Доступність посилання

ТОП новини

«Нехай до нас їдуть туристи»: чого очікують кримчани в новому році


Новий рік – сімейне свято, так часто говорять, ось і у кримчан передноворічний настрій і підсумки року пов'язані в основному з особистими досягненнями. Як показало опитування Крим.Реалії, дехто говорить про політичну ситуацію, в основному – кримчани хочуть добра, матеріального благополуччя і більше туристів у новому році.

Новорічний настрій у Криму відчувається: на вулицях світлодіодні інсталяції, ярмарки та ялинки на площах міст. Тільки в Севастополі хтось вкрав іграшки з міської ялинки, викрадені прикраси замінили дитячими картонними виробами.

Севастополь
Севастополь

За настроєм

У побажаннях у Новому році для жителів материкової України кримчани, як під копірку, говорять про «мир і дружбу з Росією».

«Мені б не хотілося, щоб ми продовжували сваритися, лаятися, тому що ми всі однакові насправді: що українці, що росіяни, що білоруси», – говорить молодий чоловік на вулиці Сімферополя.

«Україні б побажав зробити свій вибір. Це ж наші брати-слов'яни», – впевнений інший кримчанин.

«Хочу, щоб усе налагодилося, і закінчилася вся ця ситуація з Україною, війна», – каже житель Сімферополя.

Собі ж кримчани хочуть побільше туристів, менше бюрократії і грошей.

«Нехай добудовуються дороги, нехай ідуть затори, нехай до нас їдуть туристи, щоб розвивався Крим», – зазначає кримчанка

«Любити, більше любові, друзі, кримчани, більше вам любові», – бажає чоловік, який говорив про братів слов'ян і вибір України.

«Чесності побільше, бюрократизму – поменше», – зазначає жінка.

«Сил немає вже це все терпіти. Одні їздять – мало не на ракетах скоро будуть літати, не знають уже, куди хабарі свої пхати, і жеруть у три горла. Хто може – тримайтеся, молодь, якщо є можливість, їдьте звідси в Європу, в Канаду, куди завгодно. Ви просто там будете по-людськи жити. У цій країні жити по-людськи ви ніколи не будете», – емоційно каже перехожий.

За покупками і розвагами

На ялинкових базарах продають тільки сосну й тільки російську – по 500 рублів за метр (близько 200 гривень). А привезли дерева з російської Пермі за три тисячі кілометрів від Криму. Ялинок на ярмарках немає взагалі.

Продають і штучні ялини.

«Півтора метри – 1200 рублів (504 гривень), пишніше буде 1700 (714 гривень)», – рекламує товар продавець штучних ялинок.

У магазинах зустрічаються не тільки штучні ялинки, а й штучна їжа. Ціна на фейкову червону і чорну ікру не кусається. «Ікра старорусская» а-ля червона – 39 рублів (приблизно 16 гривень), а-ля чорна за ту ж ціну з припискою на етикетці «ікра імітована».

Є й справжній продукт. Чорну ікру зернисту виробляють в Астраханському краї (Росія), а фасують у Червоногвардійському районі Криму. Ціна 10500 рублів за 250 грам (4410 гривень). А шампанське «Новий Крим» коштує 280 рублів (117 гривень), виготовляється в Севастополі.

Кульки на ялинку можна знайти по 19 рублів (8 гривень), а ось подарунок дитині з солодощами і символом прийдешнього нового року – м'якою іграшковою свинею – від 1 224 рублів (514 гривень), більший розмір – дорожче – 1769 рублів (743 гривень).

Якщо говорити про розваги, безкоштовна новорічна програма майже у всіх кримських містах ідентична: святковий концерт, промови чиновників і трансляція привітання президента сусідньої Росії Володимира Путіна. Але і для тих, хто грошей не шкодує, програма теж не дуже різноманітна. Наприклад, закрита вечірка за 5000 рублів (близько 2000 гривень) із групою «Раса» або з «Бандерасом» коштує 12 000 рублів (приблизно 5000 гривень).

Симферополь
Симферополь
  • 16x9 Image

    Ігор Токар

    Журналіст телепроєкту Крим.Реалії з 2018 року. Протягом 2019 року був журналістом та телеведучим програми «Ньюзрум» від Радіо Свобода. Роботу на національних телеканалах розпочинав регіональним стрінгером. Співпрацював із такими телеканалами: ICTV, 5 канал, Еспресо, 112, Телеканал новин 24. Співзасновник громадської організації та веб-ресурсу «Центр медіарозслідувань Прозоро». Автор документального фільму «Чміль». Закінчив Кіровоградський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка, факультет філології та журналістики.

XS
SM
MD
LG