14 лютого в світі відзначають День святого Валентина. Послідовним противником цього свята є Сергій Аксенов (Аксьонов) ‒ глава Криму, призначений Росією. На його думку, святкування цієї дати «чуже російським традиціям». Кореспондент Крим.Реалії вирішив з'ясувати ставлення інших кримських політиків до Дня всіх закоханих.
Сергій Аксенов з року в рік робить різкі заяви з приводу Дня святого Валентина. У 2017-му він назвав це свято «дешевою духовною підробкою», яка «не має жодного стосунку до православ'я».
«В український період цей день був у Криму мало не державним святом. Київська влада заохочувала все, що сприяло розмиванню наших традиційних духовних і сімейних цінностей. Вважаю, що жодних заходів, які б сприяли підтримці цього псевдосвята, в школах та інших навчальних закладах російського Криму бути не повинно. Впевнений, що мою точку зору підтримає безліч кримчан», ‒ йшлося в заяві Аксенова, розміщеній у Facebook.
Замість Дня святого Валентина він запропонував відзначати якесь інше свято, яке, на думку Аксенова, «має глибоке історичне, культурне та духовне коріння». Це День сім'ї, любові й вірності, який святкується в сусідній Росії 8 липня.
«У цей день православні християни вшановують пам'ять святих Петра та Февронії ‒ Муромських чудотворців, покровителів сім'ї. День сім'ї, любові й вірності відзначають представники різних народів, незалежно від віросповідання, адже сімейні цінності ‒ це основа суспільства й держави», ‒ обґрунтував Аксенов свою думку.
Таку ж позицію займає кримська єпархія УПЦ Московського патріархату.
«У Росії, як і в інших православних країнах, ставлення до «Дня всіх закоханих» неоднозначне. І поки реклама закликає покупців «розщедритися» в ім'я любові, православна церква виступає з різким засудженням святкового ажіотажу навколо свята, визначаючи його як «чуже для християнства», ‒ йдеться у заяві, опублікованій на сайті єпархії.
«Якщо потрібний привід, підійде й День святого Валентина»
Позицію Сергія Аксенова та Кримської єпархії поділяє голова комітету з туризму російського парламенту Криму Олексій Черняк.
Свята, вигадані з метою спустошення грошей у молоді, не визнаюОлексій Черняк
«Я православна людина. Католицькі свята, вигадані з метою спустошення грошей у молоді, не визнаю. Ніщо не заважає як чоловікові, так і жінці робити в будь-який день подарунок. Просто купити квіти, просто подарувати м'яку іграшку. Це буде набагато приємніше будь-якій людині ‒ отримати в звичайний день подарунок», ‒ сказав Черняк кореспондентові Крим.Реалії.
Свого колегу з парламенту підтримав інший кримський депутат ‒ Володимир Кличников. Він теж сказав, що не сприймає День святого Валентина як свято, оскільки вважає себе православною людиною. Але, на думку політика, люди можуть використовувати цей день як привід «випити й закусити».
Якщо комусь потрібний привід, то немає питань ‒ піде й День святого ВалентинаВолодимир Кличников
«Є свята світські, загальновизнані, а є дати. Ось коли людина хоче випити й закусити, вона бере календар і знаходить, наприклад, День взяття Бастилії, який жодного стосунку до радянської, а так само російської людини не має. Так ось, якщо комусь потрібний привід, то немає питань ‒ піде й День святого Валентина», ‒ сказав кореспонденту Крим.Реалії депутат.
Байдужість Кіскіна
Депутат Держдуми Росії від Криму Костянтин Бахарев вважав за краще не розповідати про своє ставлення до Дня святого Валентина в розмові з кореспондентом Крим.Реалії. Але при цьому зазначив, що цю дату вважає святом його старший син.
«Чесно кажучи, мені це не дуже цікаво. Нічого коментувати тут. Можливо, мій старший син і відзначає. Не знаю, може, для нього й дата. А мені тут нема чого коментувати», ‒ сказав Бахарев.
Натомість розлого щодо питання погодився висловитися один з лідерів кримського відділення КПРФ, депутат сімферопольської міськради Степан Кіскін. Він сказав, що байдужий до цього свята.
«Я люблю всі свята, всі свята хороші. Але 8 березня я більше люблю, 1 травня більше люблю, 9 травня. А це якось... Ну тобто воно є ‒ то є, немає ‒ то немає... Мені байдуже», ‒ сказав політик.
Він додав, що зі свят, присвячених любові, йому ближче російський День сім'ї, любові й вірності.
«Нормальне свято. Чому б його не розкрутити? Взяти б його, розкрутити ‒ і було би брендове, гарне свято. Правильно? Наше було б свято», ‒ сказав Кіскін.
Депутат сказав, що займає таку позицію не тому, що «озирається» на Сергія Аксенова. За словами Кіскіна, він вважає, що «потрібно піднімати все російське, слов'янське й вітчизняне».