На тлі поширення коронавірусу COVID-19 з’являється дедалі більше повідомлень про зараження політиків у різних країнах світу від Ірану до Канади. У провідних світових ЗМІ намагаються розібратися: як так виходить, що у такої великої кількості високопосадовців виявляють зараження?
Немає значення, хто ти такий, ніхто не застрахований від коронавірусу, і політики у тому числі, йдеться в статті видання Telegraph.
«Здається, один клас видатних людей постраждав більше, ніж інші – це політики», – зауважує видання Time і додає, що з огляду на статистику, якщо виділяти політиків як окрему групу, вони набагато більше піддаються зараженню, ніж пересічні люди.
Хто захворів?
Минулого тижня стало відомо, що дружина прем’єр-міністра Канади Софі Ґреґуар-Трюдо захворіла на коронавірус COVID-19. Це сталося після її повернення з Великої Британії. Подружжя Трюдо повідомило, що перебуватиме два тижні на домашньому карантині. У Джастіна Трюдо наразі симптомів захворювання не виявлено.
Минулого тижня світ також дізнався про інфікування прес секретаря президента Бразилії Жаіра Болсонару Фабіу Вайнгартена. Тоді всі звернули увагу на те, що Вайнгартен разом із Болсонару 7 березня зустрічався у Флориді з президентом США Дональдом Трампом.
Питання було до американського президента: чи міг він бути інфікованим? Чому він не йде на карантин?
Зрештою Білий дім заявив про те, що Трамп не був інфікований коронавірусом.
«Цього вечора я отримав підтвердження, що тест негативний. Через тиждень після обіду з бразильською делегацією в Мар-а-Лаґо у президента немає симптомів», – заявив лікар Трампа Шон Конлі 14 березня.
Щонайменше у трьох членів бразильської делегації виявили COVID-19.
«У той час як політики від Монголії до Шотландії самостійно ізолюються після впливу COVID-19, інші політики, такі як президент Дональд Трамп, не роблять цього, незважаючи на те, що вони контактували з колегами, які зараз перебувають на карантині» , – йдеться в статті Time.
Вірус не обійшов стороною, наприклад, міністра внутрішніх справ Австралії Пітера Даттона. Про його інфікування 13 березня повідомили австралійські ЗМІ, посилаючись на заяву самого члена уряду.
«Сьогодні вранці я прокинувся з температурою і ангіною. Я негайно зв’язався з Департаментом охорони здоров’я Квінсленда (штат в Австралії – ред.) і був згодом перевірений на наявність COVID-19. Цього ж дня ввечері мені повідомили, що тест повернувся позитивним», – засвідчив міністр.
Даттон додав, що почувається добре, але дотримуватиметься рекомендацій фахівців. Згідно з ними всі, хто має позитивний тест на коронавірус, мають бути госпіталізовані.
Підозра у захворюванні на коронавірус не обійшла стороною і прем’єр-міністра Вірменії Нікола Пашиняна, який повернувся до Єревана з Севана, де він перебував у самоізоляції через підозру на коронавірус. За словами політика, два тести показали, що він здоровий.
Пашинян був змушений вдатися до таких заходів після того, як людина, з якою він контактував під час поїздки на південь Вірменії, захворіла через коронавірус. Тест також зробили дружині Пашиняна, Анні Акопян, і він теж негативний.
Міністерку рівних можливостей Іспанії Ірен Монтеро коронавірус теж не оминув. Тепер вона перебуває на карантині разом зі своїм чоловіком Пабло Іглесіасом, віцепрем’єром та лідером партії «Подемос».
Серед тих, хто зіткнувся з карантином, і голова італійської правлячої Демократичної партії Нікола Зінгаретті.
«Отже, це сталося, у мене також коронавірус», – сказав він. «Все добре, тому вдома перебуваю на карантині. Звідси я продовжу робити те, що можу», – цитує політика видання The Guardian.
Захворіли також державна секретарка міністерства охорони здоров’я Великої Британії Надін Дорріс, міністр культури Франції Франк Рістер, керівник іранської цільової групи по боротьбі з коронавірусом Ірай Харірчі, та ще 20 іранських законодавців, які були заражені та ізольовані, щонайменше двоє з яких померли. Голова іранської організації управління кризовими ситуаціями Есмаїл Найджар також був поміщений у карантин, йдеться в статті Time.
Експерти погоджуються, що політики дійсно мають вищі шанси заразитися на коронавірус, ніж пересічна особа.
«Політики контактують з великою кількістю людей, напевно, з більшою кількістю, ніж звичайні люди. Вони завжди тиснуть один одному руки і завжди зустрічаються з людьми. Це може бути поясненням», – сказав у коментарі для видання Time Франсуа Балу, професор біології обчислювальних систем Університетського коледжу у Лондоні.
Але це не єдина причина. Політики, за словами науковця, також зазвичай люди старшого віку, точніше – вище середнього. Тому їхні шанси заразитися, як окрема категорія, значно вищі.