Доступність посилання

ТОП новини

Інформатор у справі «панамського архіву»: Путін для США небезпечніший за Гітлера


Володимир Путін
Володимир Путін

Анонімний інформатор, який передав у 2015 році журналістам матеріали так званого «панамського архіву» – одного з найбільших витоків даних про реальних бенефіціарів офшорних кампаній – вперше за 6 років дав інтерв’ю. Крім іншого, він згадав про президента Росії Володимира Путіна, припустивши, що гроші, раніше розміщені його оточенням в офшорних компаніях, зараз використовуються для фінансування війни проти України.

Інтерв’ю, взяте двома журналістами німецького видання Der Spiegel, опубліковане на сайті міжнародного розслідувального проєкту OCCRP, який об’єднує журналістів із різних країн. Десятки журналістів проєкту, співпрацюючи один з одним, у 2016 році опублікували чимало матеріалів на основі даних, що містяться у «панамських паперах». Йдеться про архів компанії Mossack Fonseca, клієнтами якої було безліч бізнесменів, політиків, громадських діячів і знаменитостей із десятків країн, включаючи Росію.

Інформатор, як і раніше, не називає свого справжнього імені, він говорить про себе як про «Джона Доу». Він зазначив, що офшорні компанії продовжують відігравати найважливішу роль для авторитарних режимів. За оцінкою співрозмовника журналістів, президент Росії Володимир Путін «є більшою загрозою для Сполучених Штатів, ніж свого часу був Гітлер», а підставні компанії назвав його «найкращими друзями», через які йде фінансування російської армії. «Це саме те, що вбиває ні в чому не винних людей в Україні», – заявив він. Як саме ці компанії фінансують російську армію, інформатор не уточнив.

Інформатор закликав країни Заходу зосередити зусилля на розкритті офшорних активів оточення Путіна. Він зазначив, що для цього є можливості, але не вистачає політичної волі. За словами інформатора, західні уряди не повинні зосереджувати увагу на символічних активах на кшталт яхт, а перенести її саме на розкриття власників офшорів.

Путін і низка російських високопосадовців неодноразово заявляли, що у них немає активів в офшорах. Практично все російське керівництво зараз перебуває під санкціями Заходу, які передбачають, що їхні активи у тих країнах, які ввели санкції, повинні заморожуватися.

Роскомнагляд (Роскомнадзор) намагається заблокувати доступ до сайту Крим.Реалії. Безперешкодно читати Крим.Реалії можна за допомогою дзеркального сайту: https://krymrgbcrlvrexoeaqjy.azureedge.net/. Також слідкуйте за основними подіями в Telegram, Instagram та Viber Крим.Реалії. Рекомендуємо вам встановити VPN.

Масштабна війна Росії проти України

24 лютого 2022 року Росія атакувала Україну на землі і в повітрі по всій довжині спільного кордону. Для вторгнення на Київщину із наміром захопити столицю була використана територія Білорусі. На півдні російська армія окупувала частину Запорізької та Херсонської областей, а на півночі – райони Сумщини та Чернігівщини.

На початку квітня російські війська повністю залишили три області на півночі України – Київську, Чернігівську і Сумську.

Повномасштабне вторгнення президент РФ Володимир Путін називає «спеціальною операцією». Спочатку її метою визначали «демілітаризацію і денацифікацією», згодом – «захист Донбасу».

Російська влада заявляє, що армія не атакує цивільні об’єкти. При цьому російська авіація, ракетні війська, флот і артилерія щодня обстрілюють українські міста. Руйнуванням піддаються житлові будинки та об’єкти цивільної інфраструктури у Маріуполі, Харкові, Чернігові, Житомирі, Сєвєродонецьку, а також у Києві й інших українських містах і селах.

На початок квітня Україна і країни Заходу оцінювали втрати Росії у війні в межах 15-20 тисяч убитими. Кремль називає у десять разів меншу цифру, хоча речник Путіна визнав, що втрати «значні». У березні Україна заявила про 1300 загиблих захисників. Президент Зеленський сказав, що співвідношення втрат України і Росії у цій війні – «один до десяти».

Після звільнення Київщини від російських військ у містах Буча, Ірпінь, Гостомель та селах області виявили факти масових убивств, катувань та зґвалтувань цивільних, зокрема дітей. Українська влада заявила, що Росія чинить геноцид. Країни Заходу беруть участь у підтвердженні фактів масових убивств. РФ відкидає звинувачення у воєнних злочинах, а вбивства у Бучі називає «постановкою».

Станом на 10 квітня ООН підтвердила загибель 1793 людей та поранення 2439 цивільних внаслідок війни Росії проти Україні.

Встановлюйте новий застосунок Радіо Свобода на смартфони та планшети Apple і Android.
XS
SM
MD
LG