Доступність посилання

ТОП новини

«Це, перш за все, команда»: кримчан кличуть на службу в патрульну поліцію


Співробітники кримської патрульної поліції
Співробітники кримської патрульної поліції

Співробітники кримської патрульної поліції служать у Херсонській області з травня. У відомстві кажуть: будуть раді бачити у своїх лавах жителів півострова. Результатами перших місяців роботи кримських патрульних і планами на майбутнє цікавився кореспондент Крим.Реалії.

Відділ патрульної поліції в Автономній Республіці Крим і Севастополі розпочав роботу 14 травня 2018 року. Він є територіальним (відокремленим) підрозділом Департаменту патрульної поліції Національної поліції України та базується в Херсонській області.

За офіційною інформацією, зараз для функціонування відділу задіяні шість автопатрулів. Вони патрулюють відрізки автомобільних доріг М-17 (Херсон ‒ Джанкой ‒ Феодосія ‒ Керч) і М-18 (Харків ‒ Сімферополь ‒ Алушта ‒ Ялта ‒ Арабатська стрілка).

Дорожній покажчик у Херсонській області
Дорожній покажчик у Херсонській області

Кримські патрульні служать на двох стаціонарних постах: «Азов» (розташовується в Генічеському районі Херсонської області на 500-му кілометрі автодороги М-18) і «Сиваш» (розташовується в Каланчацькому районі Херсонської області на 114-му кілометрі автомобільної дороги М-17).

Пост кримської патрульної поліції в Херсонській області
Пост кримської патрульної поліції в Херсонській області

Сьогодні у відділі служать 65 співробітників патрульної поліції з різних областей України. Конкурсний набір на посади інспекторів/поліцейських відділу триває з 25 квітня.

За словами в.о. начальника відділу патрульної поліції в АРК і Севастополі, старшого лейтенанта Віктора Левченка, за перші два місяці роботи (з 14 травня до 14 липня 2018 роки) кримські патрульні відреагували на 368 викликів, винесли 678 постанов про правопорушення, виявили 68 водіїв у нетверезому стані, розкрили 8 злочинів, знайшли людину, яка перебувала в розшуку, а також 5 загублених дітей і врятували одне життя.

«Ми раді будемо бачити кримчан»

Представник кримських патрульних звернув увагу, що його підопічні служать на території Херсонської області тимчасово ‒ до повернення Криму під контроль Києва.

Крим повернеться. Це питання часу. Ми зайдемо в Крим, й управління патрульної поліції буде в Криму
Віктор Левченко

«У будь-якому випадку Крим повернеться. Я реаліст. Все повернеться на круги своя. Якщо весь цивілізований світ не визнає анексію Криму ‒ Крим повернеться. Це питання часу. Ми зайдемо в Крим, й управління патрульної поліції буде в Криму. Звичайно, переселенці, які тут служитимуть, коли повернеться Крим, будуть передислоковані на службу в ті регіони, які вони вимушено залишили. Так буде, так має бути», ‒ підкреслив він.

«Для нас дуже вагома й важлива поява тут кримських патрульних. Це хороший меседж і сигнал для кримчан. Якщо кримчанин виїжджає з окупованої території, тепер він бачить і нову можливість для реалізації себе ‒ службу в патрульній поліції», ‒ зазначив заступник голови Генічеської райдержадміністрації Олексій Сищенко в коментарі для Крим.Реалії.

Олексій Сищенко
Олексій Сищенко

Представник місцевої адміністрації акцентував увагу на тому, що присутність додаткових сил у регіоні позитивно позначається на підтриманні безпеки поблизу адміністративного кордону з півостровом і служить посланням для кримчан про те, що на материковій частині України є кримські правоохоронні органи, до яких можна за необхідності звертатися.

Повернення Криму залежить і від прикордонних районів, тут теж треба навести лад
Евеліна Арифова

«Ми дуже раді, що в Херсонському районі з'явилася кримська поліція. Повернення Криму залежить і від прикордонних районів, тут теж треба навести лад. За час роботи кримської поліції ми побачили тільки плюси. У громадського формування «Аскер» та кримської поліції ‒ повна взаємодія та взаємодопомога», ‒ сказала заступник голови громадського формування «Аскер» Евеліна Арифова.

Вона також закликала патріотично налаштованих кримчан звернути увагу на набір до лав поліції.

«Наразі триває набір. Ми закликаємо патріотів, громадян України, кримчан, які не хочуть служити країні-агресору ‒ Росії, вступати до лав поліції. Але, звичайно, пройшовши перевірку на відданість Україні», ‒ зазначила Евеліна Арифова.

Оголошення про набір до кримської патрульної поліції подані на білбордах, плакатах, поширюють відповідні буклети.

Згідно з відповіддю на інформаційний запит кореспондента Крим.Реалії до патрульної поліції, конкурсний набір на посади інспекторів/поліцейських відділу триває з 25 квітня 2018 року. Перший етап відбору проходив з 25 квітня до 25 травня. Другий етап ‒ з 25 травня до 15 червня. Третій етап ‒ з 16 червня до 15 липня. За цей період подано 64 анкети, серед них 3 анкети подали жінки.

В.о. начальника відділу патрульної поліції в Автономній Республіці Крим і Севастополі, старший лейтенант поліції Віктор Левченко додав, що новий етап набору стартував 16 липня. За його словами, поділ на етапи ‒ умовний, він необхідний для збору статистичних даних, тоді як набір до кримської патрульної поліції здійснюється безперервно. За інформацією Левченка, серед надісланих заяв було кілька й від представників кримськотатарського народу.

На офіційному сайті Департаменту патрульної поліції вказується, що патрульним пропонують заробітну плату від 8 тисяч гривень, щорічну оплачувану відпустку тривалістю від 30 днів та інші соціальні гарантії. При цьому межовий вік кандидатів підняли до 40 років.

Патруль ‒ це, перш за все, команда. Ми раді будемо бачити в ній кримчан
Віктор Левченко

Як розповів Віктор Левченко, після подачі заявки кандидат спрямовується на ВЛК (військово-лікарську комісію), де перевіряється його стан здоров'я. Потім кандидат проходить ФІЗО, психологічні тести та спрямовується на навчання. Якщо людина виїхала з півострова на материкову частину України й хоче служити в поліції ‒ він подається на загальних засадах, проходить тестування та перевірки, каже Левченко.

«Патруль ‒ це не тільки рутинна служба. Патруль ‒ це, перш за все, команда. Ми раді будемо бачити в ній кримчан. Ми ‒ частина однієї великої системи, яка має працювати на благо нашої Батьківщини», ‒ резюмував він.

Віктор Левченко
Віктор Левченко

Більше патрульних ‒ на «Чонгар»

Кримські патрульні зосередили свою роботу на двох умовних напрямках: генічеському (в напрямку до контрольного пункту «Чонгар» на адмінкордоні з Кримом, включаючи Арабатську стрілку до лінії розмежування) і каланчацькому.

За словами Віктора Левченка, планується, що КПВВ «Чонгар» також входитиме в зону обслуговування кримських патрульних, для чого ведеться підготовка й планується розширення штату.

«Ми взяли це питання під свій контроль. Ми там патрулюємо. 17 липня була ситуація, коли росіяни уповільнили пропуск на адмінкордоні, наш патруль під'їхав до КПВВ. Патрульні там перебували, якщо знадобиться їхня допомога. Порушення громадського порядку не було. На прохання херсонської сторони ми заїжджаємо також і в «Чаплинку», ‒ сказав представник кримського патрульного відділення.

Співробітники кримської патрульної поліції
Співробітники кримської патрульної поліції

За його словами, якщо пост «Сиваш» на каланчацькому напрямку вже облаштований для ефективної служби, то пост «Азов» ‒ у процесі облаштування.

Все, що необхідно для служби, на посту «Сиваш». Зараз закінчується відповідне облаштування поста «Азов»
Віктор Левченко

«Все, що необхідно для служби, на посту «Сиваш» у хлопців є. Підведені комунікації, спеціальні бази даних. Є зона відпочинку. Є можливість приготувати поїсти, прийняти душ. Зараз закінчується відповідне облаштування поста «Азов». Будуть створені комфортні умови для добового перебування співробітників, що підвищить і коефіцієнт корисної дії», ‒ зауважив Віктор Левченко.

Віктор Левченко
Віктор Левченко

Відрізнити кримських патрульних можна за шевронами. На лівій руці ‒ шеврони поліції, аналогічні тим, які мають представники відділів з інших регіонів України, а на правій руці ‒ шеврони з контуром України.

Шеврон кримської патрульної поліції
Шеврон кримської патрульної поліції

За словами Віктора Левченка, для кримських поліцейських ведеться розробка нового шеврона.

XS
SM
MD
LG