Доступність посилання

ТОП новини

Шоста річниця викрадення і вбивства Решата Аметова в Криму. Підозрювані досі в розшуку


Решат Аметов з дітьми, архівне фото
Решат Аметов з дітьми, архівне фото

Третього березня 2014 року в Сімферополі викрали кримськотатарського активіста Решата Аметова, який вийшов до будинку кримського Радміну з одиночним протестом проти проведення «референдуму» на півострові. Пізніше його знайшли вбитим.

У березні 2014 року 39-річний житель сімферопольського мікрорайону Мар'їне, батько трьох дітей Решат Аметов вийшов з дому і більше не повернувся. Відеокамери зафіксували його під час проведення одиночного пікету проти анексії Криму російськими військами, на площі Леніна перед будівлею уряду Криму. На відео зафікосваний і момент, коли кілька представників «самооборони Криму» скручують йому руки і саджають в автомобіль. Через два тижні Аметова знайшли мертвим у полі поблизу села Земляничне Білогірського району. На тілі чоловіка були виявлені численні сліди тортур, голова була обв'язана клейкою стрічкою, а поруч знайшли наручники. Причиною смерті, як встановили пізніше, стало ножове поранення в область ока.


Прокуратура АР Криму 10 вересня 2019 року повідомила про розкриття вбивства Решата Аметова. Поліція Автономної Республіки Крим оголосила в розшук двох учасників «самооборони Криму» і колишнього військовослужбовця Збройних Сил Росії за підозрою у викраденні та вбивстві кримськотатарського активіста Решата Аметова.

У грудні 2019 року стало відомо, що Інтерпол відмовився оголошувати в розшук трьох підозрюваних у викраденні та вбивстві кримчанина Аметова.

У 2017 році п'ятий президент України Петро Порошенко надав йому звання Героя України.

Управління Верховного комісара ООН з прав людини у своїй доповіді називає факт вбивства Аметова як страту без належного судового розгляду.

Анексія Криму Росією

У лютому 2014 року в Криму з'являлися озброєні люди в формі без розпізнавальних знаків, які захопили будівлю Верховної Ради Криму, Сімферопольський аеропорт, Керченську поромну переправу, інші стратегічні об'єкти, а також блокували дії українських військ. Російська влада спочатку відмовлялася визнавати, що ці озброєні люди є військовослужбовцями російської армії. Пізніше президент Росії Володимир Путін визнав, що це були російські військові.

16 березня 2014 року на території Криму і Севастополя відбувся невизнаний більшістю країн світу «референдум» про статус півострова, за результатами якого Росія включила Крим до свого складу. Ні Україна, ні Європейський союз, ні США не визнали результати голосування на «референдумі». Президент Росії Володимир Путін 18 березня оголосив про «приєднання» Криму до Росії.

Міжнародні організації визнали окупацію та анексію Криму незаконними і засудили дії Росії. Країни Заходу запровадили економічні санкції. Росія заперечує анексію півострова та називає це «відновленням історичної справедливості». Верховна Рада України офіційно оголосила датою початку тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією 20 лютого 2014 року.

XS
SM
MD
LG