Коронавірус продовжує атакувати Крим. Офіційна статистика хворих, яка два тижні тому перевищила тисячу, продовжує зростати. Нинішній тиждень приніс чергові антирекорди. Тим часом курортний сезон на півострові триває, а підконтрольна Росії місцева влада планує з 1 вересня відкрити школи. Про динаміку коронавірусу та про те, як кримчани прожили ще один тиждень в умовах пандемії, розповідають Крим.Реалії.
Рівно п'ять місяців тому в Криму офіційно виявили перший випадок коронавірусу. Відтоді статистика захворюваності неухильно зростає. Темпи інфікування зросли після старту курортного сезону. Залежність захворюваності від турпотоку визнають, зокрема й у кримському управлінні Роспотребнадзору. Зараз на півострові, тільки за офіційними повідомленнями, нарахували майже 1,5 тисячі заражень. Майже стільки ж людей ‒ під наглядом.
Вірус. Офіційно
Відомості російської влади Криму про захворюваність на коронавірус не підтверджені міжнародними організаціями та іншими незалежними джерелами. Але вони системні й дають хоча б приблизне уявлення про динаміку захворювання.
Цього тижня історія інфікування виглядала так:
За останні дні у Криму було два антирекорди ‒ 75 інфікувань за два дні. 36 випадків захворювання виявили 3 серпня і 39 ‒ виявили 6 серпня. Ще 48 захворювань зафіксували 5 та 7 серпня.
У Севастополі за весь тиждень виявили 19 випадків коронавірусу. Більшість із них ‒ 11 фактів ‒ 7 серпня.
(Станом на ранок 8 серпня в Криму було зареєстровано ще 27 випадків коронавірусної інфекції, 9 серпня – 32 випадки – КР)
Різке зростання захворюваності на коронавірус у Криму, швидше за все, пов'язане з постійним прибуванням туди туристів із багатьох регіонів РосіїПравозахисники
«Різке зростання захворюваності на коронавірус у Криму, швидше за все, пов'язане з постійним прибуванням туди туристів із багатьох регіонів Росії, зокрема з Москви та Санкт-Петербурга, де зараз найбільша кількість інфікованих в усій Росії», ‒ повідомляють у Кримській правозахисній групі.
Правозахисники вважають, що офіційна статистика російської влади занижена, оскільки не відображає відомостей про інфікування у лавах російської армії та правоохоронних органів, а також не враховує пацієнтів із негоспітальною пневмонією.
Курорти без антисептиків
На тлі збільшення захворюваності на коронавірус у Криму триває курортний сезон. За інформацією російського глави Криму Сергія Аксенова, упродовж липня на півострові відпочили понад 1,4 мільйона туристів. Середнє завантаження об'єктів розміщення склало, за його словами, 80-95%.
Голова асоціації малих готелів Криму Наталія Стамбульникова стверджує, що номери в готелях півострова вже бронюють на вересень.
Тим часом інспекції російської влади Криму та журналісти Крим.Реалії показали, що на багатьох кримських пляжах не дотримуються рекомендацій Роспотребнадзору про соціальну дистанцію та регулярну обробку пляжного інвентарю антисептиками. Також на деяких пляжах відсутні елементарні умови для прийому відпочивальників ‒ туалети й душові.
Для російських туристів скасували всі обмеження, запроваджені раніше через загрозу коронавірусу. А ось шлях із материкової частини України на півострів і назад поки залишається непростим. Як перетинають адмінкордон із Кримом у серпні, читайте в матеріалі «Очікування на межі нервового зриву»: як виглядає перетин адмінкордону в серпні».
(8 серпня Кабмін України призупинив роботу КПВВ на адмінкордоні Криму з Херсонщиною до 30 серпня – КР)
Хворіють чиновники й депутати
Атакує коронавірус і органи російської влади Криму. Осередок зараження нещодавно виявили в російській адміністрації Ялти. Там захворіли приблизно два десятки чиновників і два депутати міської ради. Як стверджують у відомстві, більшість із них уже одужали та повернулися на роботу.
Депутат Олена Надель стверджує, що перехворіла на важку форму коронавірусу й проходить тривалу реабілітацію, бувши на останніх тижнях вагітності.
Її колега, депутат Павло Кандул розповів Крим.Реалії, що перехворів на коронавірус безсимптомно і два тижні лежав у сімферопольській міській лікарні №7, де його лікували «таблетками зеленого кольору» від малярії. Він каже, що лікарня завантажена пацієнтами з коронавірусом та підозрою на нього.
На моєму поверсі люди, як і я, хворіли безсимптомно. Завантаження на поверсі було приблизно 90%Павло Кандул
«На моєму поверсі люди, як і я, хворіли безсимптомно. Завантаження на поверсі було приблизно 90%. Я був приємно здивований, що медики в лікарні в масках і захисних костюмах у спеку намагаються знайти до кожного підхід», ‒ розповів він.
Олена Надель, яка провела 10 днів у реанімації цієї ж лікарні, стверджує, що щодня «з 11 осіб, які перебувають у реанімації, помирають один-два, а когось просто не довозять». Чи справді це так, напевно не відомо ‒ у лікарні цю інформацію не коментують. За повідомленнями міністерства охорони здоров'я російського уряду Криму, на півострові з початку пандемії померли від коронавірусу 16 осіб.
Голова російської адміністрації Ялти Іван Імгрунт цього тижня повідомив, що епідеміологічна ситуація в місті «продовжує залишатися складною» і закликав усіх дотримуватися рекомендацій Роспотребнадзору: носити маски, дотримуватися соціальної дистанції та мити руки.
Епідрежим у пологових будинках та акції без масок
У Севастополі офіційні показники захворюваності на коронавірус ‒ нижчі, ніж загалом у Криму. Цього тижня там ‒ два десятки хворих. Більшість із них ‒ 11 випадків ‒ виявили 7 серпня.
(У Севастополі до ранку 8 серпня зареєстровано три нові випадки захворювання COVID-19, серед захворілих – двоє севастопольських пенсіонерів і чоловік, який приїхав у місто на відпочинок – КР)
У пологовому будинку проведена санітарна обробка, запроваджений суворий епідрежимПресслужба російського уряду Севастополі
«Серед нових хворих ‒ двоє приїжджих і дев'ять місцевих жителів. Діагноз підтвердився у породіллі. Після двох позитивних тестів жінка разом із дитиною була доправлена в інфекційну лікарню, де отримує всю необхідну медичну допомогу. У пологовому будинку проведена санітарна обробка, запроваджений суворий епідрежим», ‒ повідомили в російському уряді міста.
Під розміщення хворих на коронавірус у Криму цього тижня віддали ще один пологовий будинок ‒ Сімферопольський клінічний №2. Там розгорнули інфекційний госпіталь, припинивши приймати вагітних, породіль і пацієнток.
У Севастополі після пом'якшення обмежувальних заходів регулярно проводять масові заходи. Учасники багатьох із них, судячи з фото, не дотримуються рекомендації щодо захисту від коронавірусу. Ось так ‒ без масок і з вибірковою соціальною дистанцією ‒ цього тижня в міському театрі імені Луначарського відзначали День будівельника.
А так проходять сеанси в літньому кінотеатрі на Матроському бульварі, відкритому декілька днів тому.
Школа. Повернення
Російська влада Криму оголосила, що попри пандемію, майбутній навчальний рік на півострові пройде в форматі очної освіти. 1 вересня планують традиційні лінійки, присвячені Дню знань. Однак школярам мають забезпечити соціальну дистанцію.
Окрім того, для прийому учнів адміністраціям шкіл потрібно буде виконати шість умов. Серед них ‒ термометрія при вході в школу, установка рециркуляторів для знезараження повітря у класах, посилена дезінфекція шкільних приміщень, обмеження пересування дітей школою та їхня обов'язкова вакцинація від грипу та ГРВІ.
Усього за парти з 1 вересня сядуть понад 200 тисяч кримських учнів.
Коронавірусна інфекція COVID-19
Коронавірус SARS-CoV-2, раніше відомий як 2019 nCoV, виявили в Китаї наприкінці 2019 року.
Він викликає захворювання COVID-19. У деяких випадках перебіг хвороби легкий, в інших – із симптомами застуди та грипу, в тому числі з високою температурою і кашлем. Це може перерости в пневмонію, що може бути смертельною. Більшість хворих одужує; помирають переважно люди з ослабленою імунною системою, зокрема літні.
11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров'я визнала спалах захворювання, що викликається новим коронавірусом, пандемією.