Доступність посилання

ТОП новини

Коронавірус у лавах Аксенова та дефіцит лікарів: Крим в умовах пандемії


Російський глава Криму Сергій Аксенов (праворуч) і спікер російського парламенту Криму Володимир Константинов (у центрі) покладають квіти до Вічного вогню в Сімферополі 3 вересня 2020 року
Російський глава Криму Сергій Аксенов (праворуч) і спікер російського парламенту Криму Володимир Константинов (у центрі) покладають квіти до Вічного вогню в Сімферополі 3 вересня 2020 року

Пів року тому в Криму офіційно виявили перший випадок коронавірусу. Відтоді для його жителів почався період нової реальності. Антирекорди захворюваності, які почали фіксувати на початку серпня, продовжуються. Статистика вперто зростає, але російська влада Криму не бачить підстав для посилення обмежувальних заходів. Крим.Реалії продовжують стежити за ситуацією на півострові в умовах пандемії.

За офіційними повідомленнями підконтрольної Росії влади Криму, на півострові за пів року коронавірус діагностували у понад трьох тисяч осіб. Із них дві тисячі, судячи з динаміки, захворіли упродовж серпня та початку вересня. Ще понад дві тисячі осіб перебувають під наглядом як потенційні інфіковані.

Вірус. Офіційно

Статистика російської влади Криму про захворюваність коронавірусом не підтверджена міжнародними організаціями та іншими незалежними джерелами. Але вона системна і дає хоча б приблизне уявлення про динаміку захворювання.

Цього тижня показники виявлення коронавірусу були такими:

Рекордну кількість інфікованих виявили 11 вересня ‒ 70 випадків.

Однією з причин різкого збільшення захворюваності на півострові можуть бути масові заходи, а також регулярні приїзди туристів

10 вересня їх було майже стільки ж ‒ 67. В інші дні тижня фіксували в середньому по пів сотні хворих.

(12 вересня російська влада Криму повідомила про 69 нових заражень коронавірусом, 13 вересня – 77 випадків – КР)

У Кримській правозахисній групі вважають, що однією з причин різкого збільшення захворюваності на півострові можуть бути масові заходи, а також регулярні приїзди туристів із багатьох регіонів сусідньої Росії, з великим розповсюдженням коронавірусу.

Правозахисники називають кримську статистику заниженою, оскільки вона не відображає відомостей про інфікування у лавах російської армії та правоохоронних органів, а також не враховує пацієнтів із негоспітальною пневмонією.

Окрім того, підконтрольна Росії влада Криму занижує відомості про смертність від коронавірусу, стверджують у КПГ. «Офіційна статистика ‒ це не просто цифри, а й відповідальність влади, тому її і занижують. Нерідко такі заниження зумовлені політичними цілями», ‒ пояснюють правозахисники.

Російська влада зі свого боку визнала некоректність статистики смертності від коронавірусу. У Росздравнадзорі цього тижня оголосили про виявлені різночитання при реєстрації смертей пацієнтів у російських стаціонарах, перепрофільованих для прийому хворих коронавірусом. Частина медзакладів оформляла цих пацієнтів як померлих від інших захворювань, а не від коронавірусу, повідомили у відомстві.

Коронавірус підбирається до Аксенова?

Серед нових хворих коронавірусом у Криму цього тижня опинилася віцепрем'єрка російського уряду Криму, яка опікується сферою охорони здоров'я та соціальної політики, Олена Романовська.

Віцепрем'єр російського уряду Криму Олена Романовська, фото з сайту російського глави Криму
Віцепрем'єр російського уряду Криму Олена Романовська, фото з сайту російського глави Криму

Про позитивний результат її тесту стало відомо наступного дня після участі Олени Романовської у засіданні Радміну, де в одному приміщенні з нею були присутні інші чиновники, включаючи російського главу Криму Сергія Аксенова, спікера російського парламенту Криму Володимира Константинова та російського сенатора від Криму Ольгу Ковітіді.

Олена Романовська в першому ряду на засіданні кримського уряду 8 вересня 202 року. Фото з сайту російського глави Криму
Олена Романовська в першому ряду на засіданні кримського уряду 8 вересня 202 року. Фото з сайту російського глави Криму
Всі люди можуть заразитися, незалежно від того, яку посаду займають. Ми виїжджаємо, зустрічаємося з людьми
Олена Романовська

«У мене позитивний аналіз прийшов, це не секрет. Я почуваюсь добре. Всі люди можуть заразитися, незалежно від того, яку посаду займають. Ми виїжджаємо, зустрічаємося з людьми», ‒ сказала Олена Романовська РИА Крым.

Раніше віцепрем'єрка висловлювалася скептично про небезпеку коронавірусу. Навесні вона говорила Крим.Реалії, що «великої загрози від нього не бачить».

Сергій Аксенов раніше повідомляв, що щодня тестується на коронавірус.

Хворіти COVID-19 почали й учителі кримських шкіл. Через це три класи в сімферопольських школах переведені на дистанційне навчання, повідомила заступник голови російської адміністрації міста Тетяна Сухіна.

Навчальний рік у Криму, нагадаємо, проходить за розпорядженням місцевої влади в очному форматі.

Дефіцит лікарів та зміни на адмінкордоні

Через пандемію коронавірусу в Сімферополі на два тижні закрили на карантин молочну кухню міської поліклініки №3. Карантин запроваджений у зв'язку з виявленням коронавірусу в одного зі співробітників установи.

Дефіцит медиків виник на Південному узбережжі півострова під час курортного сезону

Одержувачам молочної продукції для дітей, які сплатили послуги молочної кухні, обіцяють видати продукцію після відновлення її роботи.

У Центрі медицини катастроф Криму тим часом повідомляють про нестачу лікарів. Дефіцит медиків виник на Південному узбережжі півострова під час курортного сезону.

Доставка хворого «швидкою допомогою» в Севастополі
Доставка хворого «швидкою допомогою» в Севастополі
У Міністерстві охорони здоров'я російського уряду Криму оголосили набір на вакансії медиків для роботи з хворими коронавірусом

Однак проблема стосується не тільки цього регіону. У Міністерстві охорони здоров'я російського уряду Криму оголосили набір на вакансії медиків для роботи з хворими коронавірусом.

«Для роботи в госпіталях для пацієнтів із коронавірусом у Криму потрібні лікарі-анестезіологи, лікарі різних спеціальностей, медичні сестри, зокрема анестезистки. Передбачений вахтовий метод роботи», ‒ йдеться в повідомленні відомства.

Українська влада цього тижня скасували двотижневу самоізоляцію для студентів і абітурієнтів із Криму при виїзді на материкову частину країни. Однак цей обов'язок залишається для всіх інших, хто перетинає пункт в'їзду/виїзду.

КПВВ «Чонгар» у Херсонській області на адмінкордоні з Кримом
КПВВ «Чонгар» у Херсонській області на адмінкордоні з Кримом

У Кабінеті міністрів України також готуються створити на адмінкордоні з Кримом медичні пункти. У них планують організувати тестування на коронавірус та інші захворювання для тих, хто проходить через пункти в'їзду-виїзду.

Перевірки в місті та вибори в інфекційній лікарні

У Севастополі цього тижня ‒ понад чотири десятки офіційних випадків коронавірусу. 11 вересня там зафіксували антирекорд ‒ 16 хворих. 8 вересня їх було 12.

«Усі хворі ‒ місцеві жителі у віці від 36 до 80 років, одна з пацієнток повернулася з поїздки в інший регіон», ‒ повідомляє російська влада міста.

Ще сім випадків зафіксували 7 вересня.

«Шість хворих ‒ місцеві жителі, також зареєстрований один привезений випадок. Серед пацієнтів ‒ 12-річна дівчинка, контактна через дідуся, який захворів раніше», ‒ йдеться в повідомленні російського уряду Севастополя.

(12 вересня російська влада повідомила про 12 хворих коронавірусом у Севастополі, 13 вересня – 19 випадків – КР)

На тлі зростання статистики захворювання в місті 11 вересня стартували вибори російського губернатора. Процес голосування завершиться 13 вересня. Чиновники обіцяють дотримання рекомендацій Роспотребнадзору для протидії коронавірусу.

«У межах протидії коронавірусу у профілактичних цілях на кожній виборчій дільниці організований пункт температурного контролю, при вході розміщений килимок-дезінфікатор, усі дільниці забезпечені засобами індивідуального захисту ‒ маски, рукавички та ручки. Організовані місця для дезінфекції рук, безконтактне пересування, дотримання соціальної дистанції. Проводиться прибирання», ‒ повідомив російський віцегубернатор Севастополя Олексій Парикін.

Серед спецділянок для голосування планують створити чотири «ковідних»: в інфекційній лікарні, лікарні №9 та на базі обсерваторів «Сонечко» та «Ізумруд». Вони призначені для голосування хворих коронавірусом або тих, хто проходить обсервацію.

У межах боротьби з поширенням коронавірусу в Севастополі тривають перевірки кафе, ресторанів, готелів та хостелів. Акти з порушеннями надсилають Роспотребнадзору.

Водночас самі чиновники ігнорують рекомендації відомства щодо захисту від коронавірусу.

В. о. російського губернатора міста Михайло Развожаєв на зустрічі з жителями селища Любимівка в Севастополі 9 вересня 2020 року. Фото з сайту російського уряду Севастополя
В. о. російського губернатора міста Михайло Развожаєв на зустрічі з жителями селища Любимівка в Севастополі 9 вересня 2020 року. Фото з сайту російського уряду Севастополя

Вони проводять масові заходи без масок і рукавичок, у чому можна переконатися з фотозвітів.

В. о. російського губернатора міста Михайло Развожаєв на зустрічі з депутатами Севастополя 9 вересня 2020 року. Фото з сайту російського уряду Севастополя
В. о. російського губернатора міста Михайло Развожаєв на зустрічі з депутатами Севастополя 9 вересня 2020 року. Фото з сайту російського уряду Севастополя

Влада Севастополя пообіцяла до кінця жовтня обладнати в місцевій інфекційній лікарні нову лабораторію ПЛР-діагностики. Чиновники стверджують, що це дозволить проводити діагностику експертного класу в місті, не чекаючи результатів аналізів і-лабораторій Сімферополя.

Коронавірусна інфекція COVID-19

Коронавірус SARS-CoV-2, раніше відомий як 2019 nCoV, виявили в Китаї наприкінці 2019 року.

Він викликає захворювання COVID-19. У деяких випадках перебіг хвороби легкий, в інших – із симптомами застуди та грипу, в тому числі з високою температурою і кашлем. Це може перерости в пневмонію, що може бути смертельною. Більшість хворих одужує; помирають переважно люди з ослабленою імунною системою, зокрема літні.

11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров'я визнала спалах захворювання, що викликається новим коронавірусом, пандемією.

  • 16x9 Image

    Вікторія Веселова

    Кримська журналістка, оглядач політичних, економічних і соціальних тем в анексованому Росією Криму. З Крим.Реалії співпрацює з 2014 року. З метою безпеки справжнє ім'я та інші відомості про автора не розкриваються.

XS
SM
MD
LG