У Білогірську повним ходом іде будівництво величезного тепличного комплексу вартістю в п'ять мільярдів рублів. Перший урожай томатів зберуть тут вже в січні 2020 року. Тепличний комплекс стане найбільшим у Криму і працюватиме цілий рік, що дозволить йому проводити 13 тисяч тонн томатів на рік.
У місцевій газеті «Сельская новь» вже опубліковане оголошення про набір численного спеціалізованого персоналу, а всього на підприємстві працюватиме 350 людей. Здавалося б, можна радіти...
Будівництво теплиці здійснює інвестор з сусідньої Росії. За словами представників місцевої влади, подібну теплицю вони бачили в Башкортостані (шефський регіон сусідньої Росії, закріплений урядом Дмитра Медведєва за Білогірським районом ‒ авт.). Побачене так
надихнуло чиновників, що вони вирішили неодмінно збудувати подібний комплекс у Білогірському районі. Сам же інвестор планував будівництво в Бахчисарайському районі, але керівництво Білогірська запропонувало йому вигідніші умови.
Дійсно, умови для інвестора просто чудові ‒ величезна територія між мікрорайоном Білогірська «Техніка» та великою, за кримськими мірками, рікою Біюк-Карасу. Не потрібно витрачатися на підвезення працівників і що ще прекрасніше ‒ ніяких проблем із водою, що
для теплиці, погодьтеся, архіважливо.
Для керівництва Білогірського району теплиця стане паличкою-виручалочкою. Річ у тім, що, незважаючи на чудові природно-географічні умови, економіка району глибоко депресивна. Окрім кар'єрів і сільгосппідприємства «Зеленогірське» району більше жодним виробництвом похвалитися поки не виходить. А тут такий комплекс ‒ від якого багатомільйонні податки посиплються в казну району та значно знизиться рівень безробіття.
Звісно, що при такій зацікавленості місцевої влади в реалізації проєкту, все невдоволення місцевих жителів цинічно проігнороване. Усі зусилля ініціативної групи зі збору підписів проти будівництва, всі листи до високих інстанцій і в приймальню президента Росії виявилися марною справою. Річ у тім, що білогірці досі не зрозуміли або не хочуть
зрозуміти, що в російських реаліях думка простих людей владу не цікавить, будь-яке інакомислення карається, а прислухатися до народу можуть тільки при масових протестних акціях. Але на протестні акції у білогірців не вистачило ні бажання, ні духу.
Тепер же, після початку набору працівників теплиці, інвестор отримає підтримку 350 сімей у місті. Зрозуміло, що вони серйозно впливатимуть на громадську думку на користь теплиці. Тому теплиці ‒ бути, і це остаточне рішення.
Такий величезний тепличний комплекс робитиме об'ємні викиди отруєного повітря прямо на місто
Чому ж будівництво теплиці, м'яко кажучи, збентежило покірних білогірців? А річ у тім, що такий величезний тепличний комплекс робитиме об'ємні викиди отруєного повітря прямо на місто. З огляду на те, що теплиця розташовується між містом і річкою, а біля річки повітря
завжди холодніше, то теплі й легші викиди з тепличного комплексу будуть виштовхуватися важчим повітрям з річкової долини прямо на житлові масиви Білогірська.
Про масивне зараження хімічними речовинами ґрунтових вод від рясно використовуваних у теплиці добрив і гербіцидів і так зрозуміло. Так що екологічна ситуація в Білогірську скоро стане до пари Чорнобилю, тільки в плані не радіоактивного, а хімічного отруєння.
Втім, білогірці будуть не першими: жителі Армянська в реаліях «російського» Криму вже пізнали, що це таке ‒ дихати отруєним повітрям. Тепер дізнаються і білогірці.
Зарема Сеїтаблаєва, кримчанка, блогер (ім'я та прізвище автора змінені з міркувань безпеки)
Думки, висловлені в рубриці «Блоги», передають погляди самих авторів і не обов'язково відображають позицію редакції