24 травня 2016 року о 22:17 він зателефонував батькові й запитав, де лежать документи на машину. Це був останній дзвінок Ервіна Ібрагімова додому.
Уже два роки його батько Умер намагається домогтися від слідства якихось дій. Але безуспішно.
«Ніхто нічого не робить. А я не заспокоюся, поки його не знайду. Я не знаю, яким способом, звичайно. Я в будь-якому випадку надію не втрачаю. Я цим живу. Цим живу», ‒ говорив він у одному з інтерв'ю до першої річниці викрадення сина.
Ервін Ібрагімов народився в 1985 році в Узбекистані, куди були депортовані з Криму його рідні. А коли сім'я повернулася на батьківщину, переїхавши до Бахчисарая, ‒ навчався в національній кримськотатарській школі. Потім закінчив Одеську національну юридичну академію, потім Академію держуправління при президенті України. Пройшов за конкурсом до Бахчисарайської райдержадміністрації ‒ почав працювати юристом в управлінні сільського господарства. Кілька разів обирався депутатом міської ради та був членом місцевого меджлісу.
Він завжди мав активну громадянську позицію, їздив до Києва на Євромайдан, 26 лютого 2014 року вийшов на мітинг на підтримку територіальної цілісності України під стінами Верховної Ради Криму, потім регулярно приходив підтримувати співвітчизників, коли їх судила російська влада.
Коли після подій березня 2014 року він ухвалив рішення піти з держслужби, то фактично став правою рукою Ільмі Умерова в Бахчисарайському меджлісі.
Після арешту Ахтема Чийгоза ми почали готувати Ервіна зайняти місце керівника бахчисарайського регіонального меджлісуІльмі Умеров
«Він почав працювати в регіональному меджлісі. Показав себе дуже активним, безстрашним. Брав участь у багатьох заходах, мав активну позицію. Після арешту Ахтема Чийгоза ми почали готувати Ервіна зайняти місце керівника бахчисарайського регіонального меджлісу, але не встигли», згадує Ільмі Умеров, який у той момент вже був призначений заступником голови Меджлісу кримськотатарського народу й паралельно керував бахчисарайським меджлісом.
Ервін завжди захоплювався футболом, багато років був лідером бахчисарайської команди, в складі якої три роки поспіль завойовував Кубок Меджлісу з футболу. У 2017 році в Криму планували провести невеликий футбольний турнір «Алтин тамга» («Золота тамга» з кримськотатарської ‒ КР) і присвятити його Ервіну, але матч тоді перервали російські силовики, продовжити гру заборонили.
У серпні 2015 року в Анкарі відбулося друге засідання Всесвітнього конгресу кримських татар, був обраний Виконавчий комітет. Представником від Криму став і Ервін Ібрагімов. Останній раз він виїжджав на засідання виконкому в Литву незадовго до викрадення. Відтоді на кожному засіданні місце Ервіна залишається порожнім ‒ фотографія й табличка з іменем.
Один із співробітників ФСБ Росії сказав Ервіну, що він занадто активний, запитав, чи не боїться він
12 травня 2016 року в будинку Ільмі Умерова проходив обшук, і тоді один із співробітників ФСБ Росії сказав Ервіну, що він занадто активний, запитав, чи не боїться він. Ервін розповідав про це своїм близьким. Розповідав ще, що помічає за собою стеження. Але тоді ніхто не надав цьому особливого значення ‒ пов'язали з майбутнім Днем пам'яті жертв депортації кримськотатарського народу.
18 травня Ервін разом з Ільмі Умеровим поклав квіти до меморіальної дошки пам'яті жертв депортації в Бахчисараї, потім автопробігом поїхали в Ханський палац на молебень.
Вранці 25 травня батько Ервіна приїхав у будинок до Ільмі Умерова й сказав, що Ервін зник, що він знайшов його машину в 200 метрах від будинку на дорозі ‒ з відкритими дверима й ключем у запалюванні. А сам Ервін у цей день планував поїхати разом з Ільмі Умеровим до Судака, де проходило засідання в адміністративних справах проти кількох кримських татар, затриманих за проїзд з національними прапорами в День пам'яті жертв депортації. Але Умеров поїхав один, бо не зміг додзвонитися до нього.
У той же день до обіду друзі Ервіна знайшли відео з камер спостереження найближчого магазину ‒ видно, як його машину зупинили люди в формі співробітників ДПС, як підвели до свого мікроавтобуса, як він виривався й намагався втекти, як його зловили й заштовхали всередину, як машина поїхала в бік Бахчисарайського водосховища.
Зловили й заштовхали всередину, машина поїхала в бік Бахчисарайського водосховища
Друзі та родичі Ервіна, спостерігаючи бездіяльність правоохоронців, які відмовилися навіть порушити кримінальну справу, в той же день почали свої пошуки ‒ розклеювали містом оголошення, прочісували найближчі до місця викрадення поля, лісопосадки та водойми. А представники російської влади висунули версію, що він був викрадений з метою дестабілізації ситуації в Криму, для дискредитації силовиків.
«Був відеозапис, на якому видно людей, одягнених у форму співробітників ДАІ, а також автомобіль, обладнаний спеціальними відзнаками ДІБДР. Це не відповідає дійсності. Оскільки цього посту не було, цей автомобіль не зареєстрований, і взагалі постової групи там не було й не мало бути. Ця версія опрацьована, щоб скомпрометувати правоохоронні органи», ‒ коментувала викрадення Ервіна на той час російський прокурор Криму Наталія Поклонська.
Відтоді минуло вже два роки, за цей час батьки отримували повідомлення і з вимогою викупу, і з погрозами. А ще люди проводили молебні у дворі будинку в його день народження та в річницю викрадення, в різних містах відбуваються акції з вимогою повернути Ервіна, а 24 числа кожного місяця активісти виходять до посольства Росії в Києві й запитують: «Де Ервін?».