У Криму хочуть нагородити медичних працівників, залучених до боротьби з коронавірусом. У російському парламенті Криму планують нагородити 675 медиків. Всього планують відзначити 1,5 тисячі осіб, серед них двох ‒ посмертно. Насправді з коронавірусом стикаються набагато більше медпрацівників, стверджує голова Незалежної профспілки медиків «швидкої допомоги» Криму Дмитро Букарев. Скільки з них у боротьбі з вірусом втратили власні життя, невідомо.
Комітет з питань охорони здоров'я російського парламенту Криму підтримав клопотання про нагородження медичних працівників півострова «за великий внесок у боротьбу з коронавірусом», повідомляє пресслужба відомства.
Як стверджує голова комітету Ганна Рубель, з такою ініціативою виступили спікер парламенту Володимир Константинов та російський глава Криму Сергій Аксенов. Останній раніше також обіцяв кримським медикам, які працюють з хворими на коронавірус, путівки до моря для всієї родини за кошти бюджету.
«Кожен гідний найвищих нагород»
Як повідомляють у російському парламенті Криму, профільний комітет затвердив кандидатуру одного з кримських медпрацівників на нагородження званням «Заслужений лікар Республіки Крим», ще 118 медиків отримають грамоти президії кримського парламенту, 210 ‒ подяки, 76 ‒ цінні подарунки та 266 ‒ листи-подяки від голови парламенту Криму.
Серед кандидатів на нагородження, представлених колективами медичних установ, ‒ медпрацівники зі стажем і студенти, які зараз працюють в інфекційних госпіталях півострова, йдеться в повідомленні.
«Важливо, що медичні працівники, які сьогодні перебувають на передовій боротьби з новою вірусною загрозою, будуть гідно відзначені державою, оскільки кожен з них гідний найвищих нагород», ‒ наголосила Ганна Рубель.
Всього нагороди, за інформацією пресслужби парламенту, отримають 1,5 тисячі осіб.
«Ми вперше в кримському парламенті розглядаємо претендентів на орден «За вірність обов'язку». Вперше присуджується ця нагорода посмертно двом медичним працівникам, які до останнього дня боролися за життя своїх пацієнтів. Це співробітник Нижньогірської районної лікарні та лікар-анестезіолог, реаніматолог Ялтинської філії Федерального медико-біологічного агентства», ‒ говорить голова комітету.
Нагородження медиків планують провести урочисто, коли «пандемія піде на спад, щоб усі відчули гордість і важливість цього заходу», повідомила кримським ЗМІ Ганна Рубель.
«Сидимо до ночі у стані напівнепритомності»
Крим, за інформацією російських джерел, займає третю позицію у всеросійському рейтингу зростання захворюваності на коронавірус після Алтаю та Сахаліну. Кількість тих, хто заразився у жовтні зросла в регіоні у 17 разів у порівнянні з травнем. Щодня на півострові тільки офіційно виявляють у середньому 200 нових випадків інфікування. Це спричиняє те, що медичні установи переповнені й відмовляються госпіталізувати пацієнтів.
Медикам доводиться працювати у складних умовах. У період пандемії вони залишаються на роботі допізна, а черговий телефон не вимикається через постійні виклики, сказав кримським ЗМІ директор Кримського центру медицини катастроф і швидкої медичної допомоги Сергій Олефіренко.
За його словами, кожна машина «швидкої допомоги» проїжджає за день у десять разів більшу відстань, ніж раніше.
«Були пікові навантаження по шість-вісім годин. Ми сидимо на роботі до другої-третьої години ночі. Через виклики телефон не вимикається. У нас медики у стані напівнепритомності», ‒ стверджує він.
Про надмірне навантаження на кримських медиків говорить і Сергій Аксенов.
«Я знаю, що більшість фахівців, які перебувають на передовій, перепрацьовують. Причому деякі працюють декілька змін підряд без відпочинку і без сну. Це все надовго. Дехто два тижні безвилазно сидить на роботі в лікарні, а потім на якийсь час іде додому, де перебуває практично в режимі самоізоляції, щоб повернутися на роботу», ‒ каже він.
Водночас у Криму в останній час спалахують скандали через те, що працівники лікарень не можуть домогтися виплат за роботу з хворими на коронавірус.
«Якщо нагороджувати, то всіх»
Голова комітету з питань соціальної політики та у справах ветеранів російського парламенту Криму Сергій Богатиренко підтримує ідею нагородження медиків і вважає запропоновані грамоти, подяки та цінні подарунки достатньою мірою подяки за їхню працю.
«Думаю, лікарі, які перебувають на передовій, заслужили нагороди. Нагороджувати їх треба. Доплати вони й так отримують, а відзначити героїчну працю лікарів необхідно», ‒ сказав він Крим.Реалії.
Водночас голова Незалежної профспілки медпрацівників «швидкої допомоги» Криму Дмитро Букарев вважає, що пандемія могла б стати приводом для перегляду ставлення влади до медиків загалом.
«Те, що вирішили видати грамоти й ордени, добре, але ще краще, якщо вони будуть супроводжуватися грошовою винагородою. Але насправді питання має стояти не про подяки лікарям за роботу під час пандемії, а про те, щоб у цій ситуації уряд почув нас, зрозуміло, що говорити в цілому потрібно про питання підвищення престижу професії та збільшення зарплати медичних працівників», ‒ зазначив він у коментарі Крим.Реалії.
За його словами, у Криму набагато більше медиків стикаються з хворими на коронавірус і ризикують своїми життями, ніж планується нагородити. Однак проблема в тому, що довести це складно, оскільки, виїжджаючи до хворого, медики не знають, чи є у нього коронавірус, каже Букарев. Це з'ясовується пізніше, коли у стаціонарі йому роблять тест.
«У нас на «швидкій допомозі» близько 2-2,5 тисяч співробітників. Так чи інакше кожен стикався з ковідним хворим. Всі ці люди перебувають у групі ризику і, виходячи кожен день на роботу, ризикують заразитися. Тому якщо вже нагороджувати, то всіх медиків у Криму: лікарів, фельдшерів, середній та молодший медперсонал, водіїв «швидкої допомоги». А їх точно не 1,5 тисячі. Якщо йдеться про нагороди, які не передбачають грошових виплат з бюджету, то їх точно можна зробити більше, щоб вистачило всім. Нехай це буде на совісті тих, хто нагороджує», ‒ говорить Дмитро Букарев.
Скільки медиків у Криму померли від коронавірусу, непевно невідомо. Ця інформація закрита, говорить голова профспілки.
Раніше російська влада Криму назвала два прізвища медпрацівників, які стали жертвами коронавірусу ‒ 43-річного лікаря-кардіолога Республіканської клінічної лікарні імені Семашка Олександра Іваниченка та 65-річної медсестри Пелагеї Мазурової, яка працювала в «червоній зоні» інфекційного госпіталю на базі Севастопольської міської лікарні №9.
З початку пандемії на коронавірус захворіли, за інформацією російської влади Криму, понад 200 кримських медиків.