Підконтрольний Росії глава Криму Сергій Аксенов припустив, що поширення у світі коронавірусної інфекції може спричинити затребуваність півострова у майбутній курортний сезон.
«Крим з урахуванням нинішніх обмежень щодо коронавірусу стає курортом номер один, і боюся, в хорошому сенсі, що цього року буде дуже багато людей... Якщо зараз Китай закриється, азійські країни закриються, я не виключаю, що кримський напрямок буде суперпотрібним», ‒ сказав журналістам Аксенов.
Водночас Сергій Аксенов не став озвучувати прогнози щодо кількості туристів, які, на його думку, відвідають Крим цього року.
За словами керівника громадського руху «Русские силы Крыма» Віктора Попова, пандемія коронавірусу може як допомогти, так і нашкодити кримським курортам.
Закликаю до створення на півострові надзвичайного протиепідемічного штабуВіктор Попов
«Ситуація з розповзанням у світі «щупалець» коронавірусу може істотно ускладнити майбутній кримський курортний сезон ‒ аж до його повного зриву та недоотримання регіоном істотних прибутків. Очевидно, якщо Крим, не дай Боже, увійде в «червону зону» пандемії, то до нас поїдуть тільки для проходження карантину або лікування. Однак якщо влада встигне оперативно комплексно захистити територію та наочно це продемонструвати, то відпочивальники не тільки поїдуть, але їхню кількість поповнять ті, хто звик відпочивати в Європі та Азії, де зараз занадто небезпечно. Ще раз закликаю до створення на півострові надзвичайного протиепідемічного штабу та ухвалення низки противірусних заходів», ‒ розповів своє бачення ситуації Крим.Реалії громадський активіст.
Віктор Попов вважає, що майбутній курортний сезон у Криму залежить від здатності російської влади захистити півострів від пандемії.
«Необхідно повністю перекрити в'їзд громадян без професійної перевірки на виявлення симптомів можливого зараження. В аеропорту, на залізничних вокзалах, при перетині Кримського мосту автотранспортом, в усіх морпортах ‒ тотальний контроль. Кожного, хто прибуває, слід оперативно, але ретельно перевіряти, і при підтвердженні симптомів відсилати на карантин. Необхідне створення санітарних зон для обробки транспорту і товарів дезінфікційними розчинами, обладнання вокзалів, торговельних центрів, ринків, зон відпочинку, пляжів, інших місць скупчення громадян спреями та розчинами для дезінфекції. На півострові до початку сезону мають з'явитися резервні госпітальні площі великого обсягу для хворих і проходження карантину. Весь громадський транспорт також має проходити регулярну санобробку. На півострові вже треба вводити закритий противірусний режим. Це вкрай необхідно. Коли громадяни побачать, що в Криму вони будуть під надійним захистом і нам можна довірити своє здоров'я, вони поїдуть на відпочинок», ‒ зазначив громадський активіст.
Й без вірусу все сумноСтепан Глухов
Кримський активіст з Керчі Степан Глухов вважає, що курортний сезон у Криму буде провальним, але не через коронавірус.
«Вважаю, що ситуація у зв'язку з загостренням ситуації з коронавірусом на курортний сезон у Криму ніяк не вплине, тому що й без вірусу все сумно ‒ присутні санкції до цього дня, але основне ‒ інфраструктура курортного відпочинку в Криму дуже зруйнована, перебуває у занедбаному стані. Всі пляжі брудні та слабко впорядковані. Досі, вже шостий рік (після анексії Криму Росією ‒ КР), не вирішене питання з незаконними забудовами в прибережних районах. І, на жаль, при такому потужному фінансуванні Криму з Москви досі неясно, куди йдуть кошти, але явно не на розвиток курортної інфраструктури Криму», ‒ розповів Крим.Реалії активіст.
За словами Степана Глухова, у Криму, зокрема в Керчі, велика проблема з пляжами.
«Наприклад, наведу стан пляжів міста Керчі. До багатьох з них усі спуски зруйновані, схили сповзають, а там же знаходяться житлові багатоповерхівки. Для деяких пляжів досі не вирішене питання з вільним проходом до моря через територію приватних пансіонатів. Тому вважаю, що основна проблема курортного сезону Криму ‒ це не коронавірус, а корупційні дії чиновників Криму, які при таких величезних вливаннях з федерального бюджету так і не привели курортну інфраструктуру в належний вигляд», ‒ повідомив активіст.
Потрібно згортати шкідливі для курортів проєкти реконструкцій набережних Феодосії та КоктебеляБорис Яремко
Кримський громадський активіст та підприємець з Коктебеля Борис Яремко очікує, що сезон-2020 у Криму буде провальним.
«Народ не поїде (до Криму ‒ КР), але не тільки через коронавірус. Крим майже за шість років відвідало дуже багато росіян з материка (з сусідньої Росії ‒ КР). Вони надивилися, напробувалися, міст (Керченський міст ‒ КР) подивилися, пам'ятки побачили... Через кризу цього року та через коронавірус сидітимуть вдома або у крайньому разі на дачах. Дуже багато друзів з сумом повідомляють, що до Криму не поїдуть, а дуже б хотіли. Сезон буде провальним, бюджет недоотримає величезні суми. Тому потрібно згортати дурні, шкідливі для курортів проєкти реконструкцій набережних Феодосії та Коктебеля. Євпаторію б доробили, а потім би все зносили й трощили», ‒ поділився своєю думкою з Крим.Реалії громадський активіст.
Український кліпмейкер Руслан Яковлєв, який спеціалізується на кримській темі, вважає, що півострів цього сезону може втратити велику кількість туристів як з материкової України, так і з сусідньої Росії.
«Ситуація з коронавірусом, як ми вже бачимо, істотно впливає на економічні процеси, зокрема й на туристичну галузь, тому туристичний сезон у Криму під загрозою. До Криму їхатимуть лише ті люди, у яких там є родичі, і фанати відпочинку в Криму, які їздили туди завжди. Але при погіршенні пандемічних умов можуть запровадити карантинні пости та обмежити пересування громадян з обох боків адмінкордону, а також через Керченський міст. Так що хорошого буде мало, а з огляду на ситуацію, на погіршення економічної ситуації та не найкращий стан медицини, то ситуація може стати зовсім катастрофічною для майбутнього сезону в Криму. Не варто забувати й про наростання ситуації з вододефіцитом у Криму, до коронавірусу можуть додатися ротавірусна та інші інфекції. Таким чином, складається дуже невтішний прогноз», ‒ розповів він.
Кримський проросійський активіст Ленур Усманов у коментарі Крим.Реалії зазначив, що ситуація з коронавірусом використовується ще й для відволікання кримчан від важливих політичних подій, які відбуваються в сусідній Росії.
«Вся проблема з коронавірусом має більше штучний характер. Тут слід зазначити, що всі ці так звані віруси ‒ як і пташиний, і свинячий грип ‒ ще використовуються для відволікання народу від якихось важливих політичних подій в країні. І нав'язування щеплень, які згодом шкодять здоров'ю населення», ‒ зазначив активіст.
Російський глава Криму Сергій Аксенов напередодні курортного сезону повідомив, що кримська туристична сфера має «зосередитися на якісному обслуговуванні» незалежно від кількості туристів ‒ тільки тоді, на його думку, Крим як курорт матиме перспективи.
Торік, за твердженням російської влади, півострів прийняв сім мільйонів туристів, проте деякі українські експерти ставлять під сумнів цей показник, називаючи цифри від півтора до двох мільйонів туристів.
У матеріалі у висловлюваннях експертів використовується термінологія, вживана на анексованому Росією півострові