Доступність посилання

ТОП новини

«Підлогу мною витерли»: як живе джанкоєць після плювка в депутата Держдуми


Два тижні тому в Джанкої на прийомі в депутата Держдуми Росії, російського екс-віце-прем'єра Криму Михайла Шеремета постраждав місцевий житель Ігор Нікітенко. Чоловіка з інвалідністю, за його словами, побили депутат та його помічники за те, що він плюнув у Шеремета. Як з'ясували Крим.Реалії, Нікітенко досі лікується після побоїв, також йому загрожує покарання за заявою депутата до правоохоронних органів.

35-річний Ігор Нікітенко хворий на цукровий діабет і з дитинства має інвалідність через зір. Плюнути в депутата його змусило особисте горе ‒смерть дружини Наталії. Чоловік стверджує, що до її загибелі привела, зокрема, байдужість Михайла Шеремета, до якого вони з дружиною раніше зверталися за допомогою.

Ігор Нікітенко з дружиною Наталією. Архівне фото
Ігор Нікітенко з дружиною Наталією. Архівне фото

27 лютого Ігор Нікітенко вирушив на прийом до Шеремета з єдиною метою ‒ плюнути в обличчя та висловити все, що про нього думає. Йому це вдалося, але помічники Шеремета побили його прямо в громадській приймальні «Единой России». Потім співробітники приймальні викликали поліцейських, які наділи на Нікітенка наручники й відправили на медобстеження. Скарги джанкойця на побиття правоохоронці проігнорували.

«Перші три дні я помирав»

У перші дні після прийому в Шеремета Ігор Нікітенко виглядав ось так.

Окрім побоїв на голові та обличчі він скаржився і на удари в нирки. Лікування отриманих травм триває досі.

«7 березня мене виписали з лікарні, перевели на амбулаторне лікування. Зараз ходжу на процедури, оскільки мене турбує забій правої нирки, туди було завдано удару. Ще трохи присутнє в мене запаморочення та головний біль. Болить поперек, де вдарили. Намагаюся рухатися, але все змушений робити повільно. Раніше я не вів активний спосіб життя, а тут підлогу мною витерли, розтягнули мені все, побили. Перші три дні я взагалі помирав: ані сидіти, ані стояти, ані лежати не міг. Зараз начебто легше вже», ‒ розповів Ігор Нікітенко Крим.Реалії.

Наступного дня після прийому в Михайла Шеремета він пройшов обстеження у відділенні травматології Джанкойської центральної лікарні. Згідно з виписаним епікризом, який Крим.Реалії надав Ігор Нікітенко, у нього діагностували закриту черепно-мозкову травму, струс мозку, садна на обличчі, забій поперекової області з правого боку та лівого стегна, перелом спинки носа без зміщення.

У документі зазначено, що з 7 березня Нікітенка перевели на амбулаторне лікування. Воно триває досі.

«Співробітниками МВС обґрунтовано застосовані наручники»

Прокурор Андрій Оліяр, розглянувши цю скаргу, виніс постанову про відмову в притягненні правоохоронців до відповідальності

28 лютого Ігор Нікітенко подав скаргу в підконтрольну Росії прокуратуру Джанкоя на дії поліцейських, які застосували до нього наручники й вилучили тростину, за допомогою якої він пересувається. 6 березня Джанкойський міжрайонний прокурор Андрій Оліяр, розглянувши цю скаргу, виніс постанову про відмову в притягненні правоохоронців до відповідальності.

«Співробітниками МВС правомірно та обґрунтовано були застосовані до вас спеціальні засоби ‒ наручники. Після того, як вами був наданий документ, що засвідчує вашу особу, згідно з яким було встановлено, що ви є інвалідом з дитинства через зір, співробітниками поліції негайно були зняті з вас (наручники ‒ КР) і вас повезли на проходження судово-медичного огляду... Вилучена у вас під час огляду місця події тростина для пересування, якою, згідно з поясненнями потерпілого та очевидців інциденту, ви завдали удару Шеремету, була повернута вам 6 березня. За результатами перевірки підстав для внесення документів прокурорського реагування немає», ‒ йдеться в документі за підписом Оліяра, який мають Крим.Реалії.

Ігор Нікітенко з висновками прокурора не згодний. Він стверджує, що насправді все було не так, як написано в документі. За його словами, у громадській приймальні партії «Единая Россия» правоохоронці не запитували в нього документів й продовжували тримати в наручниках.

«У відповіді написано, що все нормально й усе було за законом, що, коли я показав посвідчення, з мене наручники були зняті. Але я нічого не показував. Поліція в перший раз побачила моє посвідчення, коли ми були на медобстеженні. Я їм показував, яка у мене група інвалідності. А те, що я ‒ інвалід, там (у громадській приймальні «Единой России» під час прийому в Шеремета ‒ КР) знали всі. Там були присутні люди з джанкойської адміністрації, які прекрасно знають і мене, і мою дружину, тому що я не перший раз до них ходжу. Але ніхто ні слова не сказав, щоб на мене не надягали наручників», ‒ говорить Нікітенко.

«Потрібно його з «вовчим квитком» на вулицю»

За фактом інциденту 27 лютого в правоохоронні органи звернулися і Нікітенко, і Шеремет. Останній заперечує, що застосовував силу до джанкойця з поганим зором і, у свою чергу, звинувачує його не тільки в плювку, але й у нанесенні йому удару палицею.

Які тілесні ушкодження отримав депутат, досі невідомо. Ніякої інформації і документів про стан свого здоров'я Шеремет не оприлюднював. Однак, судячи з інформації з соцмереж, уже наступного дня після інциденту Шеремет зустрічався зі студентами та викладачами кримських вишів і на здоров'я не скаржився.

Депутат упевнений, що «хлопець став жертвою спланованої провокації».

«Інформація, яка з'явилась у соцмережах, що я нібито побив хлопця, викликала у мене крайнє здивування. Адже я його навіть пальцем не чіпав, і був від нього під час прийому громадян досить далеко, що засвідчують матеріали передані слідчому комітету. Якщо підтвердиться, що молодий чоловік є соціально небезпечним, мають бути вжиті профілактичні заходи в межах чинного законодавства. Неприпустимо ставити під загрозу життя та спокій жителів міста», ‒ наголошує він.

На якому етапі перебуває розгляд заяви від Нікітенка щодо Шеремета, наразі невідомо. У кримському управлінні Слідкому Росії відмовляються надавати цю інформацію без інформаційного запиту.

У той же час у постанові прокурора Андрія Оліяра йдеться, що зараз перевіряється правомірність дій Ігоря Нікітенка відносно Михайла Шеремета. Її проводить слідчий джанкойського слідчого відділу Слідкому Росії Ільшат Халіков. Тобто існує ймовірність, що побитого Ігоря Нікітенка можуть притягнути до відповідальності за напад на депутата.

Джанкоєць же стверджує, що має намір продовжувати боротися за те, щоб відповідальність поніс Михайло Шеремет.

«Я вважаю, що такі люди не повинні займати ніякі посади. Потрібно його (Михайла Шеремета ‒ КР) прибрати з «вовчим квитком» на вулицю. Так, я вважаю, було б правильно», ‒ говорить він.

  • 16x9 Image

    Вікторія Веселова

    Кримська журналістка, оглядач політичних, економічних і соціальних тем в анексованому Росією Криму. З Крим.Реалії співпрацює з 2014 року. З метою безпеки справжнє ім'я та інші відомості про автора не розкриваються.

XS
SM
MD
LG