 2024 года
Засохшие из-за глубокой обрезки тополя в парке Гагарина, Симферополь. Август 2024 года

СІМФЕРОПОЛЬ – В анексованому Росією Криму відбувається масована урбанізація зелених зон. На думку експертів, це значно знижує їхню життєздатність та екологічне значення. Кримські «зелені» вважають, що забудова парків – це вирок для екології міст, тому їм потрібен особливий захисний статус. Але чи справді це допоможе? Докладніше – у матеріалі Крим.Реалії.

У кримському відділенні російської партії «Зеленые» повідомили, що надходять скарги сімферопольців на чергове знищення дерев у парку ім. Гагаріна.

«З одного боку, можна заспокоїти мешканців кримської столиці – цю «акцію» було санкціоновано. У реєстрі виданих дозволів на знесення та обрізання зелених насаджень значиться порубковий квиток, що дозволяє знести 526 (!) дерев та провести санітарну обрізку на 4559 (!) стовбурах. З іншого боку, не зрозуміло, наскільки ці заходи є обґрунтованими», – повідомили «Зеленые».

Свіжоспилені дерева в парку Гагаріна в Сімферополі. Крим, серпень 2024 року
Свіжоспилені дерева в парку Гагаріна в Сімферополі. Крим, серпень 2024 року

«Зеленые» зазначають, що Криму – з постійно зростаючим населенням, інтенсивним трафіком і екологічним станом, що в цілому ускладнюється, робота з особливо охоронюваними природними територіями має стати стратегічним завданням.

«Не останнє місце у цій роботі має бути відведене міським паркам. Гагарінський парк у Сімферополі, Комсомольський у Феодосії, Приморський у Ялті та Алушті, Сакський курортний парк тощо – всі вони повинні отримати статус особливо охоронюваних природних територій (ООПТ). Подальше їхнє існування у сучасних реаліях можливе лише в рамках відповідних обмежень», – йдеться у повідомленні.

Нове кафе в парку Гагаріна у Сімферополі. Крим, серпень 2024 року
Нове кафе в парку Гагаріна у Сімферополі. Крим, серпень 2024 року

У кримському відділенні міжнародного руху за деокупацію Криму #LiberateCrimea Крим.Реалії розповіли, що статус ООПТ не дає гарантії захисту парків.

«На жаль, у сучасному Криму цей статус не панацея. Наприклад, парк левів «Тайган» має такий статус, але там постійно щось будується – суцільні готелі, кафе та магазини. І всі відповідні служби заплющують на це очі», – розповіли у #LiberateCrimea.

На думку активістів, імен яких редакція не розголошує з міркувань безпеки, парки у Криму не лише урізаються під будівництво багатоповерхового житла, а й забудовуються усілякими майданчиками.

Будівництво нового дитячого майданчика у парку біля Палацу культури профспілок у Сімферополі. Крим, серпень 2024 року
Будівництво нового дитячого майданчика у парку біля Палацу культури профспілок у Сімферополі. Крим, серпень 2024 року

«Сьогодні у кримських парках відбувається масована урбанізація – зелені зони забудовуються кафе, дитячими та спортивними майданчиками, яких і так вистачає у дворах. Наприклад, у невеликому за площею парку біля Палацу культури профспілок у Сімферополі примудрилися вже побудувати спортивний та два дитячі майданчики, а також майданчик для скейтбордистів. Причому якість цих об'єктів не витримує критики. Складається стійке враження, що все це робиться, щоби відмити бюджетні гроші. Парки не для цього, а для того, щоб городяни могли погуляти серед дерев, подихати свіжим повітрям. Але головна роль парків – екологічний захист міст від перенасичення повітря шкідливими речовинами», – вважають у кримському відділенні #LiberateCrimea.

Активісти наголосили, що центральний парк ім. Гагаріна в Сімферополі найбільше страждає від урбанізації.

Будівництво найбільшого у Сімферополі майданчика для настільного тенісу. Крим, серпень 2024 року
Будівництво найбільшого у Сімферополі майданчика для настільного тенісу. Крим, серпень 2024 року

Парк ім. Гагаріна вже перетворився на суцільний мегаполіс майданчиків з різних атракціонів, закладів громадського харчування тощо. Під ці майданчики вирубуються дерева, земля заливається бетоном, у результаті площа зелених насаджень постійно скорочується. Продовжують робити згубну глибоку обрізку дерев, що ще збереглися. Тут більше не відчувається природа – суцільна урбанізація. Це все призводить до постійного погіршення загальної екологічної ситуації у столиці та вкладається у загальну політику екоциду окупантів щодо Криму», – зазначили активісти.

Як повідомляли раніше Крим.Реалії, у Сімферополі великі території зелених газонів уздовж доріг та вулиць покривають щебенем, що негативно позначається на екологічній ситуації у місті.

На думку активістів, масова забудова Криму призводить до безповоротних екологічних втрат для Кримського півострова.

Роскомнагляд (Роскомнадзор) намагається заблокувати доступ до сайту Крим.Реалії. Безперешкодно читати Крим.Реалії можна за допомогою дзеркального сайту: https://dfs0qrmo00d6u.cloudfront.net. Також слідкуйте за основними подіями в Telegram, Instagram та Viber Крим.Реалії. Рекомендуємо встановити VPN.

  • 16x9 Image

    Павло Кривошеєв

    Кримчанин, журналіст (ім'я та прізвище автора змінені з міркувань безпеки). Співпрацює з Крим.Реалії з 2016 року. Пише про проблеми районів степового Криму, зокрема, про екологічну ситуацію, водопостачання, соціальні проблеми, економіку та порушення прав людини в регіоні.

XS
SM
MD
LG