Доступність посилання

ТОП новини

«Це новини з якогось іншого Криму». Активісти ‒ про ефективність чиновників


Прем'єр-міністр Росії Дмитро Медведєв підписав розпорядження про розподіл 45 мільярдів рублів грантів між 50 російськими регіонами з найефективнішими керівниками та органами виконавчої влади. У 2019 році найкращих показників досягли Санкт-Петербург та Краснодарський край. Сюди ж у трійку лідерів влада Росії внесла й анексований Крим.

«Підписаним розпорядженням розподілені гранти в формі міжбюджетних трансфертів суб'єктам федерації за досягнення значень показників для оцінки ефективності діяльності вищих посадових осіб (керівників вищих виконавчих органів державної влади) суб'єктів федерації і діяльності регіональних органів виконавчої влади у 2019 році в обсязі 45 млрд рублів», ‒ йдеться в пояснювальній записці до документа.

Позитивно оцінив це рішення щодо Криму в коментарі Крим.Реалії російський блогер Олександр Горний, який переїхав жити з Москви до анексованого Криму.

«Неможливо заперечувати, що в Криму йдуть серйозні проєкти та зміни, Крим однозначно змінюється, добре, якщо будуть виділені додаткові кошти. Таврида (Крим ‒ КР) ‒ це точка росту, і я завжди говорив, що сюди треба вкладати гроші», ‒ відзначив блогер.

Олександр Горний
Олександр Горний

Кримська активістка Наталія Кириченко вважає, що додаткові кошти Криму потрібні, але не впевнена в їхньому ефективному використанні підконтрольною Росії місцевою владою.

«Безумовно, не все так гладко та прозоро, але головне робиться. Важливо не послаблювати контроль над кримським керівництвом і не давати їм розслабитися. Добре б ще переглянути систему відповідальності російських чиновників, а то зарплати отримують, а часто-густо нічого відчутного для суспільства не роблять і при цьому ні за що не відповідають. Я вважаю: те, що гроші дали Криму, ‒ це добре. Для нас ‒ для кримчан. Головне, щоб витратили на потрібну справу», ‒ повідомила Крим.Реалії активістка.

Наталя Кириченко
Наталя Кириченко

На думку російського опозиційного активіста з Криму Олексія Єфремова, ефективність підконтрольної Кремлю влади Криму виявляється в реальному житті кримчан з точністю до навпаки.

«Це новини з якогось іншого Криму, з іншої реальності. Все більше переконуюся, що влада живе в якійсь своїй матриці, де зростає зарплата, а не навпаки ‒ моїм знайомим не платять її місяцями. Де все більше підприємців, хоча їх у рази менше зараз, ніж до 2014 року. Де рівень освіти зростає, а кримські випускники не витягують за балами престижні виші. І цей список когнітивного дисонансу можна довго продовжувати. Звичайно, у півострівних міністерств все добре, все красиво на папері й вони на радощах шлють свої райдужні намальовані звіти до Москви, а звідти шлють вагони «булочок». Але давайте на секунду уявимо, що у нас дійсно краще, ніж в інших, то яка ж, вибачте, дупа тоді у них?» ‒ прокоментував ситуацію Крим.Реалії активіст.

Алексей Ефремов
Алексей Ефремов

Не згодна з оцінкою високої ефективності російської влади в Криму архітекторка та громадська активістка Ольга Вечер, яка має досвід роботи в Громадській палаті Росії.

«Кримська влада ніяк не може вважатися ефективною, тому що грубо порушує чинне законодавство щодо Криму. Крим є всеросійською оздоровницею, що підтверджується відповідними постановами, а влада Криму займається вандалізмом, знищуючи природу та всуціль забудовуючи територію», ‒ повідомила свою думку Крим.Реалії активістка.

Критично оцінює ефективність роботи команди російського глави Криму кримська зоозахисниця Еміне Ібраїмова.

«Можливо, з проведення російської політики у Криму команда Сергія Аксенова і найефективніша, але тільки не в роботі для Криму та жителів Криму. Мабуть, у них тут інші завдання, й Аксенов їх успішно виконує. Припускаю, що гранти Криму дали не за реальні успіхи, а з політичних міркувань», ‒ розповіла Крим.Реалії активістка.

Еміне Ібраїмова
Еміне Ібраїмова

Понад 40 об'єктів російської «Федеральної цільової програми розвитку Криму» (ФЦП) на півострові потребують перепроєктування. Про це розповів підконтрольний Росії віцепрем'єр Криму Євген Кабанов. За його словами, багато підрядників отримали аванси за роботу без банківських гарантій і викрали гроші. Євген Кабанов висловив надію на те, що за цими фактами «найближчим часом почнуться посадки».

У матеріалі використовується термінологія, вживана на анексованому Росією півострові

  • 16x9 Image

    Павло Кривошеєв

    Кримчанин, журналіст (ім'я та прізвище автора змінені з міркувань безпеки). Співпрацює з Крим.Реалії з 2016 року. Пише про проблеми районів степового Криму, зокрема, про екологічну ситуацію, водопостачання, соціальні проблеми, економіку та порушення прав людини в регіоні.

XS
SM
MD
LG