Доступність посилання

ТОП новини

«Небезпечний потяг» та хворі медики: дев'ятий тиждень коронавірусу в Криму


У Криму майже щодня фіксують десятки нових випадків коронавірусу. Під ударом опинилися медики, які працюють з хворими COVID-19. Крим.Реалії продовжують стежити за подіями на півострові у зв'язку з пандемією.

Судячи з офіційної статистики підконтрольної Росії кримської влади, поширення коронавірусу на півострові посилилося з середини травня. У порівнянні з квітнем, коли кримські чиновники щодня показували поодинокі випадки зараження, тепер ситуація інша: третій тиждень поспіль практично щодня там фіксують десятки нових випадків зараження. Винятком продовжує залишатися Севастополь, де офіційна статистика, як і раніше, одинична.

Всього у Криму на коронавірус з початку року захворіли 324 людини, ще 149 осіб ‒ у Севастополі, стверджує кримська влада. Ці відомості не підтверджені міжнародними організаціями та іншими незалежними джерелами. Вони викликають запитання у правозахисників. Але вони ‒ єдині, що відображають загальну кримську динаміку.

Цього тижня ситуація є такою:

Лідер захворюваності та проблеми в лікарнях

Цього тижня у Криму регулярно фіксували десятки випадків інфікування коронавірусом, 13 хворих виявили 18 травня. Дванадцять з них ‒ при проведенні протиепідемічних заходів та лабораторного скринінгу. Ще один хворий звернувся за допомогою з симптомами ГРВІ, однак його аналіз на коронавірус виявився позитивним. Хворий прибув з Красноярського краю Росії.

Поліклініка в Севастополі, ілюстраційне фото
Поліклініка в Севастополі, ілюстраційне фото

П'ятнадцять осіб з коронавірусом зафіксували 21 травня. Десять заражених ‒ у Саках, троє ‒ в Євпаторії, двоє ‒ в Сімферополі. Серед нових хворих є медики та їхні діти.

Ще десять нових випадків виявили 22 травня. З них дев'ять зафіксували під час протиепідемічних заходів та лабораторного скринінгу, а один ‒ при зверненні пацієнта за медичною допомогою. Четверо хворих ‒ співробітники Сакської лікарні. Також серед інфікованих ‒ двоє з Ялти, один ‒ з Сімферополя, а також мешканка Санкт-Петербурга, яка перебувала на обсервації.

За словами російського глави Криму Сергія Аксенова, лідером у захворюваності коронавірусом у Криму став Сакський район. 19 травня в Криму до хворих додалися ще четверо.

Найменше інфікованих офіційно було 20 травня ‒ один випадок. На коронавірус, за повідомленнями чиновників, захворів житель Феодосії, який повернувся з Санкт-Петербурга.

У травні в Криму виявилася тенденція, пов'язана з інфікуванням медичних працівників. Жертвами вірусу стали працівники кількох лікарень півострова.

Голова незалежної профспілки медиків швидкої медичної допомоги Криму Дмитро Букарев пояснює це тим, що медпрацівники не забезпечені засобами індивідуального захисту для роботи з хворими на коронавірус. Замість респіраторів, захисних окулярів і костюмів медики, за його словами, використовують підручні засоби, які не захищають їх від інфекції.

Кримська влада офіційно повідомляє, що медустанови півострова забезпечені захисними засобами в повному обсязі.

Співробітники «швидкої» з підстанції №1 Сімферополя записали цього тижня відеозвернення до президента Росії Володимира Путіна та прем'єр-міністра Росії Михайла Мішустіна, в якому повідомили, що працюють без обіцяних доплат і бояться «принести інфекцію додому».

Крим: обмеження для кримчан і трафік з Росії

Тим часом у Криму продовжують пом'якшувати обмежувальні заходи, введені раніше через загрозу коронавірусу. Багатьом підприємствам, зокрема зі сфери послуг, дозволили відновити роботу. Однак для жителів півострова продовжує діяти обов'язковий масочний режим та низка інших обмежень. Сергій Аксенов, зокрема, закликає їх уникати масових заходів, зокрема й похорону.

При цьому російська поліція фіксує збільшення трафіку з Росії до Криму через Керченський міст.

Керченський міст, ілюстраційне фото
Керченський міст, ілюстраційне фото

Також повідомляється про збільшення кількості росіян, які в'їжджають до Криму залізничним транспортом, удвічі за тиждень.

Незважаючи на те, що курортний сезон у Криму цього року ‒ під питанням, в Ялті продовжують до нього готуватися. Голова підконтрольної Росії адміністрації міста Іван Імґрунт наголосив, що цей процес не залежить від пандемії.

Курортний сезон у Криму цього року ‒ під питанням, в Ялті продовжують до нього готуватися

«Незалежно від того, чи буде це «внутрішній туризм» тільки для кримчан, чи ж ми будемо зустрічати відпочивальників з інших регіонів країни, Ялта має бути готовою», ‒ сказав він.

22 травня на півострові завершився навчальний рік. Через загрозу коронавірусу «останній дзвоник» для учнів провели в ефірі кримського телебачення та за допомогою системи оповіщення в регіонах.

«Небезпечний потяг» і тести для «швидких»

У Севастополі, судячи з офіційної статистики, динаміка інфікування коронавірусом менша, ніж загалом у Криму. Оголошена місцевою владою захворюваність там цього тижня варіювалася в межах декількох випадків на добу. Максимальну кількість хворих виявили 19 та 20 травня ‒ по чотири.

У більшості інфікування було місцевим ‒ після контакту з хворими. Винятком став випадок, зафіксований 18 травня ‒ хворим виявився севастополець, який повернувся з Москви, де був на заробітках.

«Наш севастополець працював у Москві. 9 травня прилетів в аеропорт «Сімферополь», машиною батька дістався до Севастополя, подолавши блокпости. І такі випадки у нас, на жаль, не поодинокі. У підсумку, 12 травня госпіталізований з діагнозом «коронавірус». Зараз проводиться епідеміологічне розслідування, з ким він ще встиг за ці дні поспілкуватися», ‒ повідомив т.в.о. російського губернатора міста Михайло Развожаєв.

Севастопольська влада відіслала на обсервацію 11 осіб, які 21 травня приїхали до міста потягом «Санкт-Петербург ‒ Севастополь».

Потяг «Санкт-Петербург – Севастополь»
Потяг «Санкт-Петербург – Севастополь»

Це пов'язане з тим, що раніше Михайло Развожаєв розпорядився відсилати на обсервацію всіх, хто приїжджає в місто без спецперепусток. Оскільки, за його словами, «у місто стали заїжджати люди з регіонів з великою кількістю хворих на коронавірус».

Контроль приїжджих ведуть на семи пунктах пропуску, розгорнутих на всіх в'їздах до Севастополя, а також на залізничному вокзалі та автовокзалі.

У будівельному містечку Міноборони Росії поблизу бухти Омега цього тижня зняли режим обсервації. Робітники, які раніше приїхали туди з Росії, вивезені, повідомляє місцева влада.

Наприкінці квітня російський військовий літак доправив з Московської області в севастопольський аеропорт «Бельбек» групу будівельників-вахтовиків для будівництва госпіталю Міноборони Росії поблизу бухти Омега. Однак згодом там виявили осередок коронавірусу, після чого оголосили режим обсервації. Всього на будівництві працювали 700 осіб у дві зміни, близько 200 працівників ‒ севастопольці.

Терміново протестувати на коронавірус усіх працівників «швидкої допомоги» міста доручив цього тижня Михайло Развожаєв.

Тво російського губернатора Севастополя Михайло Развожаєв на зустрічі із співробітниками «швидкої допомоги», 20 травня 2020 року
Тво російського губернатора Севастополя Михайло Развожаєв на зустрічі із співробітниками «швидкої допомоги», 20 травня 2020 року

Всього в місцевих службах «швидкої» працюють, за його словами, 700 осіб. Більшість з них (близько 500) обслуговують виїзди.

У Кримській правозахисній групі повідомляють, що статистика поширення коронавірусу на півострові «залишає підстави вважати, що офіційні цифри про кількість випадків інфікування не відповідають дійсності».

Основними загрозами зараження на півострові правозахисники називають автомобільне та авіаційне сполучення з Росією, які досі не припинені, а також інфікування у Збройних силах Росії, про які ні місцеві, ні російська влада офіційно не повідомляють.

  • 16x9 Image

    Вікторія Веселова

    Кримська журналістка, оглядач політичних, економічних і соціальних тем в анексованому Росією Криму. З Крим.Реалії співпрацює з 2014 року. З метою безпеки справжнє ім'я та інші відомості про автора не розкриваються.

XS
SM
MD
LG