Доступність посилання

ТОП новини

«Розбещення тусовками й масштабна шкода природі». Кримські активісти – про фестиваль «Таврида – АРТ»


Російський фестиваль творчих спільнот «Таврида – АРТ» пройшов із 20 по 26 серпня в районі Судака. Сайт проекту «Таврида – АРТ» повідомляє, що це «перший фестиваль творчих спільнот у Росії, а його ідея народилася серед молодих діячів культури і мистецтв – випускників форуму «Таврида».

Російський глава Криму Сергій Аксенов (Аксьонов) заявив, що фестиваль «Таврида – АРТ» став однією з «візитних карток» Криму.

«Крим стає всеросійської майданчиком для обговорення найрізноманітніших питань, і не тільки культури і мистецтва», – заявив Аксенов.

На думку російського громадського активіста, керівника громадської організації «Чистый берег. Крым» Володимира Гарначука, проєкт «Таврида» зумовлений необхідністю змін у кадровій політиці бюрократичного апарату Росії.

«Розуміючи, що поточна кадрова політика призвела до найжорсткішого негативного відбору на всіх щаблях бюрократичної системи, що управляє країною, вони намагаються створити симулякри у вигляді конкурсів «Лидеры России», «Таврида», «Селигер» і інших. На них приїжджають молоді люди, кар'єристи, дітей чиновників, нове покоління комсомольців із кінця 80-х», – розповів Крим.Реалії активіст.

Володимир Гарначук
Володимир Гарначук

На його думку, корупційна складова є невід'ємною частиною російського проєкту «Таврида».

Ніякого розвитку і реалізації талановитою молоддю своїх амбіцій «Таврида» не дасть
Володимир Гарначук

«Ніякого розвитку і реалізації талановитою молоддю своїх амбіцій «Таврида» не дасть, це підтверджено багаторічною практикою подібних заходів. Тому прогноз щодо «Тавриди» стандартний – на проєкті забудови будуть наживатися в черговий раз федерали, а крихтами з панського столу будуть годувати оточення Аксенова. Ділянку забудують і виведуть із охоронюваних територій», – припускає громадський активіст.

На думку кримського журналіста і екскерівника азербайджанської громади Криму Рагіма Гумбатова, від проведення фестивалю «Таврида – АРТ» найбільше постраждає екологія півострова.

Найбільш постраждалою стороною під час і після фестивалю виявиться екологія
Рагім Гумбатов

«Слід зазначити, що в Криму фест-туризм – як і конференц-туризм – в останні десятиліття намагалися розвивати як перспективні напрямки. Я сам учасник багатьох із цих заходів. Такі заходи, безсумнівно, роблять внесок у розвиток регіону, в тому числі рекламуючи місця свого проведення. Разом із тим на організаторах таких заходів лежить величезна відповідальність щодо дотримання безпеки з огляду на скупчення на одному майданчику великої кількості людей, запобігання правопорушенням, поширення наркотиків. Не секрет, що місця проведення таких акцій часто приваблюють різних кримінальних елементів. Що стосується місцевих жителів, якщо вони якимось чином залучені в організацію, в конкретному випадку – фестивалю, то в них з'явиться можливість заробити на шматок хліба, якщо приїжджі бізнесмени дадуть їм таку можливість. Найбільш постраждалою стороною під час і після фестивалю виявиться екологія. Гори сміття будуть вивезені в кримські звалища ТПВ, які й без того під зав'язку забиті», – вважає журналіст.

Рагім Гумбатов
Рагім Гумбатов

Скептичний погляд на проєкт «Таврида» в коментарі Крим.Реалії висловив російський блогер Олександр Горний.

«Завжди є дві точки зору: одна – «за», інша – «проти». Те, що Крим будуть освоювати, у мене сумнівів немає. Питання: наскільки цивілізовано і з урахуванням думки людей, які тут живуть, і збереження цього місця. Подібні фестивалі, незважаючи на мою критику, безумовно, дадуть імпульс регіону, це напевно краще, ніж шалмани, але є побоювання, що величезна територія близько Меганома буде перекрита. Це результат невміння працювати з громадською думкою і недовіри до будь-яких ініціатив влади. У мене поки забагато побоювань. Те, що цей захід може бути наповнений цікавими смислами, – це цілком можливо, але поки дуже багато питань і упереджень. Поки не зрозумію істинного розмаху проєкту і його впливу на це місце, буду більше скептиком», – заявив блогер.

Олександр Горний
Олександр Горний

Архітекторка й активістка Ольга Вечер, яка має досвід роботи в Громадській палаті Росії, вважає, що фестиваль «Таврида – АРТ» завдасть серйозної шкоди навколишньому середовищу.

«На мій погляд, подібні фестивалі – просто відволікання енергії мас від реальної творчої роботи на благо Криму. По суті – розбещення людей нескінченними тусовками та масштабну шкоду природі», – вважає архітектор.

Кримський активіст із Судака Дмитро Демчук також заявив про негативне ставлення до проєкту «Таврида».

Це гори сміття, антисанітарія, знищена флора й фауна, пожежі і так далі
Дмитро Демчук

«Різні ходять думки про фестиваль «Таврида», але моя – як захисника природи, та й як місцевого жителя – однозначно негативна. Це гори сміття, антисанітарія, знищена флора й фауна, пожежі і так далі. Про який розвиток регіону можна говорити, якщо дорога перекрита на час фестивалю, підхід до моря закритий парканом? Вода до фестивалю підведена в обхід сіл, що страждають від її нестачі, допотопна каналізація не справляється, і величезні жовті плями фекалій у море не помітить тільки сліпий. Розташування фестивалю посередині порожньої Капсельської бухти говорить про те, що територія його ширитиметься на всі боки, а значить – збільшуватиметься екологічне навантаження», – заявив Крим.Реалії активіст.

Російський молодіжний освітній форум «Таврида» відкрили 2014 року, після анексії Криму. Перед цим у Росії відмовилися від проведення аналогічного форуму «Селигер», який також підтримувала й фінансувала російська влада. Ініціатива створення «Тавриди» належить Загальноросійському народному фронту – провладному суспільно-політичного руху.

У матеріалі використовується термінологія, вживана на анексованому Росією півострові

  • 16x9 Image

    Павло Кривошеєв

    Кримчанин, журналіст (ім'я та прізвище автора змінені з міркувань безпеки). Співпрацює з Крим.Реалії з 2016 року. Пише про проблеми районів степового Криму, зокрема, про екологічну ситуацію, водопостачання, соціальні проблеми, економіку та порушення прав людини в регіоні.

XS
SM
MD
LG