Доступність посилання

ТОП новини

«Протипоказань для ревакцинації західними вакцинами після «Спутника» немає». Кримчан почали вакцинувати Pfizer і Moderna на адміністративному кордоні Криму


Кримчани з 1 грудня можуть зробити щеплення від коронавірусу прямо на адміністративному кордоні Криму з Херсонською областю. Там почали працювати пункти вакцинації, повідомив заступник голови Херсонської облдержадміністрації Микола Якименко.

Що відомо про нові пункти вакцинації на адмінкордоні між Кримом і Херсонською областю. Як ці пункти працюють? Ці теми у студії Радіо Крим.Реалії, в ток-шоу «Крим.Важливе», обговорили ведучий Сергій Мокрушин та його співрозмовники: головний спеціаліст управління з експлуатації КПВВ «Чонгар» держпідприємства «Реінтеграція та відновлення» Галина Коваль і координатор «КримSOS» на Херсонщині Олексій Тильненко.

Обладнання пунктів вакцинації на КПВВ, що розташовані на адміністративному кордоні, стало одним із завдань, які владі Херсонської області поставила український віцепрем'єр, міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук у перебігу своєї поїздки на адмінкордон 23-24 листопада. Під час її візиту анонсували запуск легальних автобусних маршрутів, організацію своєчасного прибирання сміття на КПВВ та прилеглих територій, а також придбання чотирьох електрокарів для перевезення людей з населених пунктів Херсонської області до адмінкордону та у зворотному напрямку.

З 1 грудня на пунктах пропуску «Каланчак» і «Чонгар» кримчани можуть зробити щеплення вакцинами, рекомендованими Всесвітньою організацією охорони здоров'я.

«Запрошуємо жителів тимчасово окупованого Криму відвідати КПВВ, поспілкуватися з лікарями та громадянами, які виявили бажання вакцинуватися. Стежте за анонсами на сайті Херсонської облдержадміністрації», – сказав заступник голови Херсонської облдержадміністрації Микола Якименко.

КПВВ «Каланчак»
КПВВ «Каланчак»

За інформацією сайту «Суспільне.Херсон», що оприлюднив відео з пунктів вакцинації на «Чонгарі» та «Каланчаку», там вже є перші кримчани, які безкоштовно отримали щеплення.

«Працюємо у нормальному режимі. Зараз в наявності лише вакцина «Пфайзер». Є коробка з вакциною, одна ампула розрахована на шістьох людей, термін придатності – дві години», – розповіла журналістам медсестра, яка працює у пункті вакцинації на КПВВ «Каланчак».

У кримчан, щеплених «Спутником V» або іншими російськими вакцинами, немає протипоказань для отримання вакцин, схвалених ВООЗ
Наталія Жабицька

Лікар-терапевт Каланчацького центру первинної медичної допомоги Наталія Жабицька каже, що незабаром кримчани матимуть можливість обирати й інші вакцини, доступні в Україні. Нині там вакцинують за живою чергою, а надалі запрацює онлайн-запис. Вакцинуватися на адмінкордоні можуть усі охочі громадяни України.

Наталія Жабицька також повідомила, що у кримчан, щеплених «Спутником V» або іншими російськими вакцинами, немає протипоказань для отримання вакцин, схвалених ВООЗ: «Пфайзер», «Модерна» або «Коронавак».

Головний спеціаліст управління з експлуатації КПВВ «Чонгар» держпідприємства «Реінтеграція та відновлення» Галина Коваль розповіла Крим.Реалії, що 1 грудня на цьому пункті пропуску хотіли вакцинуватися троє людей, але не змогли цього зробити, оскільки ампула з вакциною розрахована на шістьох. Людей відправили до селища Чонгар, розташованого за кілька кілометрів від КПВВ, щоб вони отримали вакцину там.

У нас зараз є на вибір «Пфайзер», «Модерна» та «Коронавак
Галина Коваль

Коваль сподівається, що в майбутньому охочих вакцинуватися стане більше, і кожен, хто звернеться, зможе зробити щеплення. На «Чонгарі», за її словами, є три види вакцин.

– У нас зараз є на вибір «Пфайзер», «Модерна» та «Коронавак». Щоб отримати щеплення «Модерною», потрібно десять охочих, на «Пфайзер» – шість, на «Коронавак» – один. Така умова пов'язана з тим, що після розкриття ампули термін придатності вакцини дуже короткий.

На початку грудня пункти вакцинації на адмінкордоні Криму та Херсонській області працюватимуть з 09.00 до 15.00 години, з середи по п'ятницю. А якщо виникне необхідність, то перейдуть на п'ятиденний робочий тиждень, розповіла Галина Коваль. За її словами, вже вирішується питання, щоб кримчани прямо на місці могли отримати паперовий сертифікат з печаткою про повну вакцинацію.

Координатор «КримSOS» у Херсонській області Олексій Тильненко назвав відкриття пунктів вакцинації на адмінкордоні між Кримом і Херсонською областю «дуже позитивним моментом». За його словами, в організацію надходила велика кількість звернень від жителів Криму, які бажають зробити щеплення від коронавірусу на материковій частині України.

Основне скупчення людей, звичайно, на КПВВ, і для них значно зручніше, коли там є пункти вакцинації.
Олексій Тильненко

– Раніше кримчани мали лише дві опції: або приїхати на материкову частину України до пунктів масової вакцинації, або до пунктів вакцинації, передбачених спеціально для кримчан у лікарнях, розташованих найближче до адмінкордону. Але основне скупчення людей, звичайно, на КПВВ, і для них значно зручніше, коли там є пункти вакцинації. Тепер вони перетнули адмінкордон, одразу вакцинувалися і далі вже можуть їхати вирішувати свої проблеми або гостювати у родичів.

Координатор «КримSOS» у Херсонській області Олексій Тильненко
Координатор «КримSOS» у Херсонській області Олексій Тильненко

Щоб пункти вакцинації на адмінкордоні з Кримом стали затребуваними, потрібна інформаційна кампанія, «оскільки багато хто ще не знає, що така вакцинація доступна», каже Тильненко.

На анексованому півострові кримчанам доступні лише російські вакцини від коронавірусу. Вони не схвалені ні ВООЗ, тому багато кримчан не довіряють їм і не поспішають щепитися.

Кримчани можуть отримати щеплення, схвалені ВООЗ, у пунктах вакцинації на материковій Україні за умови пред'явлення українського цивільного паспорта.

У російському уряді Криму раніше заявили, що готові визнавати
вакцинацію кримчан від коронавірусу на материковій частині України, якщо щеплення буде зроблено двома дозами «офіційно зареєстрованих вакцин». Але після цих щеплень у Криму неможливо отримати QR-коди, які дають право на відвідування кафе, ресторанів, кінотеатрів та інших громадських місць.

(Текст підготувала Олександра Шевченко)

Новини без блокування і цензури! Встановити додаток Крим.Реалії для iOS і Android.

Адмінкордон між материковою Україною і Кримом

Після анексії Криму Росією на початку 2014 року між материковою Україною і півостровом проліг формально адміністративний, але фактично – справжній кордон. У Херсонській області на адмінкордоні з Кримом працюють три контрольні пункти в'їзду/виїзду – «Каланчак», «Чонгар» і «Чаплинка». З 19 жовтня 2021 року пункт пропуску «Чаплинка», який був кілька місяців на ремонті, вирішили закрити.

Коронавірусна інфекція COVID-19

Коронавірус SARS-CoV-2, раніше відомий як 2019 nCoV, виявили в Китаї наприкінці 2019 року.

Він викликає захворювання COVID-19. У деяких випадках перебіг хвороби легкий, в інших – із симптомами застуди та грипу, в тому числі з високою температурою і кашлем. Це може перерости в пневмонію, що може бути смертельною. Більшість хворих одужує; помирають переважно люди з ослабленою імунною системою, зокрема літні.

11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров'я визнала спалах захворювання, що викликається новим коронавірусом, пандемією.

  • 16x9 Image

    Сергій Мокрушин

    Народився в місті-герої Керчі. Отримав диплом Таврійського національного університету ім. В.І. Вернадського за спеціальністю «журналістика». Починав роботу на ДТРК «Крим», останні 4 роки до окупації вів тему бюджетних закупівель і корупції в Кримському центрі журналістських розслідувань. Виїхав з Криму через рік після окупації. 

XS
SM
MD
LG