Північно-Кавказький окружний військовий суд у Ростові-на-Дону визнав винними фігурантів першої сімферопольської «справи Хізб ут-Тахрір» в організації або участі в діяльності терористичної організації і засудив їх до відбування покарання в колонії суворого режиму, повідомляє кореспондент Крим.Реалії.
Військова колегія засудила Теймура Абдуллаєва до 17 років в'язниці, Узеїра Абдуллаєва – до 13 років, Рустема Ісмаїлова – до 14 років, Айдера Саледінова та Еміля Джемаденова – до 12 років.
Рустему Ісмаїлову, Узеїру Абдуллаєву та Емілю Джемаденову суд дав на рік більше, ніж просило звинувачення.
Напередодні фігуранти першої сімферопольської «справи Хізб ут-Тахрір» виступили з останнім словом у суді й подякували всім, хто надавав їм підтримку з моменту арешту в жовтні 2016 року.
Раніше повідомлялося, що звинувачення вимагало терміни ув'язнення для фігурантів першої сімферопольської «справи Хізб ут-Тахрір». Зокрема, прокурор вимагає 17 років для Теймура Абдуллаєва, Рустема Ісмаїлова – 13 років, Узеїра Абдуллаєва та Айдера Саледінова – по 12 років, Еміля Джемаденова – 11 років колонії.
12 жовтня 2016 року в Криму було проведено обшуки в п'яти сім'ях. У результаті обшуків затримали п'ятьох кримських татар, яких звинувачують в участі в забороненій у Росії та анексованому нею Криму організації «Хізб ут-Тахрір»: Рустема Ісмаїлова, Узеїра Абдуллаєва, Теймура Абдуллаєва, Еміль Джемаденова, Айдер Саледінова.
6 грудня минулого року фігурантів сімферопольської «справи Хізб ут-Тахрір» етапували в СІЗО російського Ростова-на-Дону.
Кримські «справи Хізб ут-Тахрір»
Представники міжнародної ісламської політичної організації «Хізб ут-Тахрір» називають своєю місією об'єднання всіх мусульманських країн в ісламському халіфаті, але вони відкидають терористичні методи досягнення цього і кажуть, що зазнають несправедливого переслідування в Росії та в окупованому нею в 2014 році Криму. Верховний суд Росії заборонив «Хізб ут-Тахрір» у 2003 році, включивши до списку об'єднань, названих «терористичними».
Захисники заарештованих і засуджених у «справі Хізб ут-Тахрір» кримчан вважають їх переслідування мотивованим за релігійною ознакою. Адвокати зазначають, що переслідувані у цій справі російськими правоохоронними органами – переважно кримські татари, а також українці, росіяни, таджики, азербайджанці та кримчани іншого етнічного походження, які сповідують іслам. Міжнародне право забороняє запроваджувати на окупованій території законодавство держави-окупанта.